header imageheader imageheader image
{Od redakcji}
Acep kontra ustawa
Autor: Joe, Data: 04.04.2003, 01:12:33
JoeAcep kontra ustawa10 marca weszła w życie ustawa o świadczeniu usług telekomunikacyjnych (zobacz artykuł), której bodajże najbardziej interesującym celem z punktu widzenia internautów jest ukrócenie procederu rozsyłania niechcianych ofert handlowych czyli tzw. spamu. Wprawdzie anime.com.pl dotyczy ona w raczej nikłym stopniu tym niemniej w myśl zasady "lepiej dmuchać na zimne" postanowiliśmy przedsięwziąć stosowne kroki.

Po pierwsze od dzisiaj rejestracja na acp wymaga potwierdzenia. Podczas rejestracji na podany adres e-mail wysyłana jest wiadomość z kodem aktywacyjnym, który należy podać aby uaktywnić konto. Konta nieaktywowane w ciągu tygodnia od daty rejestracji będa usuwane. Dzięki temu zapisanie kogoś wbrew jego woli jest znacznie utrudnione.

Po drugie udogodnienie w postaci powiadamiania o nowych komentarzach przez e-mail jest teraz dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. To również ma uchronić przypadkowe ofiary przed zapędami złośliwych pasożytów.

Mam nadzieję, że zmiany nie będą uciążliwe. Pomimo ich wprowadzenia acep ciągle jest całkowicie dostępny dla anonimowych użytkowników. Powyższe zmiany wymagały przepisania sporej części kodu serwisu, być może wraz z nowymi możliwościami pojawiły się nowe błędy. Wykryte bugi proszę zgłaszać na adres webmaster@anime.com.pl.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 2 dodaj

[1] Re: Acep kontra ustawa
gabriel [*.mlab.pg.gda.pl], 04.04.2003, 15:52:09, oceny: +0 -0
gabrielprzyjęte do wiadomości, zarejestrowane, potwirdzone i wszystko si towarzyszu redaktorze ! ;)
[2] Re: Acep kontra ustawa
BaToU [*.navi.okay.pl], 05.04.2003, 20:04:18, oceny: +0 -0
BaToUByle do przodu Joe i kip ap de gud łerk :}

B.
Powered by WashuOS