header imageheader imageheader image
{Od redakcji}
Apgrejd
Autor: Joe, Data: 30.01.2005, 02:05:46
JoeApgrejdSerwis właśnie przeszedł operację przeszczepu bebechów. Zmiany, choć gołym okiem niezbyt widoczne, są duże. Na tyle duże, że z pewnością kilka błędów uszło uwadze redakcyjnych betamuszkieterów. Dlatego gdy tylko coś zacznie się krzaczyć, haczyć i buraczyć prosimy o zgłaszanie tego do webmastera.

Obecna operacja jest tylko początkiem serii, a prace rozwojowe będą wciąż trwały. Niestety, oznacza to także, że w chwili obecnej serwis jest uboższy o kilka elementów. Zostaną one odtworzone w namacalnie bliskiej przyszłości. Z kolei niektóre z dostępnych składników serwisu są niedokończone. W szczególności dotyczy to wizualnej aparycji, którą należy traktować jako przejściową. Tytułem usprawiedliwienia należy wspomnieć, że problemy występują niemal tylko w wypadku używania „wiodącej przeglądarki”, która ma w głębokim poważaniu obowiązujące standardy, z CSS2 na czele. Radą na problemy z wyglądem acp jest zaopatrzenie się w przeglądarkę owe standardy poprawnie obsługującą. Będzie to krok przyszłościowy, bo acp będzie ewoluować w kierunku intensywnego wykorzytania CSS2 i innych ciekawych technologii. Mamy jednak nadzieję, że nowe udogodnienia zrekompensują wam chwilowe niedogodności.

Przy okazji apgrejdu odbyły się zapowiadane wcześniej czystki wśród zarejestrowanych użytkowników. Skasowane zostało niemal 800 kont, dzięki czemu ponownie dostępnych jest sporo atrakcyjnych nicków. Nick, jak dotychczas, można zmienić w panelu użytkownika.

PS. Czy komuś udało polizać się w łokieć?

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 132 dodaj

[1] Re: Apgrejd
M3n747 [*.chello.pl], 30.01.2005, 03:11:38, oceny: +0 -0
M3n747Czy komuś udało polizać się w łokieć?

Nie, ale próbowało tego 75% osób, które przeczytały to zdanie. :D
[2] Re: Apgrejd
Ran [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.01.2005, 07:50:52, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
RanOj tak... Wracam po studniówce do domu i pierwsze co próbuję zrobić to trafić w swój nie do końca stabilny łokieć... Z goryczą stwierdziwszy jednak ułomność własnego stworzenia jakim jest człowiek ('he? ni da sie?!') przystąpiłam do czytania komentarzy... ^^' A potem jeszcze odbyło się pisanie tego...
[3] Re: Apgrejd
Virus [*.f.INTELINK.pl], 30.01.2005, 09:01:10, oceny: +0 -0
VirusWielkich roznic pomiedzy IE, a FF nie widze :) Poza odstepami pomiedzy elementami.

Zainteresuj sie tym adresem powinien pomoc :)

Anyway przywiazanie do standardow wymyslonych przez grupke jajoglowcow niezmiennie kojarzy mi sie z kolektywizacja i ograniczaniem :D
[5] Re: Apgrejd
Mazy [*.devs.futuro.pl], 30.01.2005, 10:48:18, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
Pan nie widzi róznicy natomiast
...22 miliony osób widzi różnicę ( www.spreadfirefox.com )
...Secunia także widzi różnicę w ilości dziur między FF a IE (około 70, pisze około bo skąd mam widzie czy od momentu posłania posta nie przybędzie kilka nowych oczywiście IE)

Podanym przez Pana adresem oczywiście można sie zainteresowac, ale wg. mnie głównie jako ciekawostką (ot tak grupka ludzi zaczęła sobie pisac nowego virusa w postaci nakładki IE7) Tylko jakoś brakuje mi wpisu na stronie http://dean.edwards.name/IE7 "Project closed because we don't know what the standards are." Z niecierpliwością czekam też na wpis kiedy to grupa pogubi się we własnym kodzie, gdyż każdy bedzie pisał jak chce.

Dla Pana obowiązkowym adresem powienien byc www.w3c.org a już napewno http://validator.w3.org

Ostatnie zdanie utwierdziło mnie w tym, że Pan to chyba (marzy Pan o studiowaniu/studiuje Pan/studiował Pan)* zarządzanie i marketing ... tego poprostu nie da się skomentowac. Pan otwierał sobie "complexspiral demo" z Pana strony o IE7 w FF i IE6? I gdzie tutaj się ogranicza webmasterów? Jakieś sztuczne nakładki ... cuda niewidy.

Ale jedno doceniam u Pana. Jest Pan do końca wierny i pozostaje na "tonącym statku". To sie ceni tak 3mac !!
[6] Re: Apgrejd
Virus [*.f.INTELINK.pl], 30.01.2005, 12:22:17, odpowiedź na #5, oceny: +0 -0
VirusO ROTFL... tak oficjalnej odpiski to chyba jeszcze na ACP nie bylo :) Postaram sie dostosowac :)

Szanowny/a Panie/Pani/Panno

Wedle reklam wiele osob takze podjelo wyzwanie Actimela i podobno poczuli roznice. Slyszalem takze iz do kibli lepszy jest Domestos od poczciwego Ludwika. Reklama dzwignia handlu.

Dziury natomiast sa w kazdym oprogramowaniu, roznica tylko w tym iz jedni sie do nich przyznaja, inni nie. Co wiecej, jakos te "alarmujaco grozne" dziury, wykryte przez jakze autorytatywne zespoly, a zawarte w IE nigdy jeszcze nie wplynely na moje zycie, bezpieczenstwo moich danych i tak dalej. Przyjmuje zatem iz jest o przyslowiowe robienie z igly widly.

Ciekawym takze jest pana/pani podejscie co do nakladki IE7. Pierwsze slysze aby moznabylo napisac wirusa w JavaScriptcie. Jak juz to mozna zrobic uprzykrzacz z migajacymi popupami w roli glownej. Chyba pan/pani nie przyjrzal/a sie proponowanemu, a negowanemu rozwiazaniu. Jestem pewien, iz gdyby tak bylo, to nie umkneloby pana/pani uwadze iz jest to wynalazek od a do z zrobiony wlasnie w JavaScript.

Natomiast co do zalecanego www.w3c.org to jakos nie uznaje go za obowiazkowy z tej prostej przyczny, iz nie widze powodu dla ktorego mialbym slepo zaufac tejze organizacji. Rownie dobrze ja moge sobie ustanowic "standard" i bluzgac na wszystkich co sie do niego nie stosuja. Standardem jest to, co powszechne, a nie to co sobie wymysli garstka "medrcow" za swymi biurkami.

Jedynym problemem z obecnym IE jest brak kompatybilnosci z CSS 2. Przypomne jednak iz oboz "opozycji" mial swego czasu powazne problemy z implementacja chociazby czystego HTML`a w ich flagowym Netscape 4.xx. Pozostaje czekac na nowsza wersje IE, a poki co jesli koniecznie chce sie uzywac niekompatybilnych wynalazkow, troche pomyslec i je zastapic lub uzyc proponowanej nakladki.

Konczac takze musze powiedziec, iz podziwiam takie osoby jak pan/pani. Uzywanie niewygodnej, pelnej wodotryskow i powolnej przegladarki aby byc trendy zasluguje na miano meczennika i/lub bojownika. Tak trzymac!
[10] Re: Apgrejd
batou [*.navi.okay.pl], 30.01.2005, 13:04:22, odpowiedź na #6, oceny: +0 -0
batouDziury natomiast sa w kazdym oprogramowaniu, roznica tylko w tym iz jedni sie do nich przyznaja, inni nie. Co wiecej, jakos te "alarmujaco grozne" dziury, wykryte przez jakze autorytatywne zespoly, a zawarte w IE nigdy jeszcze nie wplynely na moje zycie, bezpieczenstwo moich danych i tak dalej. Przyjmuje zatem iz jest o przyslowiowe robienie z igly widly.

No tak Viru, to żeś pojechał. Od pierwszego zdania już brzuch boli, bo najpierw walisz oczywistościami, a później? Kto się niby przyznaje? Ile dziur w IE zostało ujawnionych przez MS? No i fakt, skoro Tobie nie zagroziło, to faktycznie - z igły widły, panie "przeciętny użytkownik, co wchodzi w internet klikając 'e' na pulpicie". ROTFL.

Ciekawym takze jest pana/pani podejscie co do nakladki IE7. Pierwsze slysze aby moznabylo napisac wirusa w JavaScriptcie.

JS jest dziurawy, i można (jakiś czas temu było o tym głośno). Nie tyle wirusa, ile robala. Niezależnie od przeglądarki, po prostu JS to kupa i można mu zrobić overflowa "out of the box". Problem polega na tym, że tutaj "IE może więcej", bo dość wraże części systemu są podpięte pod tą atrapę przeglądarki.

Chyba pan/pani nie przyjrzal/a sie proponowanemu, a negowanemu rozwiazaniu. Jestem pewien, iz gdyby tak bylo, to nie umkneloby pana/pani uwadze iz jest to wynalazek od a do z zrobiony wlasnie w JavaScript.

Który przez samego autora jest określany jako "experimental" i w wielu przypadkach wykrzacza przeglądarkę (dr. Watson mówi jej "papa"). Bawiłeś się tym długo? Bo na IE 5.5 i 6.0 którymi dysponuję niestety nie da się z tym pracować -- cokolwiek bardziej zaawansowanego niż drobne poprawki z paddingami w box modelu ms wywala przeglądarkę.

Natomiast co do zalecanego www.w3c.org to jakos nie uznaje go za obowiazkowy z tej prostej przyczny, iz nie widze powodu dla ktorego mialbym slepo zaufac tejze organizacji.

Nie prościej napisać "jestem twardogłowym anarchistą i mam w dupie"?

Rownie dobrze ja moge sobie ustanowic "standard" i bluzgac na wszystkich co sie do niego nie stosuja. Standardem jest to, co powszechne, a nie to co sobie wymysli garstka "medrcow" za swymi biurkami.

Różnica jest taka, że oni coś zrobili w tym kierunku, a bluzgasz i tak Ty. Nie widzisz tego, nie? Tak samo nasze rodzime prawo przecież walczy ze standardem w Twoim rozumieniu -- konsumpcją alkoholu pod chmurką wraz ze wszystkimi towarzącymi temu atrakcjami, jak np. lanie po smietnikach, klatkach schowodych i zaczepianie mniej "rozbawionych" przechodniów -- przecież (prawie) wszyscy (studenci ;-) to robili, wielu robi nadal, praktyka powszechna, czyli wg. Ciebie standard. Ale standard raczej gówniany.

Jedynym problemem z obecnym IE jest brak kompatybilnosci z CSS 2.

I zapychanie pamięci, i wywalanie się w losowych momentach (przekomiluję sobie i problem zniknie.. a nie, format c:), brak wsparcia dla xhtml, szczątkowe dla xml, CSS2 brak, o CSS3 nie ma nawet co marzyć, no i te możliwości konfiguracji owego cuda, które powalają wręcz. Zresztą jest nawet takie przysłowie: "IE umożliwia przeglądanie internetu z naszego komputera i na odwrót." No ale przecież Tobie jest z tym wszystkim dobrze, nie?
[13] Re: Apgrejd
Sky Ace [*.ols.vectranet.pl], 30.01.2005, 13:09:09, odpowiedź na #10, oceny: +0 -0
Sky AceKtóry przez samego autora jest określany jako "experimental" i w wielu przypadkach wykrzacza przeglądarkę (dr. Watson mówi jej "papa"). Bawiłeś się tym długo? Bo na IE 5.5 i 6.0 którymi dysponuję niestety nie da się z tym pracować -- cokolwiek bardziej zaawansowanego niż drobne poprawki z paddingami w box modelu ms wywala przeglądarkę.

Ziom, te drobne poprawki box modelu naprawdę wystarczają i dają sporo. U mnie Gildia Komiksu się nie wywaliła nigdy, a bawiłem się sporo, bo musiałem.
[16] Re: Apgrejd
Virus [*.f.INTELINK.pl], 30.01.2005, 13:36:49, odpowiedź na #10, oceny: +0 -0
VirusNo i fakt, skoro Tobie nie zagroziło, to faktycznie - z igły widły,
A tobie zaszkodzilo?

atrapę przeglądarki
No tak, zapomnialem ze przegladardka stron www musi obowiazkowo zawierac czytnik rss, wbijac gwozdzie w sciane, odbierac porody i przeprowadzac staruszki przez jezdnie. Tylko wtedy bedzie prawdziwa przegladarka stron www.

Który przez samego autora jest określany jako "experimental" i w wielu przypadkach wykrzacza przeglądarkę (dr. Watson mówi jej "papa").
Chyba jakiegos pecha masz z IE. Mi sie w zyciu nie wykrzaczyl. Anyway ty nie chcesz rozwiazania niekompatybilnosci z CSS2, ty chcesz poprostu pomachac flaga "nie lubie IE". Daje ci sie rozwiazanie, ktore jak pisze SkyAce (tez zatwardzialy przeciwnik IE) dziala, ale to i tak zle prawda? Jakby lepiej nie bylo i tak bedzie zle, no bo poniewaz i albowiem.

Nie prościej napisać "jestem twardogłowym anarchistą i mam w dupie"?
Nie, bo bardziej zgodne z prawda bedzie "mam w dupie narzucane pseudostandardy i slepy ped ku nim, jeszcze bardziej w dupie mam szpanowanie jakim to jest sie hiper-zajebistym-userem co nie lubi microsoftu, chociaz nie wie dlaczego, za to lubi inne monopolistyczne wynalazki typu w3c". Cala ta zabawa IE vs. true haxors co nawet liste zakupow maja w css mnie smieszy.

Różnica jest taka, że oni coś zrobili w tym kierunku, a bluzgasz i tak Ty.
Co zrobili? Okreslili pewien jezyk opisu stron, zawarli w nim tez kilka bzdur, ktore staly sie furtka dla krzykaczy. Chociazby element table i nakaz aby byl stosowany tylko do danych tabelkowych. Przeciez to bzdura totalna i ograniczanie pola manewru. Fajnie, ze zrobili ten jezyk, ale niech sie odpieprza od sposobu jego stosowania.

Tak samo nasze rodzime prawo przecież walczy ze standardem w Twoim rozumieniu -- konsumpcją alkoholu pod chmurką wraz ze wszystkimi towarzącymi temu atrakcjami,
To wlasnie jest standard w TWOIM rozumieniu stary - mala grupka ludzi to robi i twierdza ze tak jest fajnie, wiec trzeba sie na to rzucic i twierdzic, ze jest fajnie przeciw tym monopolistycznym burakom z komisariatow, co to nie sa zgodni z najnowszym standardem spedzania wolnego czasu.

I zapychanie pamięci, i wywalanie się w losowych momentach (przekomiluję sobie i problem zniknie.. a nie, format c:)
Zapychanie pamieci? Nie stwierdzono. Co do wywalania sie juz pisalem. Format c:??? "Format zawsze smaczny i zdrowy"? A slyszal o odpaleniu przegladarki raz jeszcze, tudziez zainstalowaniu jej od nowa? Serio, to sie da zrobic :)
[22] Re: Apgrejd
Sky Ace [*.ols.vectranet.pl], 30.01.2005, 15:03:57, odpowiedź na #16, oceny: +0 -0
Sky AceNo tak, zapomnialem ze przegladardka stron www musi obowiazkowo zawierac czytnik rss, wbijac gwozdzie w sciane, odbierac porody i przeprowadzac staruszki przez jezdnie. Tylko wtedy bedzie prawdziwa przegladarka stron www.

No powiedz, co takiego zbędnego posiada Firefox. Nie duża Mozilla, nie Fx z pododawanymi extensions, ale taki czysty, po instalacji. Ale tak szczerze. RSS jedynie, a to akurat wcale nie przeszkadza aż tak, nie chcesz nie klikasz na niego.

Daje ci sie rozwiazanie, ktore jak pisze SkyAce (tez zatwardzialy przeciwnik IE) dziala, ale to i tak zle prawda? Jakby lepiej nie bylo i tak bedzie zle, no bo poniewaz i albowiem.

Mnie tu nie mieszaj, IE7 jeszcze doskonałe nie jest i wszystkiego nie poprawia.

"mam szpanowanie jakim to jest sie hiper-zajebistym-userem co nie lubi microsoftu, chociaz nie wie dlaczego, za to lubi inne monopolistyczne wynalazki typu w3c".

A jeśli wiemy dlaczego nie lubimy MS / lubimy W3C? :P

Chociazby element table i nakaz aby byl stosowany tylko do danych tabelkowych. Przeciez to bzdura totalna i ograniczanie pola manewru. Fajnie, ze zrobili ten jezyk, ale niech sie odpieprza od sposobu jego stosowania.

Ale przecież się odpieprzyli. Nigdzie nie jest to zabronione, co najwyżej napisane "powinno". To nie jest nakaz. Przecież robisz na tych tabelkach. Ale są powody, żeby na tabelkach nie robić. Nie chcesz słuchać racjonalnych powodów, nie słuchaj, męcz się.

Poza tym, standardy miałeś i masz zawsze. Nie podoba się? Wymyśl własny odpowiednik htmla, irca, smtp/pop3 i używaj. Nikt nie broni...
[23] Re: Apgrejd
Virus [*.f.INTELINK.pl], 30.01.2005, 15:18:32, odpowiedź na #22, oceny: +0 -0
VirusNo powiedz, co takiego zbędnego posiada Firefox.
Obsluge motywow na ten przyklad.

A jeśli wiemy dlaczego nie lubimy MS / lubimy W3C? :P
To powiedzcie :P

Nie chcesz słuchać racjonalnych powodów, nie słuchaj, męcz się.
Z checia wyslucham tych racjonalnych powodow, jak tylko ktos w koncu je wylistuje. Co do meczenia sie to sie niezgodze, olalbym te tabelki gdyby niebyly wygodniejsze.

Wymyśl własny odpowiednik htmla, irca, smtp/pop3 i używaj. Nikt nie broni...
No przeciez wlasnie broni... wielkie larum jest, ze IE swoje, a W3C swoje.

Zreszta znasz mnie, na mnie wyraz "standard" dziala jak plachta na byka :P
[32] Re: Apgrejd
Sky Ace [*.ols.vectranet.pl], 30.01.2005, 19:12:03, odpowiedź na #23, oceny: +0 -0
Sky AceObsluge motywow na ten przyklad.
Czy to nie ty przypadkiem bluzgałeś wczoraj na ircu na stylexp? :P

No ma tą obsługę. I niech sobie ma, co ci szkodzi nigdy nie zainstalować innego theme'a niż defaultowy, ani nie doinstalować żadnego rozszerzenia jak już przy tym jesteśmy? Coś jeszcze, bo jakoś motywy nie generują specjalnego bloata programu?

To powiedzcie :P
MS nie lubię za ceny softu, ilość błędów w sofcie, szybkość (albo raczej jej brak) wydawania poprawek do tychże błędów. Wieszać mi się akurat nie wieszało, a gry mnie aż tak nie obchodzą.

Natomiast W3C trudno powiedzieć "lubie". IMO lepiej jest trzymać się standardu i widzieć wszędzie stronę poprawnie, (albo nawet inaczej - widzieć tak, żeby user mógł ze strony skorzystać) niż tracić odwiedzających. Zobacz też jak jest z JS. Napiszesz normalnie, to zadziała tylko pod IE (wszystkie te document.cośtam itp.). Napiszesz zgodnie ze standardem z W3C, to zadziała i na Firefoxach i innych, a także na IE. Więc w czym problem? Działa lepiej == lepsze.

A IE ostatnio coraz bardziej traci % do tego, więc pewnie do wakacji jakoś nie będzie się dało powiedzieć "w dupie mam te pare procent co nie używa IE", bo przy tym tempie to już będzie tych procentów kilkadziesiąt.

Z checia wyslucham tych racjonalnych powodow, jak tylko ktos w koncu je wylistuje.
Przecież już tyle razy to robiłem... -_-'

1. Mniejszy kod strony poprzez wyrzucenie pozycjonowania do CSS. CSS'y się cache'ują i ściągasz je tylko raz. (JS też, więc dlatego nie miałem skrupułów przed wrzuceniem tego na Gildii). Z mniejszego kodu wychodzi mniejsze zużycie łącza jaki strona generuje, a to jest już oszczędność rzeczywista, bo za to się płaci (coraz mniej hostingów nie limituje tego).
2. Łatwiejsza zmiana wyglądu w razie potrzeby, bo wymieniasz tylko i wyłącznie CSS i grafikę.
3. Wizualnie prostszy kod. Ot, przemawia do mnie bardziej div z id="prawe_menu" niż seria table, tr, td, table, tr, td... Przy prostych stronach tego nie widać, przy bardziej zaawansowanych owszem.
4. Łatwiejsze robienie silnika w php - no nie wmówisz mi, że dodając jakiś box, prościej jest wrzucić go w tabelkę w odpowiednie miejsce (jeszcze wypada wiedzieć gdzie to miejsce jest, jak wiesz to luz - a zrób to tak, żeby można było wybierać, czy po lewej, czy po prawej, czy na środku ekranu przesłaniając resztę tekstu) niż po prostu dodać kolejnego diva.
5. Łatwiejsze pozycjonowanie, co wynika z poprzednich dwóch zresztą.
6. Dostępność. Taką stronę poczytasz i z tekstowego terminala (links pokazuje tabelki. Ale przesuwanie w prawo i lewo jest cholernie niewygodne, lepiej się przesuwa cały czas w dół), i z komórki, i z przeglądarki głosowej (a one tabelki czytają rzędami).
7. Prościej zrobić stronę do wydruku. Ot, podmieniasz CSS i ukrywasz niepotrzebne elementy.
8. Nowoczesność, takie tam pierdoły. To najmniej ważne, ale też argument.

Starczy?

No przeciez wlasnie broni... wielkie larum jest, ze IE swoje, a W3C swoje.
Co innego wielkie larum, bo ktoś usłyszał że tabelki sux, a co innego jak mogę to uargumentować.
[26] Re: Apgrejd
batou [*.navi.okay.pl], 30.01.2005, 16:40:16, odpowiedź na #16, oceny: +0 -0
batouA tobie zaszkodzilo?

Dwa razy w życiu zaliczyłem BSOD przez "prezent" który znajdował się pod linkiem. Trudno mi stwierdzić ile razy robale złapane pod windowsem były zawinione przez IE, a ile przez.. drugi koniec ie, czyli explorer.exe i jego "wcale nie dziurawą, nie nie nie" implementację RPC. Od czasu odcięcia obu od sieci(dostęp IE po ręcznym zezwoleniu firewallowi) i zastąpieniu tego crapa przeglądarką internetową nigdy więcej mi się to nie zdarzyło. Co nie znaczy, że przeglądarki nie padały, po prostu nigdy więcej nie padło mi nic ponad zakładki (raz).

No tak, zapomnialem ze przegladardka stron www musi obowiazkowo zawierac czytnik rss, wbijac gwozdzie w sciane, odbierac porody i przeprowadzac staruszki przez jezdnie. Tylko wtedy bedzie prawdziwa przegladarka stron www.

Musi być wygodna (modyfikowalny interfejs), funkcjonalna (przyjemne zarządzanie bookmarkami, panele), konfigurowalna, a takie dodatki jak plugin WebDeveloper Tools albo TabbedBrowsing do zapisywania "sesji" paneli, to już naprawdę smaczki. Przejaskrawiasz w drugą stronę, ale oczywiście tego nie widzisz.

Chyba jakiegos pecha masz z IE. Mi sie w zyciu nie wykrzaczyl.

omg. komentarz sobie daruję.

Anyway ty nie chcesz rozwiazania niekompatybilnosci z CSS2, ty chcesz poprostu pomachac flaga "nie lubie IE". Daje ci sie rozwiazanie, ktore jak pisze SkyAce (tez zatwardzialy przeciwnik IE) dziala, ale to i tak zle prawda? Jakby lepiej nie bylo i tak bedzie zle, no bo poniewaz i albowiem.

Tak? :D "Jest jedna przeglądarka pod windowsem - IE, a Virus jest jej prorokiem." Nie lubię IE, bo jest gównianym oprogramowaniem (już bym wolał Operę), w dodatku w przeciwieństwie do Ciebie poświęciłem trochę czasu na dokładne obczajenie IE7 i niestety, poza wymienionymi przezemnie wyżej funkcjonalnościami w których jest bezpieczny, na razie nie nadaje się "do produkcji". (Box model i :hovery działają dobrze, co Sky pokazał pracując nad nową gildią). Dlatego będę psioczył "nie lubię IE", bo dla każdego potworka (5, 5.5 oraz 6) muszę poświęcać czas na dostosowanie CSS, co też było głównym powodem tego, że jakiś czas temu odpuściłem sobie próby zarobienia na webmasterce i zająłem się czymś innym.

Nie, bo bardziej zgodne z prawda bedzie "mam w dupie narzucane pseudostandardy i slepy ped ku nim, jeszcze bardziej w dupie mam szpanowanie jakim to jest sie hiper-zajebistym-userem co nie lubi microsoftu, chociaz nie wie dlaczego, za to lubi inne monopolistyczne wynalazki typu w3c". Cala ta zabawa IE vs. true haxors co nawet liste zakupow maja w css mnie smieszy.

"Bardziej zgodnie z prawdą" -- logika (bardzo) rozmyta? ;-) Do Twojej wiadomości, misiaku, lista członkowska W3, a jeśli używasz IE, to ctrl+f i klepnij "microsoft". Następnie zastanów się, co chcesz odpisać. Mnie nie śmieszy nieznajomość tematu.

Co zrobili? Okreslili pewien jezyk opisu stron, zawarli w nim tez kilka bzdur, ktore staly sie furtka dla krzykaczy. Chociazby element table i nakaz aby byl stosowany tylko do danych tabelkowych. Przeciez to bzdura totalna i ograniczanie pola manewru. Fajnie, ze zrobili ten jezyk, ale niech sie odpieprza od sposobu jego stosowania.

"To jest moje podwórko, spie..idzcie sobie stąd! Będzie tu bajzel, bo jestem u siebie i mam w dupie co inni o tym myślą!" I to, że ktoś chciałby np. mieć możliwość stworzenia szybkiego i sprawnego silnika renderującego, który nie będzie musiał łykać gówna, skoro da się to napisać lepiej. Ale po co komplikować sobie życie i poświęcać czas na zapoznanie się z próbami usystematyzowania www? No właśnie. "Moi klienci używają IE, więc leję na w3, szkoda mi życia na zapoznawanie się z proponowanymi regułami, brak reguł jest lepszy." Anarchista btd.

To wlasnie jest standard w TWOIM rozumieniu stary - mala grupka ludzi to robi i twierdza ze tak jest fajnie, wiec trzeba sie na to rzucic i twierdzic, ze jest fajnie przeciw tym monopolistycznym burakom z komisariatow, co to nie sa zgodni z najnowszym standardem spedzania wolnego czasu.

A może odszukaj sobie w słowniku co to znaczy "recommendations", co? Co do reszty tego fragmentu - zastanawiam się, czy zawsze zachowujesz się jak 6 latek, czy tylko jak ktoś się czepi Twojej ulubionej przeglądarki i firmy? Bo jak już pewnie wiesz MS jest członkiem W3, więc powinien łaskawie ruszyć swoje cztery litery i dostosować się do czegokolwiek, co rekomenduje w3, nie? Nie, bo jeśli tego nie zrobi, to masz wolną rękę, a tak musiałbyś chociaż po łebkach zapoznać się z tym, do czego doszli Ci państwo. No i zawsze możesz sobie powtarzać "oni plują po IE bo zazdroszczą Billowi i nienawidzą majkrosftu!", co jest mniej więcej na poziomie buszowskiego "oni nas nienawidzą, bo my mamy amerykański styl życia, a w ich naturze leży nienawiść." Poza tym nie pasuje, to dołącz i nadaj nowy tor ich pracy. Nie musisz do w3, AFAIK są jeszcze ze dwie organizacje, które piszą tego typu rekomendacje. Nie chce Ci się/masz to gdzieś? Acha.

Zapychanie pamieci? Nie stwierdzono. Co do wywalania sie juz pisalem.

No tak, więc odpowiem tak jak wyżej.

Format c:??? "Format zawsze smaczny i zdrowy"? A slyszal o odpaleniu przegladarki raz jeszcze, tudziez zainstalowaniu jej od nowa? Serio, to sie da zrobic :)

A słyszał o tym, że okna nie zwalniają dll'i ie z pamięci? Pewnie nie. Zainstalować od nowa? Tylko wtedy, gdy jest nowa wersja i niesie ze sobą ważne poprawki/przyspiesza/jest bardziej funky. Niestety IE od czasów 6 nie miał nowszej wersji spełniającej którykolwiek z tych wymogów. Jeśli muszę reinstalować program, który uległ uszkodzeniu (?) w toku normalnego użytkowania, to dziękuję i "teraz czas na konkurencję".
[29] Re: Apgrejd
Mazy [*.devs.futuro.pl], 30.01.2005, 17:43:12, odpowiedź na #26, oceny: +0 -0
Batou... nic dodac nic ując. Nic tylko klęknąc i pocałowac w pierścień :D
[55] Re: Apgrejd
Piotrek [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.01.2005, 11:28:09, odpowiedź na #26, oceny: +0 -0
PiotrekPrzepraszam że się wtrącam do tej dyskusji, ale w takim razie, skoro nie lubisz IE może mi wyjaśnisz, dlaczego najnowsza przegladarka Netscape ma mieć w sobie jądro z IE?
[59] Re: Apgrejd
batou [*.navi.okay.pl], 31.01.2005, 13:03:47, odpowiedź na #55, oceny: +0 -0
batouzaiste, swego czasu w sieci pojawiło się coś takiego:

The highest setting prohibits any code to be downloaded to your computer by the website. It uses Netscape’s “Gecko” rendering engine (the technology developed by Netscape to display web sites, and that is the basis of Mozilla’s Firefox browser). (...) Because IE has been so popular, there are still a few web sites have been built in a way that are best viewed using that browser. If you are having problems viewing a site, simply click on the Site Controls icon on the right of the tab and then select “Display like Internet Explorer”. This will change your security settings, but you should be able to view the page as it was intended.

skąd taki pomysł? bo to dzieło zdaje się AOL (o tego potworka Ci chodzi, nie?), która kupiła Netscape i ma prawo do nazwy. a dlaczego tak? produkt AOL skierowany jest do "typowego amerykańskiego użytkownika" ("- halo, helpdesk? strona [napisana dla IE] mi nie działa! co zrobić? - pan sobie włączy 'wyświetlaj jak ie', a będzie po problemie."), co spowodowane jest tym, że niektórzy ludzie (hi Virus!) wolą pisać niekompatybilne z czymkolwiek poza IE strony (przykładowy link podał niżej Dżo), niż próbować stosować się do ogólnie interpretowalnych zaleceń. gigant pokroju AOL łyka brak dążenia do standardów właśnie w taki sposób - tworząc dwujajowego potworka. nie wydaje mi się, że to jest rozwiazązanie. po pierwsze to jest promowanie syfu w dziedzinie www ("nasze cudo łyknie każde gówno, którym jesteś w stanie w nie rzucić!"), po drugie zastanawiam się jak "renderer ie" chodzi na platformie innej niż okna(tm)? że nie ma systemu innego niż emes okna? acha. ;-)

PS. w ogóle nie wiem na ile to jest zrealizowane i jak działa, dla mnie już sam koncept nie jest warty uwagi. raczej wolałbym używać konquerora z silnikami KHTML (szybki) i Gecko w jednym, a producenci stron IE only mogą mnie pocałować w moje "dążące ślepo do wyssanych z palca pseudo-standardów" cztery litery. ;-)
[62] Re: Apgrejd
Virus [*.f.INTELINK.pl], 31.01.2005, 14:33:08, odpowiedź na #26, oceny: +0 -0
VirusMusi być wygodna (modyfikowalny interfejs)
Chodzi o ulozenie buttonow i paskow tak? Przeciez to jest w IE.

funkcjonalna (przyjemne zarządzanie bookmarkami, panele)
No fuckt, drag-and-drop nie jest wygodne. A panele... to jeden z powodow, dla ktorych nie lubie opery. Przegladarka ma wyswietlac strony, a nie robic za kombajn.

konfigurowalna,
System pluginow? Jest w IE. Wczoraj chociazby doinstalowalem plugin I-Nav do polskich domen.

TabbedBrowsing
Fakt, tego brakuje w IE, chociaz z drugiej strony jak sie ma XP to sie ma grupowanie programow :)

[ciach - czlonkie WC3]
Przeciez wiem i zreszta gdzies napisalem ze MS jest czlonkiem tej organizacji. I nie uwazam iz jest to jedyna przegladarka pod Windowsa. Ktos chce - niech se uzywa innej. Zalosne tylko jest zachowanie w stylu kompleksu malego fiutka gdy tylko ktos smie stwierdzic, ze FF wcale takie piekne nie jest, a W3C wkurwia.

"Moi klienci używają IE, więc leję na w3, szkoda mi życia na zapoznawanie się z proponowanymi regułami, brak reguł jest lepszy."
Powiem jak ty: przejaskrawiasz i nawet tego nie widzisz. Rownie dobrze proponowanymi regulami mozna uznac te z IE.

Co do definicji anarchizmu to polecam ci przeczytac ja jeszcze raz, bo bardziej mi pasuje do ciebie. Pozwole ci jednak samemu dojsc dlaczego tak jest :)

zastanawiam się, czy zawsze zachowujesz się jak 6 latek, czy tylko jak ktoś się czepi Twojej ulubionej przeglądarki i firmy?
LOL... lubisz odwracac kota ogonem nie? Przeciez ty wlasnie sie burasz, bo sie smialem przyczepic czegos co uwazam za niszowy programik.

Pozatym to nie jest moja ulubiona firma, nie posiadam takowych. Firma to firma, a program to program - ma za zadanie robic swoje, tak zebym byl zadowolony.

Bo jak już pewnie wiesz MS jest członkiem W3, więc powinien łaskawie ruszyć swoje cztery litery i dostosować się do czegokolwiek, co rekomenduje w3, nie?
I laskawie rusza, IE7 zapowiadany jest na 2006. Owszem dlugo, 5 lat od poprzedniej edycji praktycznie. Przypomnij sobie jednak jak dlugo bujali sie z Mozilla.

Nie chce Ci się/masz to gdzieś? Acha.
A po co ma mi sie chciec? Facet, co ja jestem? Matka teresa? Jest przegladarka uzywana przez wiekszosc - dziala i ma sie dobrze, niekompatybilne elementy mozna zrobic inaczej i bedzie dobrze wszedzie. Wiec o co chodzi?

A słyszał o tym, że okna nie zwalniają dll'i ie z pamięci?
A slyszal o tym, ze mozna w systemie ustawic aby sie zwalnialy kazdorazowo? Jak widac nie.

Zainstalować od nowa? Tylko wtedy, gdy jest nowa wersja i niesie ze sobą ważne poprawki/przyspiesza/jest bardziej funky.
Pokretna logika... pozwol, ze zacytuje z poprzedniej twojej wypowiedzi cos: przekomiluję sobie i problem zniknie

Wiecj jak sie FF wykrzaczy to przeinstalowac, jak sie IE wykrzaczy to ryja drzec, ze trzeba przeinstalowac. No super poprostu.

Anyway ta rozmowa nie prowadzi do niczego, nie zmienie zdania na temat FF i IE. Obie sa, ja wole IE, wiekszosc uzywa IE. To co najbardziej mnie wkurwia i powoduje angazowanie sie w takie rozmowy, to banda gowniarzy z kompleksem malego fiutka, zapluwajacych sie na smierc haslami przeciwko wyimaginowanemu monopolowi.
[67] Re: Apgrejd
batou [*.navi.okay.pl], 31.01.2005, 17:10:47, odpowiedź na #62, oceny: +0 -0
batouChodzi o ulozenie buttonow i paskow tak? Przeciez to jest w IE.
Oczywiście. Tak samo, jak powalająca obsługa tematów. A nie, czekaj, obsługa tematów to wada, zapomniałem. To, że po pół roku chciałbym mieć inne ikonki, to niepotrzebny bloat (a plik instalacyjny ma 5.5MB, a nie ma w nim JAVY!) @@

No fuckt, drag-and-drop nie jest wygodne. A panele... to jeden z powodow, dla ktorych nie lubie opery. Przegladarka ma wyswietlac strony, a nie robic za kombajn.
Tym się różnimy. Ja nie lubię klikać "wstecz" czytając wortale njusowe, chociaz w mojej mx500 mam to pod kciukiem. Wybieram co chcę czytać, otwieram sobie w tle, w panelach i czytam później. Jeśli nie zdążę, to zgrywam sobie sesję i odtwarzam po ponownym uruchomieniu przeglądarki. Drag-n-drop? Faktycznie, wynalazek XXI, o dziwo też mam. W obu mozillach zainstalowanych w moim przybytku szatana (tm)!

System pluginow? Jest w IE. Wczoraj chociazby doinstalowalem plugin I-Nav do polskich domen.
Natywnie, bez sp2, nakładek typu avantgo czy myie? I działających na innej zasadzie, niż wszystkie "sex search" i "best search", które są jak skorki - wchodą gdzie chcą i nie wiadomo kiedy? ;-)
Wybacz, ale jeśli instaluję plugin w Mozilli czy FF, to mała szansa, że z nim przywlecze się coś, po czym mój system odmówi wstawania, albo zostanie DDoS zombiakiem.

Fakt, tego brakuje w IE, chociaz z drugiej strony jak sie ma XP to sie ma grupowanie programow :)
Skoro się lubi wyławiać okienko klikająć dwukrotnie na pasku zadań, to ok. Ja tam wolę alt+tab i później ctrl+numer_taba. Wybacz, oszczędzam złamany nadgarstek (zmiany po złamaniu właśnie zaczynaja kopać mnie w tyłek) i nie lubię wykonywać niepotrzebnych ruchów.

Przeciez wiem i zreszta gdzies napisalem ze MS jest czlonkiem tej organizacji. I nie uwazam iz jest to jedyna przegladarka pod Windowsa. Ktos chce - niech se uzywa innej. Zalosne tylko jest zachowanie w stylu kompleksu malego fiutka gdy tylko ktos smie stwierdzic, ze FF wcale takie piekne nie jest, a W3C wkurwia.
A wydawało mi się, że we wcześniejszym komentarzu przedstawiasz konflikt na płaszczyźnie "fani w3 = przeciwnicy MS z zasady", co przecież było by bez sensu, gdyby uwzględnić fakt, że w3 to też MS. Prawda?

Dla mnie żałosne jest czepianie się kogoś, kto wysila się, żeby wprowadzić jakieś normy, zwłaszcza gdy czepianie to jest uzasadnione: 1) własną niechęcią do zmiany metodyki pracy (chociażby tworzenia layoutow na tabelach, co było syfiaste jeszcze jak było trendi), 2) plecami, czyli biernym "poparciem" giganta software'owego, który ma, mówiąc kolokwialnie, w dupie wszystko i wszystkich. A "skoro oni mają w dupie, a ich klienci to moi klienci, no to ja też mam w dupie."

Powiem jak ty: przejaskrawiasz i nawet tego nie widzisz. Rownie dobrze proponowanymi regulami mozna uznac te z IE.
Właśnie (znowu) napisałeś "równie dobrze proponowanymi regułami można uznać brak reguł". To zabawne, jak mocno można obstawać przy oprogramowaniu, którego producent nie poświęca nawet należytej uwagi ściemniniu, że coś koło tego oprogramowania się dzieje. Po co inwestować w postęp, optymalizację i standaryzację, skoro można mieć w dupie, bo i tak tworząc coś, co jest przestarzałe pozostaje się w zasięgu tych kilkudziesięciu procent używających przestarzałego softu?

Co do definicji anarchizmu to polecam ci przeczytac ja jeszcze raz, bo bardziej mi pasuje do ciebie. Pozwole ci jednak samemu dojsc dlaczego tak jest :)
Dziękuję Virus-san, dziękuję za wiarę, którą we mnie pokładasz. Nie zawiodę Cię! :)

Oczywiście wykluczam możliwość tego, że uważasz mnie za chcącego obalić WiodącąPrzeglądarkę(tm) anarchistę. Bo przecież to by było działanie na zasadzie określania kogoś występującego z rozsądną alternatywą i argumentami przeciw "jedzmy gówno, miliony much nie mogą się mylić!" mianem anarchisty. Ops. Właśnie sobie uświadomiłem, że to dokładnie w Twoim stylu.

I wcale nie śmieszy mnie to, że ja, dla odmiany, umiem uzasadnić, dlaczego określiłem Cię tak, a nie inaczej.

LOL... lubisz odwracac kota ogonem nie? Przeciez ty wlasnie sie burasz, bo sie smialem przyczepic czegos co uwazam za niszowy programik.
I stwierdziłeś przy tym, że robię to z nienawiści do MS i ślepego pędu do "niby standardów", na boku dodając też coś o "chcących być trendi mastahach". No tak, odwracam, rzeczywiście.

Pozatym to nie jest moja ulubiona firma, nie posiadam takowych. Firma to firma, a program to program - ma za zadanie robic swoje, tak zebym byl zadowolony.
I w dodatku w poprzednich post'ach przecież wcale nie wyglądasz jak ms fan. Nie dajesz po sobie poznać kompleksów (obsesji?) emes fana ani bezpośrednio (coś "wy po prostu nie lubicie ms/ie i będziecie się pultać choćby produkty ms były ze złota!"), ani pośrednio ("a co może to biedne małe w3c? banda frajerów, ot co, zlewam ich.").
Widocznie jednych zadowolić łatwiej niż innych. Zazdroszczę Ci.

I laskawie rusza, IE7 zapowiadany jest na 2006. Owszem dlugo, 5 lat od poprzedniej edycji praktycznie. Przypomnij sobie jednak jak dlugo bujali sie z Mozilla.
Oczywiście. Na drugi dzień zostanie wydany Avalon.. ops, jednak nie, ale może WinFS.. och, też już wiadomo, że dwa lata poślizgu. No cóż, z całą pewnością nie zrobią tego IE7, który przecież jest ich kluczowym produktem. Poza tym, że w przeciwieństwie do wymienionych przed chwilą, nie jest, ale to przecież pikuś. Przewidziałem tę odpowiedź, stąd prośba o zapoznanie się z terminem "vaporware".
O czym mówisz przy "guzdrali się"? O FF czy o Mozilli? Bo jeśli o Mozilli, to zamierzchłe czasy raczej, teraz nowe wersje (niosące za sobą kolejne optymalizacje i poprawki) wychodzą regularnie.

A po co ma mi sie chciec? Facet, co ja jestem? Matka teresa?
Odpowiem Ci, jak ty mnie teraz odpowiedziałeś: nawet papier toaletowy wie, że trzeba się rozwijać, a Ty nie wiesz?

Jest przegladarka uzywana przez wiekszosc - dziala i ma sie dobrze, niekompatybilne elementy mozna zrobic inaczej i bedzie dobrze wszedzie. Wiec o co chodzi?
Że w podany przez Ciebie sposób (IE7) nie wszędzie i nie zawsze. Ale mimo to uważasz mnie za blockheada, bo mówię, że łatwiej zainstalować soft (zachęcić do zainstalowania użytkowników), którego nie olewa jego producent.

A slyszal o tym, ze mozna w systemie ustawic aby sie zwalnialy kazdorazowo? Jak widac nie.
Słyszał. A sprawdzał ile to trwa? Już FF0.6 startował mi szybciej, niż ie ładujący swoją niewgraną opasłą godność do pamięci.. Poza tym połowa bibliotek nadal jest dzielona i czasami tylko restart (powłoki) pomaga. Ewentualnie zmiana powłoki na inną, ale za dużo z tym pi..zachodu.

Pokretna logika... pozwol, ze zacytuje z poprzedniej twojej wypowiedzi cos: przekomiluję sobie i problem zniknie
Nawet nie będę tłumaczył, że to był sarkazm pt. "w windowsie się nie da w łatwy sposób", bo po co?

Wiecj jak sie FF wykrzaczy to przeinstalowac, jak sie IE wykrzaczy to ryja drzec, ze trzeba przeinstalowac. No super poprostu.
Prawie dobrze. Jak ff się wykrzaczy, to zainstalować nowszą wersję, jeśli nie pomoże, to zmienić oprogramowanie. W teorii, bo jeszcze nie musiałem odwoływać się do kroku nr1, więc nie sprawdzałem warunku. Powiem Ci tylko tyle, że z niecierpliwością czekam na mozille 1.8 (i zbudowanego na tym samym silniku ff 1.1), która przyniesie zdecydowane optymalizacje (głównie prędkość renderera) i kolejne poprawki stabilności, a zapowiedziana jest AFAIR na marzec. Mówiłeś coś o 2006 roku i IE7? Acha. Chylę czoła i życze owocnego używania "bleeding edge" pod każdym względem softu.

Anyway ta rozmowa nie prowadzi do niczego, nie zmienie zdania na temat FF i IE. Obie sa, ja wole IE, wiekszosc uzywa IE. To co najbardziej mnie wkurwia i powoduje angazowanie sie w takie rozmowy, to banda gowniarzy z kompleksem malego fiutka, zapluwajacych sie na smierc haslami przeciwko wyimaginowanemu monopolowi.
Znowu! Znowu ta obsesja emes fana, na którego ktoś napada!

Pomyśl czasami, Wielki Mistrzu Webmasterki, Zawsze Idący Za Tłumem I Ani Kroku Dalej, Wielki Proroku Bez Pryszcza, jakiej przeglądarki używali by ludzie, gdyby xp od początku nie był zaopatrzony w IE. Który nota bene już wtedy się do niego nie nadawał.

Nie rozumiem MS szczerze mówiąc. Na ich miejscu zarzuciłbym w cholerę tworzenie nowej przegladarki dla Longhorna i skupił się nad zmniejszeniem minimalnej liczby komunikatów do BSOD dla tego systemu. Niech browser zrobi ktoś, komu się chce i komu zależy, skoro MS mimo członkostwa w w3c nie miało nawet na tyle pary, żeby w ciągu tych kilku lat stworzyć nowy renderer, czy chociaż poprawić obecny (Ale bądźmy sprawiedliwi: może mają za mało programistów? Albo są patriotami i nie chcą outsourcingu do Indii? Albo mają w dupie, bo i tak IE instaluje się z Okienkami, czyli gra muzyka nawet jeśli będą 100 lat za murzynami? Wyślij sms z odpowiedzią pod numer..)
[74] Re: Apgrejd
Virus [*.f.INTELINK.pl], 31.01.2005, 20:47:50, odpowiedź na #67, oceny: +0 -0
VirusBatou... czepiasz sie slowek i na nie odpowiadasz zlewajac kontekst. To nie jest rozmowa facet.

Tym się różnimy. Ja nie lubię klikać "wstecz" czytając wortale njusowe,
A ja lubie, czy dlatego, ze ty nie lubisz to znaczy ze FF jest lepszy? :) Anyway slyszal o "Otworz w nowym oknie" wzglednie shift+click? FF i Opera tez to maja :)

Ja tam wolę alt+tab i później ctrl+numer_taba
A ja wole przytrzymac alt i nacisnac ta sama reka kilka razy taba. IMHO szybciej i ergonomiczniej (nie trzeba zmieniac ulozenia lapy). Zmiana na ctrl+numerek to imho jest niepotrzebny ruch, ktorego tak nie lubisz.

Natywnie, bez sp2, nakładek typu avantgo czy myie? I działających na innej zasadzie, niż wszystkie "sex search" i "best search", które są jak skorki - wchodą gdzie chcą i nie wiadomo kiedy? ;-)
Owszem, jest to plugin oferowany przez Verisign (powinienes znac ta firme), instaluje sie tak samo jak pluginy w FF - klik na link, klik na potwierdzenie i jest.

Wybacz, ale jeśli instaluję plugin w Mozilli czy FF, to mała szansa, że z nim przywlecze się coś, po czym mój system odmówi wstawania, albo zostanie DDoS zombiakiem.
Pozostaje pogratulowac zaufania. IMHO szansa, ze pluginy do FF rozpieprza to i owo jest porownywalna z tym samym zdarzeniem przy pluginach IE. Kto mi zareczy, ze plugin ktory do FF instaluje nie jest jakims pierdolnikiem rozsypujacym w proch to i owo?

A wydawało mi się, że we wcześniejszym komentarzu przedstawiasz konflikt na płaszczyźnie "fani w3 = przeciwnicy MS z zasady",
Fani W3? Ja pieprze, moze jeszcze bandy szalikowcow stworzyc?

1) własną niechęcią do zmiany metodyki pracy
Zmieniam metodyke pracy, ale wtedy kiedy ja uznam to za stosowne i niezbedne, a nie kiedy szalikowcy w3c mi powiedza ze mam bic poklony nowym wynalazkom firmowanym przez ta grupe.

2) plecami, czyli biernym "poparciem" giganta software'owego, który ma, mówiąc kolokwialnie, w dupie wszystko i wszystkich.
Aha, czyli skoro to gigant to z definicji trzeba byc przeciw? Facet daj spokoj i wyjdz z tych swoich stereotypow. Przeciez to chore.

Właśnie (znowu) napisałeś "równie dobrze proponowanymi regułami można uznać brak reguł".
Nic takiego nie napisalem. Przerabiasz moje slowa i fakty byle pasowaly pod twoja teorie.

Dobra... chcialem odpisac dalej, ze IE 7 jest planowane obecnie osobno nie tylko do Longhorna, ze prace ponoc ida szybciej (info z wywiadow z przedstawicielami MS), o tym ze "inne kompatybilne rozwiazania" o ktorych mowilem to nie skrypty IE7.js, ale sobie odpuszcze bo mnie kurwica chwyta jak widze gdy ktos tak jak ty wykazuje pokrewienstwo z wyrobami betonowymi. Poprostu brak slow na twoje naciaganie faktow, przeinaczanie wypowiedzianych slow i komentowanie wyrwanych z kontekstu zwrotow.

Zyj sobie dalej Batou w swoim swiecie stereotypow i chorej wojny o kilka opcji CSS2. Ja mam lepsze rzeczy do roboty niz pierdolenie bez sensu o czyms tak prostym jak przegladarka internetowa i mnozenie watkow wypowiedzi ilekroc zachce ci sie chwytac za slowka. EOT.
[82] Re: Apgrejd
batou [*.navi.okay.pl], 01.02.2005, 23:16:09, odpowiedź na #74, oceny: +0 -0
batouBatou... czepiasz sie slowek i na nie odpowiadasz zlewajac kontekst. To nie jest rozmowa facet.

A myślałem, że majkrosoftu! @@

A ja lubie, czy dlatego, ze ty nie lubisz to znaczy ze FF jest lepszy? :) Anyway slyszal o "Otworz w nowym oknie" wzglednie shift+click? FF i Opera tez to maja :)
Oczywiście, co w połączeniu z grupowaniem ikon na pasku zadań daje wspaniałe doświadczenia. Wolę klik kółeczkiem w myszy, ostatecznie ctrl+lewoklik i okno w panelu. Tak, wiem, panele są przekombinowane i złe!

A ja wole przytrzymac alt i nacisnac ta sama reka kilka razy taba. IMHO szybciej i ergonomiczniej (nie trzeba zmieniac ulozenia lapy). Zmiana na ctrl+numerek to imho jest niepotrzebny ruch, ktorego tak nie lubisz.

Przy ilu otwartych stronach z jednego wortalu, którego autorzy nie umieją poprawnie używać tytułu strony (jak nie masz wyobraźni: tytuły nie mówiące zbyt wiele) to jest optymalne rozwiązanie?

Owszem, jest to plugin oferowany przez Verisign (powinienes znac ta firme), instaluje sie tak samo jak pluginy w FF - klik na link, klik na potwierdzenie i jest.
O tak. Coś tam mi się obiło o uszy. Mhm. To ta firma, która TEŻ nie stosuje praktyk monopolistycznych. :D

Pozostaje pogratulowac zaufania. IMHO szansa, ze pluginy do FF rozpieprza to i owo jest porownywalna z tym samym zdarzeniem przy pluginach IE. Kto mi zareczy, ze plugin ktory do FF instaluje nie jest jakims pierdolnikiem rozsypujacym w proch to i owo?
Ty mnie gratulujesz? Produkty MS różnią się od programów OS tym, że MS płacisz i nie masz dostępu do źródeł. Odpowiedzialność MS za szkody wynikłe z winy błędów w ich programach jest ŻADNA (poczytaj ''end user agreement'', na którym zawsze klikasz "dalej").

Się czyta juzer koments i instaluje oficjalne wersje z oficjalnych źródeł. Nikt Ci nie zaręczy, ale argumentację masz taką samą, jak przedstwiciel MS mówiący ostatnio, że "linux nie nadaje się do biznesu, bo żadna korporacja nie opiekuje się kernelem i nie daje gwarancji". I znowu strip Illiada.

Fani W3? Ja pieprze, moze jeszcze bandy szalikowcow stworzyc?
Teraz naigrywasz się ze swojego sposobu opisywania świata, który ja przedstawiłem na tyle jaskrawo, że możesz wreszcie go (jego krzywiznę) zauważyć. Brawo. Robimy postępy.

Zmieniam metodyke pracy, ale wtedy kiedy ja uznam to za stosowne i niezbedne, a nie kiedy szalikowcy w3c mi powiedza ze mam bic poklony nowym wynalazkom firmowanym przez ta grupe.
Przepraszam, zagalopowałem się z tym wcześniejszym. :/
Więcej nie będę.

Wystarczyło tu napisać "nigdy". Oszczędzaj słowa, panie marketingowiec.

Aha, czyli skoro to gigant to z definicji trzeba byc przeciw? Facet daj spokoj i wyjdz z tych swoich stereotypow. Przeciez to chore.
Ty czytasz to, co napisałem wcześniej? Zmęcznienie, poziom zrozumienia tekstu czytanego na poziomie przedszkola (początków), czy może wierzysz w swoje prorocze możliwości tak, że odpowiadasz na to co napisałem bez przeczytania tego? Ja wyrywam z kontekstu?

Próbuję Ci przekazać, że powołując się na to, że "wszyscy używają przestarzałego softu, ms jest po mojej stronie, a właściwie ja po ms" robisz błąd, a Ty mi odpisujesz "fakt, ms to potęga, czy dlatego że potęga, to mam być od razu przeciw?" Człowieku, zadziwiłeś mnie teraz. :)

Nic takiego nie napisalem. Przerabiasz moje slowa i fakty byle pasowaly pod twoja teorie.
Ależ nie. Po prostu nie widzisz równoważności niektórych dość głupich stwierdzeń, pod którymi się podpisałeś wyżej.

Dobra... chcialem odpisac dalej, ze IE 7 jest planowane obecnie osobno nie tylko do Longhorna, ze prace ponoc ida szybciej (info z wywiadow z przedstawicielami MS), o tym ze "inne kompatybilne rozwiazania" o ktorych mowilem to nie skrypty IE7.js, ale sobie odpuszcze bo mnie kurwica chwyta jak widze gdy ktos tak jak ty wykazuje pokrewienstwo z wyrobami betonowymi. Poprostu brak slow na twoje naciaganie faktow, przeinaczanie wypowiedzianych slow i komentowanie wyrwanych z kontekstu zwrotow.
No tak. Faktycznie. A co mogą powiedzieć? Rok temu nowy IE nie był nawet planowany, IE-team nie istniał (został AFAIR rozbity po ukończeniu IE6). Jasne, odpuścisz sobie, bo w tylu post'ach nie miałeś czasu nadmienić, ze masz coś innego do zaproponowania, a teraz nie widzisz sensu. No to mi pokazałeś!. Ale mało tego - ja wyrywam z kontekstu? Ja akurat cytowałem całościowo, kto tego nie robił widać wyżej.
Chciałbym tylko, żebyś wiedział: Twoje uczucia zostały odwzajemnione (gdybyś miał problem z odniesieniem tego do powyższego tekstu: uważam, że masz głowę dość sporej wagi, do tego twardą odpowiednio i stąd to wszystko).

Zyj sobie dalej Batou w swoim swiecie stereotypow i chorej wojny o kilka opcji CSS2. Ja mam lepsze rzeczy do roboty niz pierdolenie bez sensu o czyms tak prostym jak przegladarka internetowa i mnozenie watkow wypowiedzi ilekroc zachce ci sie chwytac za slowka. EOT.
Już? (Ironia, mam na myśli: "dopiero".) O przeglądarkach internetowych to możemy dopiero pogadać, jak już jakąś zobaczysz (czyt. jak przestaną Cię przerażać opcje oferowane przez aktualne oprogramowanie).

AD "chwytanie za słówka" -- tak się tłumaczy każdy, kto nie umie dobierać słów, a potem ma pretensje, że inni czytają uważnie co wyprodukował.
[83] Re: Apgrejd
Virus [*.f.INTELINK.pl], 02.02.2005, 00:33:07, odpowiedź na #82, oceny: +0 -0
VirusIt`s useless Batou... poczatkowo rozpisalem sie tu troche, ale to poprostu nie ma sensu. Czepisz sie wszystkiego i przeinaczysz wszystko.

Taby wygodniejsze? Dla mnie nie. Kto ma racje ty czy ja? Anyway przy przelaczaniu alt+tab widzisz np. 10 razy opis "gazeta.pl", na zakladkach widzisz... 10 razy opis "gazeta.pl"...

Dobra to tyle z mojej strony, dyskusja z betonem chamsko przekrecajacym wypowiedzi mnie nie rajcuje. Cyah.
[107] Re: Apgrejd
batou [*.navi.okay.pl], 03.02.2005, 16:12:00, odpowiedź na #83, oceny: +0 -0
batouJa przeinaczam? Nie napisałeś, że IE się nie wiesza, jest szybka i wygodna, że dziury w niej to z igły widły, że napadam na ms z zawiści ("bo to gigant")? Nie napisałeś, że olewasz W3C i podałeś jakiekolwiek inne metody obejścia kalectwa IE6 niż JSowy IE7? Odpowiedź jest prosta: nie.

I teraz zastanów się, czy lepsze jest sprawdzanie tego w sposób 1) myszką, dwa kliknięcia na pasku, jedno na grupę, drugie na stronę, 2) alt+tab odpowiednią ilośc razy, zakładając, że jedno naciśnięcie przywraca Cię do okienka, które używałeś poprzednio, więc żeby dostac się z okienka 1 do okienka 10 sprawdzając wszystkie po kolei musisz wykonać.. no policz sobie (1+2+3+4+5+6+7+8+9 przełączeń). Ja tam wolę ctrl+numerek i ctrl+w, żeby zamknąć. Ale ja się nie znam. :)

Przekręcam?! Modyfikowałem cytaty? Wyrywałem z kontekstu? :) To Ty tu jesteś ortodoksem, nie ja. To Ty obstajesz przy przestarzałej technologii, upierając się, że można ją uznać za standard biorąc pod uwage liczność userów siedzących w tym samym. Że ci wszyscy ludzie, którzy w przeciwieństwie do Ciebie coś robią w tym kierunku nie mają o tym pojęcia i ich zlewasz. Ja jestem betonem? :D
[117] Re: Apgrejd
Virus [*.f.INTELINK.pl], 04.02.2005, 19:43:44, odpowiedź na #107, oceny: +0 -0
VirusJa przeinaczam?
Owszem Batou przeinacasz i to nie pierwsza dyskusja w ktorej to robisz. Taki widac twoj styl. Anyway przyjrzyj sie watkom chociazby o reinstalacji IE, skaczesz tam od jednej sprawy do drugiej jak ci wygodniej. Podobnie w paru innych. Masz troche racji, nie przecze, ale w wielu aspektach poprostu chcesz narzucic swoj tok myslenia ("mi wygodnie, to tak musi byc najlepiej").

Ja tam wolę ctrl+numerek i ctrl+w, żeby zamknąć. Ale ja się nie znam. :)
A ja wole alt+tab. Dlaczego niby twoj sposob ma byc lepszy? Bo TOBIE wygodniej? Mi wygodniej przy alt+tabie. A pewnie innym wogole najwygodniej przelaczac sie sama myszka. Kto ma racje? W sumie jest jeden niezaprzeczalny moim zdaniem plus zakladek - otwieraja sie w tle, co jest przydatne przy otwieraniu na raz 10 linkow. Zreszta to sa duperele, elementy interface`u ktory jak komu przypasi.

To Ty obstajesz przy przestarzałej technologii, upierając się, że można ją uznać za standard biorąc pod uwage liczność userów siedzących w tym samym.
Samochody na wodor sa tez od jakiegos czasu i to nie jako testowe prototypy. Czy to oznacza, ze mamy od jutra na stacjach serwowac kranowke? Mimo ze niezaprzeczalnie czystsza, tansza i ukroci monopol szejkow paliwowych?

Poza tym nie jest to przestarzala technologia, jest to niepelna implementacja technologii. Jakby sie czepiac dokladnie to Firefox nie ma implementacji elementow css`a dla slabowidzacych (byly takie, nie pamietam teraz ktore).

Ja jestem betonem?
Tak Batou, jestes betonem i nie pierwszy raz to udowadniasz. Upierasz sie przy swoim zdaniu nie dopuszczajac mozliwosci ze w pewnych aspektach mozesz sie mylic. Poza tym szczerze mowiac, moze i bym sie przesiadl na firefox`a, ale jak sobie pomysle o takich jak ty czy pan/pani mazy to mi sie poprostu odechciewa.
[121] Re: Apgrejd
batou [*.navi.okay.pl], 07.02.2005, 14:48:36, odpowiedź na #117, oceny: +0 -0
batouOwszem Batou przeinacasz i to nie pierwsza dyskusja w ktorej to robisz. Taki widac twoj styl. Anyway przyjrzyj sie watkom chociazby o reinstalacji IE, skaczesz tam od jednej sprawy do drugiej jak ci wygodniej. Podobnie w paru innych. Masz troche racji, nie przecze, ale w wielu aspektach poprostu chcesz narzucic swoj tok myslenia ("mi wygodnie, to tak musi byc najlepiej").

LOL. W przeciwieństwie do Ciebie ja używałem innych argumentów niż "bo mi pasuje bardziej to, chociaż jest obiektywnie gorsze" i "bo ty nie lubisz ms!" :)

A ja wole alt+tab. Dlaczego niby twoj sposob ma byc lepszy? Bo TOBIE wygodniej? Mi wygodniej przy alt+tabie. A pewnie innym wogole najwygodniej przelaczac sie sama myszka. Kto ma racje? W sumie jest jeden niezaprzeczalny moim zdaniem plus zakladek - otwieraja sie w tle, co jest przydatne przy otwieraniu na raz 10 linkow. Zreszta to sa duperele, elementy interface`u ktory jak komu przypasi.

Nie będę trzeci raz się powtarzał. :)

Samochody na wodor sa tez od jakiegos czasu i to nie jako testowe prototypy. Czy to oznacza, ze mamy od jutra na stacjach serwowac kranowke? Mimo ze niezaprzeczalnie czystsza, tansza i ukroci monopol szejkow paliwowych?

ROTFL! A gdzie jeżdżą i gdzie można je kupić? Virus, przeskoczyłeś swoje wcześniejsze pieprzenie o trzy długości. Conajmniej. Nie widzisz różnicy między zmianą całej infrastruktury zbudowanej wokół rynku ropy, nie masz pojęcia o tym, jakie problemy napotkali twórcy "samochodów na wodę dla mas", ale mimo to wskakujesz z czymś takim w temacie o przeglądarkach internetowych. Człowieku, jesteś mistrzem w tym co robisz, jakkolwiek się nazywa to co teraz uprawiasz.

Poza tym nie jest to przestarzala technologia, jest to niepelna implementacja technologii. Jakby sie czepiac dokladnie to Firefox nie ma implementacji elementow css`a dla slabowidzacych (byly takie, nie pamietam teraz ktore).

Bo nikt nad tym nie pracuje. Jeśli od czasów stworzenia implementacji wszystko poszło do przodu (tj. standard, wytyczne, jak zwał tak zwał, ważne, że przekłada się to na możliwości konkurencji), a nad tym czymś nikt nie ruszył palcem, to to jest PRZESTARZAŁE a nie NIE W PEŁNI ROZWINIĘTE.

Tak Batou, jestes betonem i nie pierwszy raz to udowadniasz. Upierasz sie przy swoim zdaniu nie dopuszczajac mozliwosci ze w pewnych aspektach mozesz sie mylic. Poza tym szczerze mowiac, moze i bym sie przesiadl na firefox`a, ale jak sobie pomysle o takich jak ty czy pan/pani mazy to mi sie poprostu odechciewa.

W przeciwieństwie do Ciebie poświęciłem czas, żeby sprawdzić z czym będzie mi wygodniej, a nie zasłaniam się tym, że nie pasują mi użytkownicy danego softu.

Poza tym fajnie by było, gdybyś dowiedział się co to znaczy "pokora" i przyjął do wiadomości, że są tutaj ludzie, którzy jednak mają trochę większe pojęcie od Ciebie. Nazywając mnie betonem dowodzisz tylko tego, że jesteś cienki i skończyły ci sie argumenty (najlepsze było "chciałem dać jeszcze inne propozycje workaroundu, ale nie widzę sensu" na końcu dyskusji, po prostu śmiech na sali).
[45] Re: Apgrejd
kpt. Harlock [*.cela.pl], 30.01.2005, 21:19:07, odpowiedź na #16, oceny: +0 -0
kpt. Harlock"Chyba jakiegos pecha masz z IE. Mi sie w zyciu nie wykrzaczyl."

heh, farciarz jesteś :>

tym razem dyskusji się przyglądam, to niezupełnie moja branża ;]
[85] Re: Apgrejd
Mosquit [193.28.203.*], 02.02.2005, 02:24:30, odpowiedź na #45, oceny: +0 -0
Zwiechy przegladarek u mnie:
Przestrzen czasowa: 4 lata
Wykorzystywane przegladarki: IE 5.5; 6.0; FF 0.9; FF 0.9.3; FF 1.0
Zwiechy IE: - brak
Zwiechy FF: - 0.9.3 - jeden raz
1.0 - jeden raz
Wniosek ? Nie bedzie. Uzywam nadal OBU przegladarek poniewaz OBIE sa dla mnie przydatne. I w dupie mam czy komus sie cos nie podoba w nich - ustawienie IE tak by dzialalo stabilnie to kwestia 10 minut. A jak ktos nie umie korzystac z firewalla [NIE tego xp'kowego] to ma problem z IE [choc nie tylko z tym]. Chcialbym nadmienic ze wszyscy uzytkownicy win xp ktorych IQ jest wieksze od paprotki powinni korzystac z windows update'a. Jezeli beda to robic regularnie to nei beda miec problemow z przegladarka/systemem [sprawdzane juz od bardzo dlugiego czasu]. I niech mi od razu nie wyskakuja glosy ze trzeba robic od razu poprawki na swieze systemy - prawde powiedziawszy nic doskonalego nie jest, od poprawek nikt nie umarl a stabilny system kazdy chce miec. A ze razem z poprawkami na sys leca poprawki na IE to nie widze problemu. Ofkoz niektorzy moga olac xp i siedziec na linuksie itp ale to juz rownowazy sie z totalnym olaniem produktow M$.
Nie da sie zyc jedynie na jednej przegladarce innej niz IE jak narazie [tekstowych nie wliczam]- sa dalej na necie strony stricte robione z mysla o IE. Nie mnie osadzac tworcow.
Smieszy mnie fanboizm w stosunku a to do FF a to do opery a to do IE czy innych przegladarek oraz rozne teorie spiskowe na temat wielkich koncernow - niech mi ktos powie ktory wielki kocern dba o klienta? a ktora mniejsza firma o niego nie dba ? - wezcie porobcie cos przydatniejszego niz pierdolenie kilometrowych postow na acp traktujacych o niczym. I tak nie pojdziecie na ugode i tak.
A poza tym mam polewke z tego flejm-topica. EOT
[90] Re: Apgrejd
Mazy [*.devs.futuro.pl], 02.02.2005, 13:39:35, odpowiedź na #85, oceny: +0 -0
a niech mi Pan powie ileż to ostatnio wyszło łat na SAM SYSTEM (bez IE&OE) hmm? a ile na IE&OE?
Wniosek jest prosty win32 bez IE i OE byłby NAWET całkiem całkiem systemem.

Który koncern? ~M$
Nie musi Pan czytac tego jak Pan nazwał "kilometrowego pierdolenia" możesz Pan kliknąc w prawy górny róg swojej przeglądarki albo zobaczyc czy nie ma akurat nowych łat na winupdate do IE

A polewke to chyba ma każdy ja największą z Pana M$ Virusa
[91] Re: Apgrejd
Mosquit [193.28.203.*], 02.02.2005, 13:59:28, odpowiedź na #90, oceny: +0 -0
Jak bedzie jakas lata to ja pobiore - i mnie nie obchodzi na co - trwa to ledwie chwile i sciaga sie w tle wiec mi nie przeszkadza. Jak nie bedzie nic do update'owania to klikne prawy gorny iks i sprawdze czy sa nowe bzdurne flejmy na acp.
A polewke to wszyscy maja z pana/pani, Mazy. Tylko kwestia wejscia na irca :>
[109] Re: Apgrejd
batou [*.navi.okay.pl], 03.02.2005, 16:21:57, odpowiedź na #85, oceny: +0 -0
batouA poza tym mam polewke z tego flejm-topica.

A ja to niby robię z poczucia obowiązku? :}
[124] Re: Apgrejd
batou [*.navi.okay.pl], 11.02.2005, 15:37:41, odpowiedź na #85, oceny: +0 -0
batouUaktualnienia, poprawki i MS? No to na koniec tylko jedno, czyli MS anty-spajłer softłer.. pod kontrolą trojana. ROTFLMAO to mało, jak mawiają górale.
[126] Re: Apgrejd
smoke-crack [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 17.02.2005, 01:34:00, odpowiedź na #16, oceny: +0 -0
smoke-crackinternet explorer jest integralna czescia systemu i nie da sie go odinstalowac
[128] Re: Apgrejd
Mazy [*.devs.futuro.pl], 19.02.2005, 11:55:51, odpowiedź na #126, oceny: +0 -0
Jeśli chodzi o Windows Media Playera też tak twierdzili... twierdzili też że jak będa próbowali go rozdzielic to będzie arcy-katastrofa blebleble i cóż się teraz dzieje ? lada dzień wyjdzie ŁindoŁs bez WMP... wszystko sie da reszta jest MYDLENIEM oczy wszystkim
[129] Re: Apgrejd
Tiber [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 19.02.2005, 23:01:57, odpowiedź na #128, oceny: +0 -0
TiberA ktoś w to wątpił?

Poza wyjątkami od reguły.
[11] Re: Apgrejd
Sky Ace [*.ols.vectranet.pl], 30.01.2005, 13:05:07, odpowiedź na #6, oceny: +0 -0
Sky AceVir, Mozilla Foundation też się przyznaje do błędów. I naprawiaja je w kilka dni (ostatni w Firefoxie na Secunii został poprawiony w 2), zamiast w parę tygodni, jak to się MSowi zdarza. A na ciebie nie wpływają, ale ty masz net dziwnie. ;)

W3 jest dobre, z IE7 to widać nawet - piszesz jedną stronę i ona wygląda tak jak trzeba wszędzie tam gdzie masz ten sam poziom kompatybilności (dlatego z IE7 koniecznie). Poza tym tak czy inaczej się do nich stosujesz, bo tworzysz htmla, a nie wynalazki z FrontPage'a. :P

Glównym problemem IE jest to, że silnik renderujący strony ma jakieś 4 lata (błędy w bezpieczeństwie to inna bajka). A w informatyce to naprawdę dużo. Natomiast Netscape 4.xx to stare dzieje i stare browser wars - Mozilla Foundation nie ma nic wpólnego z Netscapem od długiego czasu. Inna sprawa, że IE zaczyna ostatnio faktycznie tracić użytkowników i to w dość sporym tempie.

A niewygodna/pełna wodotrysków jest duża Mozilla, Firefox o wiele mniej. Szybkość działania trudno porównywać - musi być wolniejsza od części systemu i nic nie poradzisz.
[19] Re: Apgrejd
bonescraper [*.retsat1.com.pl], 30.01.2005, 14:50:45, odpowiedź na #6, oceny: +0 -0
bonescraperLudwik to płyn do mycia naczyń :) A tak wogóle to Firefox i IE sucks! Ja tam wolę Operę.
[28] Re: Apgrejd
Mazy [*.devs.futuro.pl], 30.01.2005, 17:27:49, odpowiedź na #6, oceny: +0 -0
O ROTFL... takiego człowieka ja Pan to ja jeszcze nei widziałem. Plecie Pan takie bzdury jakby się Panu jakiś VIRUS made by M$ wkradł do ducha.

O widze, że na reklamie sie Pan zna czyli jednak MARKETING I ZARZADZANIE.

Dziury owszem były beda i są. Dziury także dzielą się na:
- załatane odrazu
- te micro$$oftowe niełatane lub tez ignorowane (tudzież ostatecznie z wielką łachą łatane po pół roku) np. tak jak Pan ignoruje standardy. Natomiast jeśli chodzi o wpływ na Pańskie bezpieczeństwo to OK, naiwnych ludzi nigdy nie za wiele, wręcz przeciwnie M$ potrzebuje takich.

Expertem nie jestem, ale podejrzewam że wirusa można napisac we wszystkim. Kwestia czasu? pieniędzy? ilości użytkowników IE?.

Co do nakładki to nie wiem czy mnie zrozumiano dobrze. Choodziło mi o to, że jakiś gośc (liczba pojedyncza; wczesniej dostałem napadu śmiechu jak czytałem wypowiedź Virusa i pomieszałem fakty PRZYZNAJĘ SIĘ DO BŁEDU) pisze kod w JS uzupełniający IE o dodatkową funkcjonalnośc (tutaj chyba jesli sie nie myle o CSS w jakiejkowiek wersji to jest teraz nieważne) Przeciez to śmiechu warte... przegladarka powinna to miec NATYWNIE zaimplementowane a nie zeby dołączac do stron jakies JS'y no, ale "webmaster-kiddie" vel Pan Virus pewno cieszy teraz fejsa bo IE zyskało funkcjonalnośc sprzed X lat.

Slepo zaufac tejze organizacji? a co to bank? To proszę sobie wymontowac wszystkie gniazdka z mieszkania i uformowac sobie swoje wlasne po czym isc do sklepu po nowe lepsze wtyczki. Powszechne? powszechna jest też nauka i co z tego wyszło? widac... no komentzzz

Tylko CSS2? ja tam widze o wiele więcej. Pierwszy podstawowy to istnienie oraz integracja z systemem, gdzie ten drugi wyraźnie cierpi z takiej watpliwej symbiozy (odpowiednie byłoby tutaj słowo "pasożyt"). Netscape miał problemy itd itp, ale nie integrował sie na siłe z systemami.

Firefox niewygodny? Chyba Pan nie uważał na zajęciach z ergonomii (na zarządaniu chyba mają taki przedmiot) albo nie zna Pan pojęcią WYGODA prosze sprawdzic w słowniku (podpowiedź jest troche dalej niż IGNORANCJA)
Firefox pełnen wodotrysków i powolny? LOL czy ktos może mi wytłumaczyc o co chodzi ? :D:D

Menczennikiem to może jestem, boleję nad jednym... tym że cały czas trzymam to IE na dysku czy chce czy nie.

Pozdrowienia Panie Virus, oby sie Pan nie poddawał jest o co walczyc, może "statek IE nie utonie" wtedy będzie Pan bohaterem przez duże IE.
[43] Re: Apgrejd
Sky Ace [*.ols.vectranet.pl], 30.01.2005, 19:28:48, odpowiedź na #28, oceny: +0 -0
Sky Aceprzegladarka powinna to miec NATYWNIE zaimplementowane a nie zeby dołączac do stron jakies JS'y no, ale "webmaster-kiddie" vel Pan Virus pewno cieszy teraz fejsa bo IE zyskało funkcjonalnośc sprzed X lat.

No, zyskała. Powinna mieć natywnie, ale nie ma. Więc używa się takego JS'a, żeby miała. A ja dzięk temu zyskałem niepoliczalną ilość godzin nie spędzonych przy dostosowywaniu Gildii Komiksu do IE.

Coś w tym złego, czy po prostu zachowujesz się jak typowy pryszczaty onanista, który bluzga na wszystko co ma MS i IE w treści? Zastanów się lepiej co robisz, w jaki sposób i czy znasz chociaż prawdziwe przyczyny i powody do bluzgania.
[48] Re: Apgrejd
Mazy [*.devs.futuro.pl], 30.01.2005, 23:30:20, odpowiedź na #43, oceny: +0 -0
ja przeciwko JS'om nic nie mam, chodzi tylko o to że całe CSSy od 1 do 3 powinny by natywnie zaimplementowane w przeglądarce przez MS a nie jako dołączane moduły przez kogoś tam. Bluzgam tylko na ludzi popierających IE i ogólnie całą ideę zintegrowania systemu z przeglądarką, idąc po najmniejszej lini oporu.

MS się już przejechał na WMP podejrzewam że i czas na IE też przyjdzie. Z niecierpliwością czekam na odchudzoną wersję systemu (bez obowiązkowego WMP i z jak narazie z obowiązkową specjalną, ściagającą wirusy z internetu czyt. przeglądarką IE) o to mi chodzi tak w dużym skrócie :P

HAWK
[69] Re: Apgrejd
Sky Ace [*.ols.vectranet.pl], 31.01.2005, 18:00:11, odpowiedź na #48, oceny: +0 -0
Sky Aceja przeciwko JS'om nic nie mam, chodzi tylko o to że całe CSSy od 1 do 3 powinny by natywnie zaimplementowane w przeglądarce przez MS a nie jako dołączane moduły przez kogoś tam.

No to już mówiłem. Powinny, ale niestety nie są. Od tego masz w/w JS'a. Nic w tym złego, a bluzgasz na to.

Bluzgam tylko na ludzi popierających IE i ogólnie całą ideę zintegrowania systemu z przeglądarką, idąc po najmniejszej lini oporu.

Ahh. Czyli jednak zaliczasz się do kategorii opisanej przeze mnie komentarz wcześniej. No cóż, to by bylo na tyle, panu już podziękujemy.
[64] Re: Apgrejd
Virus [*.f.INTELINK.pl], 31.01.2005, 14:49:54, odpowiedź na #28, oceny: +0 -0
VirusExpertem nie jestem, ale podejrzewam że wirusa można napisac we wszystkim.
ROTFL XDDDDDDDDDDDDDD W CSS2 tez? :DDDDDDDD

[ciach - jakies bzdety niegodne komentowania]

Pierwszy podstawowy to istnienie oraz integracja z systemem, gdzie ten drugi wyraźnie cierpi z takiej watpliwej symbiozy (odpowiednie byłoby tutaj słowo "pasożyt").
Hmm... Konqueror... tak to sie nazywalo? Przeciez tez jest polaczony z KDE. A przegladarka z MacOSX? No tak... ale to MS, trzeba poburac, chociaz sie bladego pojecia nie ma o czym.

Przeciez to śmiechu warte... przegladarka powinna to miec NATYWNIE zaimplementowane
Powinna miec i miec bedzie. Poki co mozna skorzystac z innych rozwiazan.

boleję nad jednym... tym że cały czas trzymam to IE na dysku czy chce czy nie.
Looooojeeeeeezuuuuu i uzywa pan/pani WINDOWSOW? Tego przybytku szatana?

Konczac, idz pan/pani pietruszke na rynku sprzedawac, a nie rzucasz farmazony kompletnie sie nie znajac.

Argumentacje zwolennikow FF przyjmuje i w kilku miejscach przyznaje im racje. Takich natomiast zalosnych pacjentow jak pan/pani, ktorzy wyraznie cierpia na kompleksy, a ich jedynym celem jest pokazanie, jakim to sie jest trendy mastah zwyklem zlewac sikiem falistym co w tym momencie czynie. Moze pogadamy za jakis czas jak juz pan/pani pozna podstawy przedmiotu o ktorym chce pan/pani dyskutowac.
[65] Re: Apgrejd
batou [*.navi.okay.pl], 31.01.2005, 15:57:14, odpowiedź na #64, oceny: +0 -0
batouROTFL XDDDDDDDDDDDDDD W CSS2 tez? :DDDDDDDD
Tego samego dnia, w którym dostanie jakiekolwiek instrukcje warunkowe, dostęp do jakiejś pamięci i możliwość wykonywania na niej operacji, a nie tylko ustawianie wartości (ze zbioru znanych danej platformie) dla przedefiniowanych nazw.

Konqueror... tak to sie nazywalo? Przeciez tez jest polaczony z KDE. A przegladarka z MacOSX? No tak... ale to MS, trzeba poburac, chociaz sie bladego pojecia nie ma o czym.
Nie widzisz róznicy między przeglądarką używającą natywnych bibliotek desktopu (QT w KDE) dostarczanej z powłoką, a hybrydy powłoka-przeglądarka (windowsowy explorer dzielący exploitowalne przy pomocy skryptów VB trzewia z.. windowsowym iexplorerem)? Przeglądarka dla MacOSX? Przepraszam, ale od Maków się odwal. Apple jednak dba o swoje oprogramowanie, w przeciwieństwie do MS. To są dwa rózne światy (w ogóle co to za porównanie? postawisz NT obok systemu bazującego na UNIKSIE?). Sam pokazujesz pojęcie powalające.

Powinna miec i miec bedzie. Poki co mozna skorzystac z innych rozwiazan.
W Longhornie. O tyle, o ile. W tzw. międzyczasie zapoznaj się z terminem "vaporware". Się korzysta z innych rozwiązań. Z lepszych rozwiązań nawet. Nazywają się "oprogramowanie konkurencji". Oczywiście, że można korzystać z rozwiązań typu IE7, pamiętam jak się swego czasu na niego napaliłem. Trzeba tylko mocno trzymać kciuki, żeby "klient z ie" też miał tak stabilną przeglądarkę, jak Twoja. I nie daj Boże inną niż IE! (Co, wierz mi lub nie, wbrew pozorom teraz może się zdarzyć!)

Looooojeeeeeezuuuuu i uzywa pan/pani WINDOWSOW? Tego przybytku szatana?
MS nie daje możliwości zrobienia windows update przy pomocy innej przeglądarki. Bo po co. Oczywiście czepiam się teraz, bo ja tak nienawidzę tej wspaniałej firmy! Ale fakt faktem, że z takim podejściem jak Twoje jeszcze przez jakiś czas okna i reszta będą a-must-have. Przez dłuższy czas zapewne.

jakim to sie jest trendy mastah zwyklem zlewac sikiem falistym co w tym momencie czynie.
Nie boisz się, że jak będziesz za wysoko mierzył to sobie możesz w oczy nasikać.. "co też niniejszym czynisz"? ;-)
[75] Re: Apgrejd
Mazy [*.devs.futuro.pl], 31.01.2005, 21:57:20, odpowiedź na #64, oceny: +0 -0
ROTFL XDDDDDDDDDDDDDD W CSS2 tez? :DDDDDDDD
tak podejrzewam, że w CSS2 też... IE jest na tyle dziurawy że możesz napisac w czymkolwiek + odrobina automagii by M$

Hmm... Konqueror...(...)A przegladarka z MacOSX? blebleble
I otóż teraz Cie zadziwie Panie ViruH... win32 nie byłby takim złym systemem gdyby nie integracja z IE, ale twardogłowi z M$ widocznie nie chcą tego zauwazyc albo nie potrafią dlatego musi za nich mysle np. Unia Europejska (odsyłam do sprawy z WMP ... wiadomo o co chodzi). Fantastycznie by było gdyby owa Unia zakazała dystrybucji win32 ze zintegrowanym IE (czysty system bez niczego bez wirusa WMP bez wirusa IE i bez wirusa OE jeśli Pan Virus nie zrozumie niech mu ktoś to na klockach LEGO wytłumaczy)

Powinna miec i miec bedzie. Poki co mozna skorzystac z innych rozwiazan.
Może lepiej nie M$ podziękujemy jeśli chodzi o przeglądarki. Jedyna nadzieja w konkurencji na wytoczenie procesu (podobnie jak z WMP) przeciwko integracji Longhorna z IE. Tylko w taki sposób można ocalic przyszłych użytkowników od totalnej zagłady jaką NAPEWNO POWTARZAM NAPEWNO będzie IE7 co do tego każdy logicznie-zdrowo-myślacy człowiek (czyt. NIE PAN VIRUS) nie ma wątpliwości.

Konczac, idz pan/pani pietruszke na rynku sprzedawac, a nie rzucasz farmazony kompletnie sie nie znajac.

To jest poprostu niesamowite co IE i OE z ludzi robi :/ Zapalmy świeczkę dla tego Pana :/ ... Statek utonął.

I na sam koniec DEBILIZM WSZECHCZASÓW, kwesti której tutaj nie poruszaliśmy przypadek OE i blokady załączników. Przecież to trzeba by skończocnym kretynem żeby coś takiego wymyslec zamiast łatac dziury, blokują efekty... jeśli chodzi o mnie to wysyłałbym nagrody Darwina co tydzień do Redmond :/:/ Z tego co wiem żadne inny klient nie ma takowej opcji (wł. domyślnie) Pomysł na miare MS Virusa. Z niecierpliwością czekam na odpowiedz Pana Virusa vel 'MS Virus - MS Defender'.
[76] Re: Apgrejd
Mazy [*.devs.futuro.pl], 31.01.2005, 23:54:41, odpowiedź na #64, oceny: +0 -0
Najskrytszym marzeniem Pana Virusa jest chyba wsadzanie do pudła niewiernych :):).
[87] Re: Apgrejd
Mosquit [193.28.203.*], 02.02.2005, 03:28:34, odpowiedź na #76, oceny: +0 -0
moj boze... nie wiedzialem ze jeszcze takie anti-fanboje [fangirl?] M$ sie zdazaja... az zal dupe sciska.... choc fajnie sie z nich posmiac mozna :>
Btw. serio dostanie Pani/Pan nagrode oszoloma roku..
[89] Re: Apgrejd
Mazy [*.devs.futuro.pl], 02.02.2005, 13:38:36, odpowiedź na #87, oceny: +0 -0
a Ty to z choinki sie urwałeś? Wiadomo, że wystarczy aktualizowac sys z winupdate, no ale gdy tych łat nie ma to co wtedy? jeden miech 2 miechy pół roku... o jest łata jak fajnie wszystkie viry i świństwa zadeptały mi kompa i teraz moge sobie załatac mojego pięknego IE (vel 5 koło u wozu) oszołomów to tutaj widze narazie po 2 stronie barykady
[92] Re: Apgrejd
froger3 [*.proterians.net.pl], 02.02.2005, 14:04:44, odpowiedź na #89, oceny: +0 -0
froger3IE + dobry firewall(nie standartowy windowsowy) starczy.

"oszołomów to tutaj widze narazie po 2 stronie barykady"

;)
[93] Re: Apgrejd
Mosquit [193.28.203.*], 02.02.2005, 14:09:54, odpowiedź na #89, oceny: +0 -0
Urocze =] Od kiedy przeszlismy na per 'Ty' ?Pan/pani sobie nie pozwala zbyt na wiele.
Co do oszolomstwa.. wynalezli cos takiego jak firewall... umiejetne dzialanie i nic nie 'zadepcze' systemu. No ale oczywiscie zaraz zostane zjechany bo przeciez firewall to trzeba umiec skonfigurowac bla bla bla... chciec znaczy moc. Choinka sie skonczyla...
A z ta wojna to niech sobie pani/pan da spokoj bo to wyglada smiesznie i do niczego nie prowadzi.
Nagroda przyznana, tylko kwestia gdzie panu/pani to wyslac, hmm ?
[95] Re: Apgrejd
Mazy [*.devs.futuro.pl], 02.02.2005, 18:12:48, odpowiedź na #93, oceny: +0 -0
no jasne, że dobry firewall wystarczy + dobry antyvir + dobra nakladka na IE + dobry memcleaner + dobry (...) + dobra ilośc pamięci RAM.

Czy ja coś pisałem o firewallach? że nie potafie?, że nie używac? że bleble?

Zaraz ktoś inny wyskoczy z textem że IE nie jest takie złe bo napisałem sobie 321321 łat dopisałem 32131 funkcji itd itp nie o firewallach dyskusja tylko o tym, że przeglądarki z gatunku ~IE są bardzie od programu M$IE a i przy okazji M$IE "uszczęśliwia" juzera na siłe całą masą dziur :). To nie wojna tylko obraz po wojnie :) M$IE idzie na dno.

A śmiech to zdrowie, który może okazac się jedynym lekarstwem dla takich jak Pan M$Virus i jego mutacje
[96] Re: Apgrejd
froger3 [*.proterians.net.pl], 02.02.2005, 18:38:10, odpowiedź na #95, oceny: +0 -0
froger3firewall wystarczy.... nawet bez anty vira..
a ta kwogole to o co panu chodzi?
Krucjata przeciw tym co po prostu urzywaja IE ?:>
[97] Re: Apgrejd
Virus [*.f.INTELINK.pl], 02.02.2005, 18:48:03, odpowiedź na #95, oceny: +0 -0
VirusCzlowieku stul ryja bo juz patrzec na te smieci nie mozna.

Jestes zalosny, pierdolisz bzdury nawet nie wiesz o czym i z jakiego powodu. Rzucasz trendy farmazonami wyrwanymi prosto z jakiegos podrecznika "Haxorstwo dla o(d)pornych", albo zaslyszanymi od kolegow-haxorow w piaskownicy. Nawet w polowie nie rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi, jakie sa prawdziwe wady jednego i drugiego produktu, jakie to ma odbicie na rynku, co daje a w czym przeszkadza taka, a nie inna sytuacja.

Wez sie w leb pieprznij nie lubisz ie - spoko, ale chwyc troche wiedzy na temat tego o czym mowisz, bo narazie robisz z siebie niemozebnego debila, obiekt posmiewiska i idealnego kandydata na nagrode buca roku 2005.

Laty? Oczywiscie wszystkie inne programy swiata od a-z sa bezbugowe i absolutnie nigdy do zadnego spoza MS nie wyszly update`y, laty i nowe wersje eliminujace problemy z poprzednimi prawda?

Masz jakies kompleksy z przyrodzeniem, ze sie zachowujesz jak ostatni kretyn? Na drzewo banany prostowac ciulu. Gdzie takich sieja do cholery --;

Joe, jak juz jestesmy przy poprawkach ACP to moze dorobic jakis pierdolnik do plonkowania palantow?

ps. nazwij mnie jeszcze raz M$ Virus, a przy ewentualnym spotkaniu osobiscie cie powiesze na twoich wlasnych jelitach.
[98] Re: Apgrejd
świrus [*.chello.pl], 02.02.2005, 19:49:31, odpowiedź na #97, oceny: +0 -0
Trochę kultury panowie... Wyzwiskami i groźbami (niespełnialnymi) nic nie wskóracie. To temat o zmianach na acp'ie a nie wojna przeglądarek (przypomina mi się batalia mangazyn vs. kawaii). Dajcie se luzu albo jakieś forum na temat znajdźcie.
[99] Re: Apgrejd
Virus [*.f.INTELINK.pl], 02.02.2005, 20:20:24, odpowiedź na #98, oceny: +0 -0
VirusYh... masz racje, zwykle mnie ponosi jak widze takie niepodparte wiedza i doswiadczeniem pieniactwo zmierzajace do wygloszenia zaslyszanych gdzies chwytliwych sloganow i pokazaniu swiatu jakim sie jest gigamasta, podczas gdy sloma z butow wystaje.

Sorki, juz sie nie odzywam :)
[108] Re: Apgrejd
batou [*.navi.okay.pl], 03.02.2005, 16:16:51, odpowiedź na #99, oceny: +0 -0
batouLOL.

Rzondzisz mistrzu! :)
[111] Re: Apgrejd
Virus [*.f.INTELINK.pl], 04.02.2005, 00:43:12, odpowiedź na #108, oceny: +0 -0
VirusA co? Czyzby moja odpowiedz niebyla zgodna ze standardami WC3?

Anyway ty za to ssiesz :)
[112] Re: Apgrejd
Mazy [*.devs.futuro.pl], 04.02.2005, 01:00:34, odpowiedź na #111, oceny: +0 -0
O dziecko wróciło. Człowieku masz za mała mózgoczaszkę żeby cokolwiek pojąc... COKOLWIEK to już nie chodzi o w3c & co.

anyway Batou ma racje ... rzondzisz !!
[113] Re: Apgrejd
Virus [*.f.INTELINK.pl], 04.02.2005, 01:40:33, odpowiedź na #112, oceny: +0 -0
VirusTaaaa? Opowiedz mi o tym czego niby nie pojmuje :) Bo jak narazie to wydaje mi sie, ze tobie brakuje pojecia...
[114] Re: Apgrejd
Mazy [*.devs.futuro.pl], 04.02.2005, 13:03:36, odpowiedź na #113, oceny: +0 -0
nie nic spoko Szefie wszystko ok, żyj sobie nadal w tym buraczanym świecie. Wszystko pojmujesz o Wielki Imperatorze Ignorantów.
[115] Re: Apgrejd
Virus [*.f.INTELINK.pl], 04.02.2005, 13:42:48, odpowiedź na #114, oceny: +0 -0
VirusPoraz kolejny nie potrafisz sformulowac zarzutow, juz nie mowiac o ich argumentacji... fajnie masz :)
[116] Re: Apgrejd
Mazy [*.devs.futuro.pl], 04.02.2005, 15:01:57, odpowiedź na #115, oceny: +0 -0
burakom się ustępuje wiesz o tym? tego chyba nie musze argumentowac. Masz coś z leppera... zakuty łeb :).

Ja już nie bede tutaj dyskusji prowadził z Tobą. Nikt i tak tego nie czyta wszyscy wiedzą żeś burak
[118] Re: Apgrejd
cycu [*.internetdsl.tpnet.pl], 06.02.2005, 22:37:58, odpowiedź na #116, oceny: +0 -0
cycuO ile Vir się mylił w sprawie FF i W3C [częściowo subiektywne zdanie :P], to teraz ma rację - oznajmiasz, a nie argumentujesz...
[119] Re: Apgrejd
Tiber [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 06.02.2005, 22:44:30, odpowiedź na #116, oceny: +0 -0
Tiberburakom się ustępuje wiesz o tym?
Typowa zagrywka troli.
[120] Re: Apgrejd
Mazy [*.devs.futuro.pl], 07.02.2005, 00:45:45, odpowiedź na #119, oceny: +0 -0
siakoś trzeba było to skończyc (a to że Vir sie myli to wiadomo :D:D:D:D:D:D:D)
[122] Re: Apgrejd
Tiber [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.02.2005, 21:39:57, odpowiedź na #120, oceny: +0 -0
TiberI druga. Skończ.
[123] Re: Apgrejd
Mazy [*.devs.futuro.pl], 08.02.2005, 18:01:40, odpowiedź na #122, oceny: +0 -0
a Ty co? burak od wykrywania troli? dołączył sie do dyskusji... pffff... słabiacy koleś
[127] Re: Apgrejd
batou [*.navi.okay.pl], 17.02.2005, 17:58:57, odpowiedź na #115, oceny: +0 -0
batouTo zabawne, że pisze to osoba, która nie potrafi do końca sformułować nawet wytłumaczenia swojego buractwa, nie wspominając o zarzutach. Fanboy MS.
[100] Re: Apgrejd
Mazy [*.devs.futuro.pl], 02.02.2005, 20:44:08, odpowiedź na #97, oceny: +0 -0
uuuuu ... whooosaaaaaaaa

M$Virus caused an invalid page fault in module KERNEL32.DLL at 0137:bff798fb :/ nieładnie

Nie rozumię o co w tym chodzi? Jak to nie to jest proste jak budowa cep... znaczy M$Virusa (czyli nagłówek + virus właściwy + M$Bluzgi) ... aaaa momento nie mam nazywac Pana M$Virusa M$Virus no dobra trudno będe nazywał M$ŚVirus.

Łaty. Człowieku przeczyśc sobie M$Oczy i zupgrade'uj sobie umiejętnośc M$Czytania. Gdzie to ja pisałem że programy są bez dziur?

Po raz kolejny czytam posta o kompleksach z przyrodzeniem itd itp wiecie jak to jest? Najwiecej szczeka pies co nie gryzie. Przykro mi, ale jest na to lekarstwo nie martw się .rotfl.

Osoba Pana M$... wiadomo przypomina mi mentalnośc pracowników firmy M$ totalnie twardogłowi... jak się cokolwiek powie na temat M$ i IE to wpadają w berserk i pozatym totalne uczulenie na słowo STANDARD i tradycyjnie 0 konkretnych argumentów nic tylko szczekanie psa ogrodnika :/

M$-PS. Wole dostac nagrode buca roku 2k5 niż nagrode M$Idioty Enterprise Edition 2005.
[102] Re: Apgrejd
Mosquit [193.28.203.*], 03.02.2005, 00:28:48, odpowiedź na #100, oceny: +0 -0
Az sie skusze.. ironii mam dzis dostatek..

M$Virus caused an invalid page fault in module KERNEL32.DLL at 0137:bff798fb :/ nieładnie

O jakie to bylo l33t...

Nie rozumię o co w tym chodzi? Jak to nie to jest proste jak budowa cep... znaczy M$Virusa (czyli nagłówek + virus właściwy + M$Bluzgi) ... aaaa momento nie mam nazywac Pana M$Virusa M$Virus no dobra trudno będe nazywał M$ŚVirus.

O i widze prelne przeszkolenie w rzucaniu wyzwiskami i epitetami na poziome przedszkolaka z zerowki pan tez juz mial. Faktycznie szkoda ze sie pan prawdopodobnie nie spotka z panem 'M$Virusem'. Bylo by na co popatrzec.

Łaty. Człowieku przeczyśc sobie M$Oczy i zupgrade'uj sobie umiejętnośc M$Czytania. Gdzie to ja pisałem że programy są bez dziur? Panski anty-M$wykrywacz wykryl M$ uzyszkodnika internetowego probojacego porozumiec sie z panem. Jednak anty-M$ filtr nie przepuscil wiekszosci slow a to co zostalo puszczone tworzylo belkotliwe zlepki zdan ktorych pan nie potrafi zrozumiec...

Po raz kolejny czytam posta o kompleksach z przyrodzeniem itd itp wiecie jak to jest? Najwiecej szczeka pies co nie gryzie. Przykro mi, ale jest na to lekarstwo nie martw się .rotfl.

"To samo co Goździkowej" ?

Osoba Pana M$... wiadomo przypomina mi mentalnośc pracowników firmy M$ totalnie twardogłowi...

Ooo jaki mnie zaszczyt spotkal wymieniac [bzdurne] zdania z osoba ktora poznala osobiscie caly sztab pracownikow M$ ^_^ No niech pan mi swoje zdjecie wysle to postawie nad monitorkiem. A jak bedzie pan miec tez wywiady z pracownikami [mile widziane audio] to wrzuce je na jakas stronke. Przeciez to rzadki okaz czlowieka ktory poznal mentalnosc tysiecy pracownikow wielkiego koncernu.

jak się cokolwiek powie na temat M$ i IE to wpadają w berserk i pozatym totalne uczulenie na słowo STANDARD i tradycyjnie 0 konkretnych argumentów nic tylko szczekanie psa ogrodnika :/

Pisze to czlowiek ktory objezdza firme za produkt wytykajac wady lwasciwe produktu lecz nie podajac zadnych sensownych propozycji rozwiazania ich [chocby dla przykladu]. Koncentruje sie jedynie na wyszegolnionym produkcie ktory [o dziwo] jest jednym ze skladnikow systemu operacyjnego [nawiasem mowiac bez ktorego to skladnika, system ten dzialac nie bedzie]. mimo uwag ze wiekszosc problemow rozwiazuje windows update + konfiguracja firewalla dalej czepisa sie samej przegladarki [no bo przeciez to nie fair.. mowilismy o przegladarkach nie o systemie...]. Dlatego tez pietnuje wszystkich uzytkownikow IE jakby byli conajmniej 'inni' a tych co maja inne zdanie na ten temat i proboja je pokazac uwaza za fanow M$. Btw. cos glosno slychac ujadanie psow z panskiej strony.. moze dobraly sie do smakowitego kaska ?

M$-PS. Wole dostac nagrode buca roku 2k5 niż nagrode M$Idioty Enterprise Edition 2005.

Szykuje sie dublet.
[104] Re: Apgrejd
Mazy [*.devs.futuro.pl], 03.02.2005, 08:01:13, odpowiedź na #102, oceny: +0 -0
Skomentuję tylko to co jest sens komentowac.

(...) wytykajac wady lwasciwe produktu lecz nie podajac zadnych sensownych propozycji rozwiazania ich (...)
Nie znając propozycji rozwiązania? Jak to nie? Już pisałem ... UE już znalazła - rozdzielic nieudany związek tak jak to sie stało w przypadku WMP. Win32 bez IE byłby nawet całkiem całkiem systemem (proszę przeczytac 2x wcześniejsze zdanie ze zrozumieniem).

(...) [o dziwo] jest jednym ze skladnikow systemu operacyjnego (...)
lool no i co z tego? Widzę, że dał się Pan nabrac na "słodkie pierdzenie" M$ o nierozłączalnej integralnosci przeglądarki z systemem. Będzie sys bez WMP to może byc i bez IE dla zmuszonego nic trudnego.

(...) wiekszosc problemow rozwiazuje windows update (...)
ehhh no zgadza się, ale powtarzam PO JAKIM CZASIE? Chodzi mi o czas reakcji. Wykryli dziurę w IE to chyba Pan za pomocą firewalla nie włacza opcji "chroń mnie przed nową dziurą w IE no. 324356" tylko musi Pan czekac cierpliwie pół roku na łate.

(...) Dlatego tez pietnuje (...)
...buraków "webmaster-kiddie", którzy nie ułatwiają sprawy w kwesti przesiadki (ouppsss nie nie napiszę przesiadki bo znowu się ktoś na mnie rzuci że nie ma na co i po co sie przesiadac - więc napiszę, że nie dają wolnego wyboru) Tworzą pseudo-strony na której pierwsze co można zobaczyc to "Używasz ZŁEJ przeglądarki". Jak widzę takie coś to jestem za przymusową validacją przed publikacją. Jakby IE w systemie nie było to każdy webmaster-kiddie musiałby się trochę pomęczyc bo musiałby zrobi strone zgodną ze standardem. Ktoś powie nie chcesz używac to nie uzywaj no dobrze ale ja nie chę miec na dysku IE wogóle. Chciałbym (podejrzewam nie tylko ja) możliwośc świadomego wyboru narzędzia pracy(czegokolwiek).

Jeśli chodzi o M$ to firma ta wypuściła na rynek kilka "pozytywnych" technologii ot chociażby .NET (wg. mnie revelatyjna technologia) która (o dziwo Panie Virus) załapała się na uznanie ją zgodą ze standardem ISO & ECMA odsyłacz msdn.microsoft.com/net/ecma
[110] Re: Apgrejd
Mosquit [193.28.203.*], 03.02.2005, 20:56:09, odpowiedź na #104, oceny: +0 -0
MosquitNie znając propozycji rozwiązania? Jak to nie? Już pisałem ... UE już znalazła - rozdzielic nieudany związek tak jak to sie stało w przypadku WMP. Win32 bez IE byłby nawet całkiem całkiem systemem (proszę przeczytac 2x wcześniejsze zdanie ze zrozumieniem).

Yhh mi chodzilo o cos bardziej przydatnego 'od zaraz' a nie na modlitwy w strone UE o sankcje na M$. Taki proces moze trwac miesiacami/latamie. A podczas tego procesu to pewnie wszyscy beda czekac z wylaczonymi komputerami....

ehhh no zgadza się, ale powtarzam PO JAKIM CZASIE? Chodzi mi o czas reakcji. Wykryli dziurę w IE to chyba Pan za pomocą firewalla nie włacza opcji "chroń mnie przed nową dziurą w IE no. 324356" tylko musi Pan czekac cierpliwie pół roku na łate.

Chwila... jesli panu IE nie odpowiada co za problem uzywac go tylko do wn up ? Nie chce miec pan na dysku IE ? No to linux [ew. podobne mu] i jedziem. Prowadzenie krucjat, rzucanie wyzwiskami w strone tworcy tudziez uzytkownikow raczej chwaly panu nie dadza, a inni i tak beda korzystac z tego co im wygodne i co jest dla nich szybsze [nie wyszczegolniajac produktow/producentow].

Jak widzę takie coś to jestem za przymusową validacją przed publikacją.

God bless ze przymusowa validacja nigdy nie wejdzie w zycie.. i to juz pomijajac ta buraczana stronke.
[7] Re: Apgrejd
Sky Ace [*.ols.vectranet.pl], 30.01.2005, 12:49:20, odpowiedź na #5, oceny: +0 -0
Sky AcePan nie widzi róznicy natomiast ...22 miliony osób widzi różnicę ( www.spreadfirefox.com ) ...Secunia także widzi różnicę w ilości dziur między FF a IE (około 70, pisze około bo skąd mam widzie czy od momentu posłania posta nie przybędzie kilka nowych oczywiście IE) Co to ma za związek, dziury w IE z dziwnymi paddingami? Bo ja nie widzę. Podanym przez Pana adresem oczywiście można sie zainteresowac, ale wg. mnie głównie jako ciekawostką (ot tak grupka ludzi zaczęła sobie pisac nowego virusa w postaci nakładki IE7) Tylko jakoś brakuje mi wpisu na stronie http://dean.edwards.name/IE7 "Project closed because we don't know what the standards are." Z niecierpliwością czekam też na wpis kiedy to grupa pogubi się we własnym kodzie, gdyż każdy bedzie pisał jak chce. Grupka ludzi? Przecież to jeden człowiek się tym zajmuje i ewentualnie przyjmuje od ludzi bugfixy. To raz. Drugie, wirus? nakładka IE? "we don't know what the standards are"? A przeczytałeś chociaż, o co chodzi na tej stronie? Bo nie wydaje mi się. Pan otwierał sobie "complexspiral demo" z Pana strony o IE7 w FF i IE6? I gdzie tutaj się ogranicza webmasterów? Jakieś sztuczne nakładki ... cuda niewidy. Otwierałem w obu i jakoś działa w obu. Normalne complexspiral Meyera nie działa na IE. Gdzie tu to ograniczanie? IE7 to tylko javascript naprawiający błędy i braki CSS występujące w IE. Ograniczania tu nie ma, bo można napisać stronę raz, poprawnie i zgodnie ze standardami, a na IE też będzie wyglądać poprawnie. Straszne, doprawdy.
[8] Re: Apgrejd
Sky Ace [*.ols.vectranet.pl], 30.01.2005, 12:50:29, odpowiedź na #7, oceny: +0 -0
Sky Acehm, acep mi tagi P zeżarł i nl2br też nie użył... :/
[12] Re: Apgrejd
batou [*.navi.okay.pl], 30.01.2005, 13:05:43, odpowiedź na #8, oceny: +0 -0
batouNie ufaj wizardom, klep wszystko z palca, chyba, że masz swoje skrypty! ;-)
[14] Re: Apgrejd
Sky Ace [*.ols.vectranet.pl], 30.01.2005, 13:16:16, odpowiedź na #12, oceny: +0 -0
Sky AceWklepałem z palca, to pożarł mi tagi właśnie. Ten checkbox na dole powinien być z defaulta załaczony.
[4] Re: Apgrejd
Jantar06 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.01.2005, 10:00:08, oceny: +0 -0
Jantar06Nie rozumiem co w tym trudnego; mi się udało za pierwszym razem gdy mnie o to ktoś spytał :P
[21] Re: Apgrejd
Pea [*.netia.com.pl], 30.01.2005, 14:57:29, odpowiedź na #4, oceny: +0 -0
PeaTo jestes w zdecydowanej mniejszosci ;)
[9] Re: Apgrejd
Seto [*.chello.pl], 30.01.2005, 12:54:53, oceny: +0 -0
SetoKażdy niech sobie używa oprogramowania według własnego uznania ;) Powiem tylko, że w tej chwili jedyną dużą zmianą w dzialaności ACP'a jest szybkość. Używam Firefox'a i po tym "apgrejdzie" serwis działa zdecydowanie szybciej. Decyzja o modernizacji bardzo słuszna, czekam na dalsze zmiany.
[17] Re: Apgrejd
cycu [*.internetdsl.tpnet.pl], 30.01.2005, 13:37:35, odpowiedź na #9, oceny: +0 -0
cycuHeh.. Przy moim sprzęcie różnic nie ma. Jak ma za dużo operacji na raz, to i tak mieli długo. Ale zazwyczaj w okolicach 5s jest już 'szystko władowane :D
Jeśli chodzi o zmiany, to jest tak jakoś... nowo XP
[20] Re: Apgrejd
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.01.2005, 14:51:33, odpowiedź na #9, oceny: +0 -0
JoeSzybkość powiadasz... Owszem, zmiany w budowie serwisu powinny przynieść poprawę szybkości. Jednocześnie w tej chwili acp ma założony kaganiec w postaci profilera SQL: każde zapytanie do bazy, których dla wygenerowania jednej strony potrzeba kilka-kilkanaście, jest logowane i analizowane, co mocno spowalnia całą operację. Dzięki temu mam wgląd które zapytania zajmują najwięcej czasu i które należy zoptymalizować. Jak zbiorę wystaczającą ilość danych zdejmę kaganiec, zoptymalizuję współpracę z bazą, co się da to skaszuję i w efekcie przyrost prędkości powinien być jeszcze większy.
[31] Re: Apgrejd
darek1 [*.ssnet.pl], 30.01.2005, 18:50:18, odpowiedź na #20, oceny: +0 -0
darek1U mnie na k-meleonie jest.. no szybciej chyba. Strony laduja sie blyskawicznie. Tylko tak dalej, teraz nie wiem tylko czy to zasluga zmian na acp czy nowego K-Meleona, ktorego przy okazji polecam :)
[15] Re: Apgrejd
Mugen-ka [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.01.2005, 13:29:28, oceny: +0 -0
Radą na problemy z wyglądem acp jest zaopatrzenie się w przeglądarkę owe standardy poprawie obsługującą.

Bardzo 'profesjonalne' podejscie do uzytkownika strony...
[18] Re: Apgrejd
Sky Ace [*.ols.vectranet.pl], 30.01.2005, 14:43:43, odpowiedź na #15, oceny: +0 -0
Sky AceAle słuszne. Chociaż ja się lituję nad bIEdnymi userami i robię tak, żeby i u nich jakoś to było. Ale równanie w dół nie prowadzi do niczego.

Jak ktoś chce używać przeglądarki, w której od 4 lat poprawiano błędy w zabezpieczeniach (generując czasem przy okazji następne), a jedynym nie-bugfixowym ficzerem jest blokowanie popupów, to niech sobie używa, jego sprawa.
[24] Re: Apgrejd
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.01.2005, 15:40:30, odpowiedź na #15, oceny: +0 -0
JoeNigdy nie sugerowałem, że serwis ma cokolwiek wspólnego z profesjonalizmem. Ba, otwarcie deklaruję, że w odróżnieniu od większości serwisów m&a acp jest nieprofesjonalny.

Zważ też proszę, że traktowanie użytkowników IE per noga jest tymczasowe. Wersja acp dla IE i innych oldskulowych przeglądarek powstanie, jednak dopiero za jakiś czas. Póki co chciałbym się skupić na ważniejszych sprawach.
[25] Re: Apgrejd
GrLT [*.skomur.com.pl], 30.01.2005, 16:20:48, odpowiedź na #15, oceny: +0 -0
GrLTBardzo dobre podejście, czas skończyć z przestarzałymi standartami monopolistycznymi. [I przejść na standarty otwarte i nowoczesne] I to akurat jest 'profesjonalizm'. Zresztą np w bankach [które powinny być bezpieczne!] nagminnie stosuję się [a właściwie stosowało, bo teraz po raporcie CERT lawina drgneła] strony główne pisane w standardzie 'IE Only'. I najczęstszą odpowiedzią webmasterów tych stron [niewątpliwie przecież profesjonalistów ;) ] była odpowiedź: 'Proszę olać bezpieczeństwo i zmienić przeglądarkę na IE'
Mam nadzieję że teraz choć cześć fanów M&A w Polsce choćby spróbuję innych przeglądarek. A jak spróbują i poużywają choćby 2 dni, to jakoś tak się dzieję że już nikt do IE nie chce wracać :)
A skoro Virus chciał listę to proszę: lista zarzutów do IE
[56] Re: Apgrejd
Piotrek [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.01.2005, 11:40:55, odpowiedź na #25, oceny: +0 -0
PiotrekNo widzisz, właśnie banki przestały używać w bankomatach systemy OS2 i przeszły na Windowsy... Dalej tego nie skomentuję. Po drugie chodziłem parę dni na Firefoxie i zrezygnowałem. Dla mnie jest to strasznie nie wygobna przeglądarka bo przyzwyczaiłem się do nakładki na IE - Avanta.
[88] Re: Apgrejd
shizumi [*.dsmedia.pl], 02.02.2005, 11:01:38, odpowiedź na #56, oceny: +0 -0
shizumiWydaje mi sie, że przechodzenie różnych instytucji na Windows jest wywołane jednak "wygodą użytkowania" czy też złym przyzwyczajeniem a nie sensownym przemyśleniem jaką rolę pełni stabilność i niezawodność w działaniu instytucjonalnych systemów teleinfornmatycznych. Odnoszę wrażenie, że pracownicy różnych instytucji ulegają poprostu skretynieniu. Dziękuję. :P
[27] Re: Apgrejd
batou [*.navi.okay.pl], 30.01.2005, 16:43:25, odpowiedź na #15, oceny: +0 -0
batouBardziej profesjonalne niż "mówię nIE, won po inną przeglądarkę" którego przecież nigdzie tu nie widzisz, prawda?
[30] Re: Apgrejd
Tiber [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.01.2005, 18:42:11, odpowiedź na #27, oceny: +0 -0
TiberBardziej profesjonalne niż tekst ze strony Asuconu 8: "Strona zoptymalizowana pod przeglądarkę Internet Explorer 5 i nowsze. Jeśli coś nie wyświetla ci się prawidłowo - zmień przeglądarkę".

BTW, Fajnie, że nie trzeba robić historyback aby poprawić dodawany komentarz, ale wolałbym (i pewnie nie tylko ja), aby tekst wiadomości na którą się odpowiada był u góry.

PS. O co chodzi z tym łamaniem linii? Entery zamiast breaków?
[34] Re: Apgrejd
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.01.2005, 19:15:30, odpowiedź na #30, oceny: +0 -0
JoePełen profesjonalizm - Zrzeszenie Mangaterii Polskiej.

Oryginał nad pisanym tekstem? Dla mnie to żaden problem, jednak obecny układ podyktowany jest moim rozumieniem ergonomii: podgląd jest ważny, więc jest na górze. Edycja jest rółnie ważna. Originalna wiadomość jest najmniej ważna, więc jest na szarym końcu.

"Automagiczne łamanie linii" - po prostu spróbuj.
[38] Re: Apgrejd
Sky Ace [*.ols.vectranet.pl], 30.01.2005, 19:20:24, odpowiedź na #34, oceny: +0 -0
Sky AceTo ten typ strony, którą się odpala a potem zamyka od razu. Nie chcą być oglądani to nie, łaski bez.

Podgląd owszem ważny, ale przy odpowiadaniu na komentarz lepiej chyba mieć tekst oryginalny na górze. Ot, przyzwyczajenia z klientów pocztowych.

I czemu usuwasz tagi P... ;P
[52] Re: Apgrejd
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.01.2005, 03:21:19, odpowiedź na #38, oceny: +0 -0
JoeJuż czuję w powietrzu płomienie kolejnej dyskusji o wyższości jednego sposobu cytowania nad innymi, ale... obecny trend w korespondencji eletronicznej nakazuje odpisywanie nad cytowanym tekstem. Ot, tak przy okazji przyzwyczajeń z klientów pocztowych. ;-)

Znaczniki usuwam, żeby było prościej. Domyślnie paragraf ma górny margines, co brzydko wygląda. Nadpisywanie tego stylami to niepotrzebny wysiłek, a na dodatek w IE nie zadziała. ;-) Teraz masz automagiczne łamanie linii, więc chyba przeżyjesz bez , nie?
[61] Re: Apgrejd
batou [*.navi.okay.pl], 31.01.2005, 14:07:02, odpowiedź na #52, oceny: +0 -0
batouNad? To pewnie niedługo będzie trzeba pisać "F TeN ZiOmAlSkI SpOsOoOp"? Poza tym na usenecie nadal ucinają klejnoty za top-posting, czy nie? ;-)
[66] Re: Apgrejd
kpt. Harlock [*.cela.pl], 31.01.2005, 17:07:32, odpowiedź na #52, oceny: +0 -0
kpt. Harlockcytowanie jest ok. dużo lepiej jest rozwiązana sprawa podglądu posta i ewentualnej jego późniejszej edycji.
choć wydaje mi się, że wygodniej byłoby oryginalny post umieścić na górze.

Joe>> a czy przycisk "dodaj" na dole strony z komentarzami zniknął tymczasowo?
[78] Re: Apgrejd
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 01.02.2005, 16:27:14, odpowiedź na #66, oceny: +0 -0
JoeNo niech wam będzie, macie cytat na górze. Ale ja nadal głęboko wierzę, że pomysł z cytatem na dole był bardziej ergonomiczny i przy najbliższej okazji do niego wrócę. :-)

Przycisk "dodaj" zmienił się w sznurek "dodaj" i przeniósł się pod etykietkę "Komentarze". Służy do tego samego - włączenia powiadomienia o komentarzach.
[79] Re: Apgrejd
animemanga [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 01.02.2005, 16:55:41, odpowiedź na #78, oceny: +0 -0
animemangaJa wolę jak oryginalna wiadomość jest na dole, na forum jak się pisze wiadomości są pod spodem i jest dobrze, więc dlaczego nie miała by być na dole? Teraz żeby napisać posta muszę przewijać stronę a to trochę denerwuje. Przeciez jeśli odpisuję na jakiegoś posta to wiem przecież jaką on ma treśc wiec czemu miałby być najlepiej widoczny, w momencie pisania wiadomości najważniejsze jest okno w którym piszę.
[81] Re: Apgrejd
batou [*.navi.okay.pl], 01.02.2005, 22:44:45, odpowiedź na #79, oceny: +0 -0
batouWyślij Dżo propozycję ankiety, to przegłosujemy.
[105] Re: Apgrejd
Tiber [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.02.2005, 12:18:28, odpowiedź na #79, oceny: +0 -0
TiberPrzwijać? Fakt, przełożenie pola "Treść" zaraz pod "Oryginał" pomogłoby.

Pamiętasz treść wiadomości? Takiej na n-tysięcy znaków też?
[80] Re: Apgrejd
kpt. Harlock [*.internetdsl.tpnet.pl], 01.02.2005, 20:36:03, odpowiedź na #78, oceny: +0 -0
kpt. Harlocka... jest. gitara :>
[70] Re: Apgrejd
Sky Ace [*.ols.vectranet.pl], 31.01.2005, 18:06:58, odpowiedź na #52, oceny: +0 -0
Sky AceJuż czuję w powietrzu płomienie kolejnej dyskusji o wyższości jednego sposobu cytowania nad innymi, ale...

Ej no, dobry flame nie jest zły. ;)

obecny trend w korespondencji eletronicznej nakazuje odpisywanie nad cytowanym tekstem.

Hmm. Dobrze że nie jestem trendy, ani że mój Thunderbird też nie jest. :) Gdzie to się tak nakazuje? Przecież to durnota...

Teraz masz automagiczne łamanie linii, więc chyba przeżyjesz bez , nie?

W sumie tak. Ale dlaczego by tego automagicznego nie włączyć od razu? Albo chociaż dodać zapamiętywanie stanu tego checkboxa do cookiesa użytkownika? Nie trzeba by klikać za każdym razem...
[73] Re: Apgrejd
batou [*.navi.okay.pl], 31.01.2005, 20:13:24, odpowiedź na #70, oceny: +0 -0
batouNapisz "ficzer rikłest". ;)
[39] Re: Apgrejd
batou [*.navi.okay.pl], 30.01.2005, 19:21:07, odpowiedź na #34, oceny: +0 -0
batouAle śliczną strona. Czy jak zmienię sobie UA to będzie równie ładna, czy tylko w tym miejscu się tak postarali? ;-)
[53] Re: Apgrejd
Tiber [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.01.2005, 08:55:22, odpowiedź na #34, oceny: +0 -0
TiberPełen profesjonalizm - Zrzeszenie Mangaterii Polskiej.
E tam, my nawet nie podaliśmy strony Microsoftu.

Co do oryginału - im dłuższy, tym bardziej chciałoby się, aby był na górze.
[71] Re: Apgrejd
Sky Ace [*.ols.vectranet.pl], 31.01.2005, 18:08:41, odpowiedź na #53, oceny: +0 -0
Sky AceCo do oryginału - im dłuższy, tym bardziej chciałoby się, aby był na górze.

O to to właśnie.
[35] Re: Apgrejd
Sky Ace [*.ols.vectranet.pl], 30.01.2005, 19:16:36, odpowiedź na #30, oceny: +0 -0
Sky AceStrona nie powinna być pod nic zoptymalizowana, powinna dać się normalnie przeczytać wszędzie. I jeszcze na większości wyglądać dobrze do tego.

Tekst wiadomości u góry byłby faktycznie lepszym pomysłem.

Zamienia automagicznie entery na tagi br. Joe, żądam przywrócenia taga p!
[37] Re: Apgrejd
batou [*.navi.okay.pl], 30.01.2005, 19:18:08, odpowiedź na #35, oceny: +0 -0
batouA był kiedykolwiek? To po co zawsze klepałem 2x break? O_o
[40] Re: Apgrejd
Sky Ace [*.ols.vectranet.pl], 30.01.2005, 19:21:20, odpowiedź na #37, oceny: +0 -0
Sky AceNie wiem. Ja zawsze korzystałem z p.
[36] Re: Apgrejd
batou [*.navi.okay.pl], 30.01.2005, 19:17:00, odpowiedź na #30, oceny: +0 -0
batouA propos history back, to w moich gadach nie ma zawartości pól po cofnięciu, tak ma być?

I jak to jest w z tym automagicznym łamaniem, działa? ;-)

Ha, w podglądzie działa.
[33] Re: Apgrejd
croco [*.dsmedia.pl], 30.01.2005, 19:13:39, oceny: +0 -0
Dobra, ale czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaka jest aktualna wersja np. Firefoxa i skąd najlepiej ściągnąć. Pytanie być może jest niemądre, ale ostatnio mam ban na nadmierne użycie komputerka i potrzebuje szybkiej, konkretnej rady.
[41] Re: Apgrejd
Sky Ace [*.ols.vectranet.pl], 30.01.2005, 19:22:36, odpowiedź na #33, oceny: +0 -0
Sky AceNajlepiej i najprościej z http://www.firefox.pl

Tam masz zawsze najnowszą polską wersję do ściągnięcia.
[42] Re: Apgrejd
croco [*.dsmedia.pl], 30.01.2005, 19:25:42, odpowiedź na #41, oceny: +0 -0
wielkie dzięki
[44] Re: Apgrejd
Pazuzu [*.chello.pl], 30.01.2005, 20:14:29, oceny: +0 -0
PazuzuLizać łokcia nie próbowałam, ale upiekłam pierniczki. Tylko ktoś tu zapomniał napisac na jaki adres mam je dokładnie przesłać...
[47] Re: Apgrejd
batou [*.navi.okay.pl], 30.01.2005, 22:00:07, odpowiedź na #44, oceny: +0 -0
batouNo to może wyślesz mnie? =^o^=
[50] Pierniczki!
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.01.2005, 03:10:39, odpowiedź na #44, oceny: +0 -0
JoePowaga? Jestem w szoku, myślałem, że prędzej ktoś poliże się w łokieć. W każdym razie redakcja jest łasa na takie rzeczy, z takim fantem bez problemu wkupisz się w jej łaski. Na tę okoliczność jestem skłonny zreaktywować mistrzostwa kręglowe ACP vs OTK. Zagrałabyś po stronie acp? :-)
[46] Re: Apgrejd
Saymon [212.87.240.*], 30.01.2005, 21:48:18, oceny: +0 -0
SaymonWidzę że tam na górze rozgorzała wojna która przeglądarka jest lepsza IE czy inna (FF, Opera itd.) pozwolę wiec sobie dorzucić swoje trzy grosze co ja na ten temat sądzę. Używałem IE do surfowania po internecie i nie wyobrażałem sobie innej nawet swoją stronę przystosowałem tylko do niej (po co do innych przecież to mniejszość pomyślałem) Do zmiany przeglądarki skłonił mnie bardzo złośliwy wirus (co zakończyło się niestety formatem) który dostał się dzięki wyskakującemu oknu z reklamą na jednej ze stron na darmowym serwerze. Zainstalowałem sobie FF i nie wrócę już do IE jest o wiele szybsza, przykład strona ACP czas otwierania IE 10s, FF 5s, Opera 6s. W związku z tym również zacząłem przystosowywać moją stronę pod inne przeglądarki. Co do IE to czytałem że kolejna wersja IE pokaże się dopiero z nowym systemie Longhorn i wyłącznie z nim, a obecna wersja nie będzie już rozwijana do jego ukazania się, czyli krótko mówiąc MS użytkowników ma w głębokim poważaniu. Co do standardów W3 to dobrze, że istnieją ułatwiają piszącym strony ludziom życie (lecz nie wszystkie istniejące na świecie standardy to robią).
[49] Re: Apgrejd
AvantaR [*.ekspres.net.pl], 31.01.2005, 01:29:12, odpowiedź na #46, oceny: +0 -0
AvantaRKolejny nawrocony :)
Niestety nie nawroci sie innych jesli sami nie sprobuja. Z reguly jak sprobuja to do IEdynej slusznej przegladarki juz nie wroca.
Ja zarzuce jeszcze jednym smiesznym tekstem - "IE to nie przegladarka lecz dziura w twoim systemie". Cos w tym musi byc ... :)

Ciesze sie, ze na ACP takie zmiany (Joe dalo by sie zrobic jakas automagiczna zmiane fonty, bo od dawna jest o jeden "poziom" za duzy, a nie chce mi sie co chwile ctrl+- wciskac:P).

Pozdrawiam
[51] Rozmiar czcionki
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.01.2005, 03:15:48, odpowiedź na #49, oceny: +0 -0
JoeHa, rozmiar czcionki na mojej konfiguracji jest w sam raz. IMO na stronie, która służy do czytania, a nie oglądania czcionka powinna być wyraźna stąd "font-size: 10pt" zamiast powszechnie panującego 8pt. Ale uwagę zapisałem sobie na liście TODO.
[54] Re: Rozmiar czcionki
AvantaR [*.ekspres.net.pl], 31.01.2005, 10:09:23, odpowiedź na #51, oceny: +0 -0
AvantaRJa mam manie malych czcionek :D
[60] Re: Apgrejd
Saymon [212.87.240.*], 31.01.2005, 13:29:57, odpowiedź na #49, oceny: +0 -0
SaymonTa nawróciłem sie ^^ a co do "IE to nie przegladarka lecz dziura w twoim systemie" to absolutna prawda :) Przy okazji chciałbym polecić wszystkim ksiażkę dość starą ale bardzo dobrą "Barbarzyńscy pod wodzą Billa" (czy jakoś tak bo akurat nie mam jej pod ręką) w której jest opisane dlaczego i jak był towrzony system Windows od wersji 1.0 do wersji 95 i trochę o 98 bardzo ciekawa lektura. Zachaczono również w niej o IE która została stworzona tylko dlatego, że... ktoś się w M$ wkurzył po wypowiedzi przedstawiciela Netscape ;) Wniosek M$ trzeba najpierw zdenerwować aby zrobił coś porządnego, bo trzeba przyznać, że pierwsze wersje IE były lepsze, lecz jak już zdominował rynek to zaczął mieć ich rozwój w miejscu gdzie słońce nie dociera.
[72] Re: Apgrejd
cycu [*.internetdsl.tpnet.pl], 31.01.2005, 19:45:08, odpowiedź na #46, oceny: +0 -0
cycuNie bądźmy aż tacy srodzy przeciwko MS :D
Jeśli Office12 będzie [oczywiście najpierw ich to waliło - Chcesz Office12? Musisz mieć Longhorna! :P] kompatybilny z WinXP i Win2000, o tyle przystosowanie IE7 do "starych" Okienek wydaje się pestką. Starych w cudzysłowie, bo na wzgląd na użytkowników Win98SE raczej nie ma co marzyć... Choć powody są do przyjęcia ;]
[57] Re: Apgrejd
Piotrek [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.01.2005, 11:51:08, oceny: +0 -0
PiotrekTragedii nie widze w wyswietlaniu strony ale zauważyłem że wśród najczęściej czytanych niusów na plan pierwszy wyszły jakieś stare sprzed 2 lat np.: Wakacyjny numer Kawaii z dwoma CD!.
Aha. Dobre jest to Automagiczne łamanie linii :)

P.S. Udało mi się polizać łokieć tylko teraz trochę mnie szyja boli :D , muszę sobie kiedyś tak zrobić zdjecie bo to nie pierwszy raz.
[58] Re: Apgrejd
froger3 [*.proterians.net.pl], 31.01.2005, 12:39:42, oceny: +0 -0
froger3ja powiem tyle, fireF urzywam średnio i z nichecią. Na moim sprzecie chodzi to wolno, ślimaczy się itp. Zeby było śmiesznej nie tylko u mnei ale i u paru znajomych... FF urzywam więc tyleko wtedy kiedy musze...

Ale do IE także nei pałam wielka sympatią(ale wieksza niz do FF..).

Może ktoś kiedyś wymyśli przeglądarke dla mnie ;P
[63] Re: Apgrejd
upiór [*.p.lodz.pl], 31.01.2005, 14:43:47, odpowiedź na #58, oceny: +0 -0
Spróbuj Opery Chodzi szybko na każdym kompie, tylko za pierwszym razem włącza się trochę dłużej niż IE [ale szybciej niż FF :) ]
[68] Re: Apgrejd
darek1 [*.ssnet.pl], 31.01.2005, 17:42:26, odpowiedź na #58, oceny: +0 -0
darek1Przetestuj K-meleona
K-Meleon
Znacznie szybszy od FF a mozliwosci konfiguracji imponujace.
[77] Re: Apgrejd
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 01.02.2005, 05:02:07, oceny: +0 -0
JoeTak sobie myślę, że licznik osób on-line to był ciekawy pomysł. Kto by pomyślał, że o 5 rano wciąż ktoś buszuje po stronie. A może już...?
[84] Re: Apgrejd
michiomichio [217.8.190.*], 02.02.2005, 01:53:49, oceny: +0 -0
2 rzeczy do dupy:
- gdzie "pokaz chronologicznie"?!?
- ramki sie smiesznie rozjezdzaja pod Safari.
[86] Re: Apgrejd
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.02.2005, 03:10:19, odpowiedź na #84, oceny: +0 -0
JoeRamki - podeślij screenshota. "Pokaż chronologicznie" oficjalnie jeszcze nie jest zaimplementowane. Nieoficjalnie jest.
[94] Re: Apgrejd
michiomichio [217.8.190.*], 02.02.2005, 15:29:27, odpowiedź na #86, oceny: +0 -0
Podeslalem. No i co?
[101] Re: Apgrejd
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.02.2005, 21:11:35, odpowiedź na #94, oceny: +0 -0
JoeFajna skórka, doktorku. ;-)
[103] Re: Apgrejd
michiomichio [217.8.190.*], 03.02.2005, 00:54:54, odpowiedź na #101, oceny: +0 -0
A tam skórka, systemowa :)
[106] Re: Apgrejd
Tiber [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.02.2005, 12:30:58, oceny: +0 -0
TiberHey, Joede, przypomnij mi - w Starym Dobrym ACP, gdy klikało się na link z notify, to jak był ustawiony komentarz? Na górze ekranu (jak teraz) czy na środku? Bo jak to drugie (podejrzewam), to osobiście wolę starszy typ, gdyż bez przewijania ekranu wiem na czyj komentarz odpowiedź czytam.
[125] Re: Apgrejd
Keii [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 13.02.2005, 21:59:04, oceny: +0 -0
KeiiCzy te czerwone gwiazdki nie powinny byc tylo przy nie odwiedzonych newsach? Bo mam je przy wszystkich i nie da sie tego usunac.
[130] Re: Apgrejd
Gargoyle [*.246.jawnet.pl], 21.02.2005, 21:07:56, oceny: +0 -0
GargoylePytanie: jak sie ustawia chronologiczne wyswietlanie postow teraz?
[131] Re: Apgrejd
Tiber [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 22.02.2005, 09:49:37, odpowiedź na #130, oceny: +0 -0
TiberMożna coś własnoręcznie dopisać do adresu, ale co - nie pamiętam. Przełącznika na razie nie ma, pewnie Joede coś testuje.
[132] Re: Apgrejd
Mazy [*.devs.futuro.pl], 24.02.2005, 20:30:02, odpowiedź na #130, oceny: +0 -0
dodaj do adresu postu "$cmode=plain" bez "" oczyviscie :)
Powered by WashuOS