header imageheader imageheader image
{Media}
Miyazaki odtrutką na Myszkę
Autor: Joe, Data: 07.04.2004, 01:48:25, Źródło: Gazeta Wyborcza
JoeMiyazaki odtrutką na MyszkęWe wtorkowej Gazecie Wyborczej (6 kwietnia 2004) ukazał się artykuł Wojciecha Orlińskiego zatytułowany "Myszka się czai". Jest to polemika z książką "Trzecia Rzesza popkultury" Bartłomieja Dobroczyńskiego poświęconej mechanizmom popkultury. Na uwagę fanów anime zasługuje fakt, że redaktor Orliński przytacza przykład filmów Hayao Miyazakiego jako sposobu na zwalczanie konsumpcjonizmu i innych przywar kultury masowej właśnie za pomocą kultury masowej. Niewątpliwie jest to wyrażenie uznania dla twórcy Ghibli i cieszę się, że japońska animacja pojawia się na łamach prasy nie tylko jako synonim głupoty i okrucieństwa.

Z artykułem można zapoznać się również w internecie.

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: Hayao Miyazaki.

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 2 dodaj

[1] Re: Miyazaki odtrutką na Myszkę
Ayumii [*.4-net.pl], 07.04.2004, 16:13:37, oceny: +0 -0
Mmm... To już drugi artykuł dobrze mówiący o mandze jaki miałam okazje przeczytać, no bravo i dziemy do przodu, idziemy... ~.~
[2] Re: Miyazaki odtrutką na Myszkę
Nandi [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 08.04.2004, 15:38:10, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
NandiArtykul raczej daleki od tematyki mangowej a jedyny zwiazek to fakt ze autorowi artykulu sie anime podoba i wspomnial o tym w jednym zdaniu: "...można wykorzystać na przykład antykonsumpcyjną wymowę pięknych filmów animowanych Hayao Miyazakiego, jak 'W krainie bogów'...". Tylko tyle, albo AZ tyle, bo kazda pozytywna publiczna wypowiedz na temat anime czy mangi powinna nas (milosnikow gatunku) w koncu cieszyc. W koncu media urabiaja w jakis tam sposob publiczna opinie a dosyc juz mam redaktorow piszacych glupoty bo nie chcialo im sie zaglebic w temat o ktorym pisza, albo po prostu z premedytacja szukaja taniej sensacji wykorzystujac niewiedze innych.
Powered by WashuOS