header imageheader imageheader image
{Rynek}
Pierwszy trailer drugiego filmu Macross Frontier i inne nowości
CrossboyPierwszy trailer drugiego filmu Macross Frontier i inne nowościTak jak w poprzednim roku i tej jesieni/zimy zapowiada się dużo ciekawych produkcji dla fanów Macrossa (głównie Frontiera). Wreszcie po długim oczekiwaniu Satelight zaprezentował pierwszy trailer (teaser?) drugiego filmu metrażowego – Macross Frontier ~Sayonara no Tsubasa~. W przeciwieństwie do pierwszej cześci, tym razem (wbrew temu co widać poniżej) zostanie wykorzystana w 100% nowa animacja (poza wspomnieniami).Reklama 2. filmu Macross F:W wywiadzie dla Newtype Shoji Kawamori i Yoko Kanno wyjawili nieco szczegółów. Akcja nowego filmu rozpocznie się 1-2 miesiące po wydarzeniach znanych z Macross Frontier ~Itsuwari no Utahime~. Pojawi się w nim więcej scen koncertowych niż w poprzedniej odsłonie. Ponieważ Ranka będzie bardziej doświadczoną piosenkarką, jej piosenki będą porównywalne do utworów Sheryl (jeśli słuchaliście „piosenek” Ranki z pierwszego filmu, to wiecie o co chodzi). Premiera filmu: 26 luty 2011 roku.

Twórcy wytłumaczyli się także, dlaczego obraz zaliczył taką obsuwę. Powodem jego przesunięcia z jesieni na zimę miał być inny animowany projekt - Macross F Music Clip Collection Nyan Cli. Produkcja składa się ze scen użytych wcześniej w serialu tv i pierwszym filmie, a także nowej animacji. Złożony będzie z 8 teledysków, a także fikcyjnych wywiadów przeprowadzonych z Sheryl i Ranką, telewizyjnego spotu z tą drugą oraz scen choreografii, przedstawiających piosenkarki: May'n i Megumi Nakajima. Będzie to, więc w pewnym sensie unowocześniony remake Macross Flash Back 2012, muzycznej OAV-ki z 1987 roku, również korzystającej z wcześniej wykorzystywanych materiałów (SDF Macross i Macross: Do You Remember Love?) oraz nowej animacji.

Fragment Macross Flashback2012, czyli jak będzie prawdopodobnie wyglądać teledyskowa część Muzycznej KolekcjiOto lista piosenek, które będą wykorzystane w projekcie:

1. Don’t be Late
2. Diamond Crevasse
3. Northern Cross
4. Universal Bunny
5. Seikan Hikou
6. Anata no Oto
7. Koi wa Dog Fight
8. What ’bout my Star @ Formo
Lion
9. Ranka’s CMs (Starlight Nattou, Kaitaku Juuki, Daruma Seminar)
10. Bird Human preview (Aimo Tori no Hito) included in the movie
i inne.
OAV-ka trafi do sklepów na DVD 15 grudnia.

Znana jest także w końcu data wydania pierwszego filmu kinowego - Macross Frontier ~Itsuwari no Utahime~. Pojawi się na rynku 7 października jako część zestawu Blu-ray "Macross F Hybrid Pack", w skład którego będą także wchodziły 48-stronicowa książeczka z projektami graficznym, karta z klatkami występującymi w filmie oraz gra Macross Trial Frontier. Nowa produkcja wykorzystuje dopracowany silnik znany z Macross Ace Frontier i Macross Ultimate Frontier. Zmieni się platforma, zamiast na PSP tytuł ukaże się na PS3. Ponadto w przeciwieństwie do poprzedników, które zawierały w sobie większość/wszystkie sagi Macrossa, Trial będzie oparty tylko na Macross Frontier. Na graczy czeka 12 misji, 11 odrzutowców do wyboru, 5 pilotów, 10 wspierających bohaterów, 2 typy sterowania. Pozostaje mieć nadzieję, że tytuł będzie na poziomie SDF Macross z PS2 czy serii Macross VFX z PSX, a Macross M3 wydanym na Segę Dreamcast. Tego samego dnia na rynku ukaże się też osobno film na DVD.

Reklama Macross F Hybrid Pack (i jednocześnie trailer Macross Trial Frontier)Poza domem w salonach rozrywki zadebiutuje za to automat pachinko oparty na klasycznym Super Dimension Fortress Macross pt. Pachislot Macross. Na potrzeby gry powstały nowe/zremasterowane sceny z Macrossa uzupełnione przez sceny z innej gry pachinko Sankyo - Fever Macross, wydaną w tamtym roku. Jak prezentuje się rozgrywka można zobaczyć na poniższej reklamie oraz w wywiadzie przeprowadzonym z Shoji Kawamori, twórcą Macrossa na stronie.MUZYKA
Wśród nowości nie mogło zabraknąć tych śpiewających. Co prawda za wcześnie na ścieżkę dźwiękową drugiego filmu, ale wytwórnia Victor Entertainment nie zapomniała o fanach/fankach gwiazd Macrossa. W Boże Narodzenie zamiast słuchać kolejny raz kolęd z albumu SDF Macross O.S.T. Special - Snow Falling in the Galaxy z 1987 roku (fikcyjnie z 24 grudnia 2009 roku) będą oni mogli nacieszyć uszy inną świąteczną płytą - Macross F Christmas Album “cosmic cuune” z siedmioma utworami. Muzykę przygotowała Yoko Kanno, a śpiewać będą May'n i Megumi Nakajima. Data wydania to 24 listopada.

Główna kompozytorka i piosenkarki Macrossa F nie będą miały także wolnej wigilii. 22 grudnia na sali Budokanu i 24 grudnia w Kobe Port Island Hall odbędzie się specjalne świąteczne show pt. Merry Christmas without You. Poza podstawowymi informacjami, znajdującymi się na stronie F-tamy nie wiadomo nic więcej o występie. Shoji Kawamori jednak wspomniał w jednym wywiadzie, że pełny sens wydarzenia zrozumie się po obejrzeniu drugiego filmu pełnometrażowego.

Mangi

Na japońskim rynku pojawiło się też w ostatnim czasie sporo komiksów, związanych z Macrossem. Ciekawą pozycją dla wielbicielek/i shoujo może być Sheryl - Kiss in the Galaxy (publikowana na łamach miesięcznego magazynu Betsufure ), rysowana przez Koyama Kariko, w konsultacji z Shoji Kawamorim. Tytuł jest oparty na pierwszym filmie kinowym i opowiada o dzieciństwie/życiu szkolnym Sheryl Nome. W pierwszym rozdziale pokazano po raz pierwszy w historii Macrossa jej rodziców: Sally Nome (córka Mao z Macross Zero), ojca – Abela Coureauxa, a także pierwszą, „wyjątkową osobę” w jej życiu – Lilith Amagi i znaną z serialu menadżerkę – młodszą Grace O'Connor . Autorka wspomina się też nieco o technologii i polityce Macross Galaxy, która doprowadziła do upadku tego statku. Wydanie tomowe trafiło na rynek 13 września. 25 września za to został wydany drugi wolumin Super Dimension Fortress Macross THE FIRST, opowiadający o pierwszej gwieździe - Lynn Minmay.

Okładka Sheryl - Kiss in the GalaxyOkładka drugiego tomu Macross THE FIRST25 września pojawiły się też dwa wydania tomowe mang: Macross F: SMS Tales o oddziale S.M.S oraz Secret Vision o Rance i Sheryl.

Okładki:

Na zakończenie warto wspomnieć jeszcze o magazynie Macross Ace, na łamach którego pojawiają nowe rozdziały Macross THE FIRST oraz innej serii: Macross 7th Chord, której akcja ma miejsce w 2053 roku. Fabuła kręci wokół Mio, młodej pianistki i córki byłego deathmetalowca. Uradowana rockową muzyką Basary Nekki, gdy przylatuje na Macross 7, postanawia iść w jego ślady. W międzyczasie Maximilian Jenius formuje nowe Sound Force, do którego rekrutuje muzyków. Będąc pod wrażeniem talentu Mio, daje jej zmodyfikowany odrzutowiec VF-9 Cutlass, w którym za sterowanie odpowiada specjalne, wbudowane pianino.

Najnowsze wydanie magazynu ukazało się 25 września. Kolejne pojawią się odpowiednio w grudniu i marcu.

Okładka Macross vol. 6

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: Macross.

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 13 dodaj

[1] Re: Pierwszy trailer drugiego filmu Macross Frontier i inne nowości
Corvus5 [*.sileman.net.pl], 07.10.2010, 12:12:13, oceny: +11 -0
Corvus5Czy to na pewno ACP, gdzie królują zapowiedzi konwentów i 5 zdaniowe newsy. Szok :)
[8] Re: Pierwszy trailer drugiego filmu Macross Frontier i inne nowości
Crossboy [109.197.184.*], 07.10.2010, 16:02:32, odpowiedź na #1, oceny: +4 -0
CrossboyTo tylko zwykły fanatyzm. Prawdziwy apostoł chce nieść "dobrą nowinę" na temat swojego kultu ;) W efekcie czego nagle zauważa, że jest druga w nocy, a jego przeglądarka to dwa okna z kilkunastoma kartami ;)

Po prostu Yack... De Culture! SPIRITIA! ;)
[13] Re: Pierwszy trailer drugiego filmu Macross Frontier i inne nowości
DH707 [78.133.191.*], 08.10.2010, 15:37:06, odpowiedź na #8, oceny: +3 -0
DH707Och, za ten fanatyzm kocham Cię, człowieku :D Co prawda o większości już wiedziałam, ale o tym klipowym wydaniu z wywiadami z Sheryl i Ranką nie. Dzięki za tam pięknego niusa, jestem pod podobnym wrażeniem co Corvus ;)
[2] Re: Pierwszy trailer drugiego filmu Macross Frontier i inne nowości
Gotenks [*.tvkdiana.pl], 07.10.2010, 12:41:20, oceny: +7 -0
GotenksWow, dawno tak wypasionego newsa nie widziałem :)
[3] Re: Pierwszy trailer drugiego filmu Macross Frontier i inne nowości
Zyll666 [*.static.hnet.pl], 07.10.2010, 14:16:33, oceny: +3 -0
Noż hardkor O_O Pierwszy raz widzę newsa w takiej formie na acepie !
[4] Re: Pierwszy trailer drugiego filmu Macross Frontier i inne nowości
Blackie [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.10.2010, 15:21:50, oceny: +2 -0
BlackieSuper news, popieram poprzednie komentarze :D dawno takiego nie było!Tak przy okazji, można skądś złapać skany Macross the first? Szukałam, ale moje poszukiwania nie przyniosły rezultatów.Co prawda 3/4 wiedziałam z comma ale o świątecznych specjalach mi umknęło :)
[7] Re: Pierwszy trailer drugiego filmu Macross Frontier i inne nowości
Crossboy [109.197.184.*], 07.10.2010, 15:48:04, odpowiedź na #4, oceny: +6 -0
CrossboyTutaj masz wszystkie rozdziały Macross The First (poza najnowszym, szóstym) w języku japońskim:
LINK
Są w katalogach zatytułowanych Macross Ace.

Podobno jeden z użytkowników forum Macross World tłumaczy pierwszy tom na język angielski, ale jak na razie nie chce jej wypuścić do internetu z niechęci przed piractwem.

A tutaj jakby ktoś chciał, pierwszy chapter Sheryl - Kiss in the Galaxy w języku angielskim:
Link

Jednocześnie przypominam, że moje piractwo jest nieszkodliwe, bo sequele/remake SDF Macross nie mają szans na legalne pojawienie poza Japonią :( Dziękujmy zdrajcy japońskiej animacji - Tatsunoko Production i złodziejom - Harmony Gold
[12] Re: Pierwszy trailer drugiego filmu Macross Frontier i inne nowości
Blackie [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 08.10.2010, 13:15:35, odpowiedź na #7, oceny: +1 -0
BlackieOjej dzięki dzięki :D jak się wysilę to sobie przetłumaczę, więc nawet ta wersja mnie cieszy :D
W sumie to się nie dziwię, że nie chce jej wypuścić : )

Tak, dziękujemy Harmony Gold za spapranie sprawy :( w sumie z jakimkolwiek macrossem może być problem poza Japonią, ale SDF to przypadek szczególny :)

No i liczę na dalsze posty w tym stylu, bo staram się być na bieżąco ale niestety nie siedzę na World'zie :)
[5] Re: Pierwszy trailer drugiego filmu Macross Frontier i inne nowości
Paliodor [77.252.190.*], 07.10.2010, 15:22:31, oceny: +2 -0
Ho ho, całkiem wypadło mi z głowy, że wypadałoby się rozejrzeć za jakimś materiałem z drugiej kinówki Macross F. Dobrze, że dzięki twojemu news'owi nie muszę już niczego szukać.
Wszystko pięknie, problem tylko w tym, że i tak nawet kinówka Macross F nie zostanie wydana na DVD/Blu ray w wersji z angielskimi napisami. Eh, gdyby tak udało się jakoś rozwiązać te problemy licencyjne w USA to z pewnością wydano by tam pozostałe pozycje z uniwersum Macross. No ale to pewnie zostanie w sferze marzeń.
[6] Re: Pierwszy trailer drugiego filmu Macross Frontier i inne nowości
lucass [*.ncgroup.pl], 07.10.2010, 15:35:06, oceny: +2 -0
lucasstl;dr ;)
[9] Re: Pierwszy trailer drugiego filmu Macross Frontier i inne nowości
Zyll666 [*.static.hnet.pl], 07.10.2010, 22:25:30, oceny: +1 -0
Jak to widzę, to się nie dziwię, że mój lakoniczny news o nowej serii Berserka nie przeszedł xD
[10] Re: Pierwszy trailer drugiego filmu Macross Frontier i inne nowości
[*.stk.vectranet.pl], 07.10.2010, 22:27:27, oceny: +1 -0
☠Więcej takich niusów!
[11] Re: Pierwszy trailer drugiego filmu Macross Frontier i inne nowości
Tuminure [*.rudaslaska.vectranet.pl], 08.10.2010, 09:25:35, odpowiedź na #10, oceny: +0 -0
TuminureOby tak nie rozciągały głównej.
Powered by WashuOS