header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
Autor: draco-san, Data: 27.08.2010, 08:02:31, Źródło: Arkadiusz Monik - anime-virtual.pl
draco-sanPolski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalnośćPolski oddział Szwajcarskiej firmy AV-Visionen/KAZE, zajmującej się dotąd głównie dystrybucja anime na DVD, kończy działalność i zostanie zamknięty. Nie oznacza to jednak zaprzestania ukazywania się nowych tytułów i rychłego wycofania dotychczasowej oferty. Jak donosi przedstawiciel AV-Visionen/KAZE, Arkadiusz Monik, całą dystrybucję przejmie firma Vision a nowe tytuły powinny ukazywać się jak dotychczas.

Na razie nie udało mi się wydobyć więcej szczegółów, ale powyższe słowa potwierdził także sklep internetowy Merlin.pl. Sklep niedawno wycofał całą ofertę dystrybutora, w odpowiedzi zaznaczając, że powróci ona za sprawą wspomnianej firmy Vision. Przedstawiciel sklepu podkreślił także, że nie wszystkie dotychczas wydane tytuły zostaną przywrócone. Kiedy i o jakie tytuły chodzi, na razie nie wiadomo. Zobaczymy jak rozwinie się cała sytuacja i poznamy więcej szczegółów.

Póki co czekamy na premierę zapowiedzianych tytułów:
- Bleach: Memories of Nobody
- Summer Wars
- Profesor Layton and the Eternal Diva

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 49 dodaj

[1] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
Seja [*.chello.pl], 27.08.2010, 18:01:16, oceny: +0 -0
SejaVision...? Czy AG nie jest z Vision?
[2] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
Guile [*.home.aster.pl], 27.08.2010, 18:02:35, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
GuileYup.
[26] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
Etna [*.adsl.inetia.pl], 29.08.2010, 10:13:18, odpowiedź na #2, oceny: +0 -0
EtnaTo samo ****, tylko w innym papierku?
[43] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
AkashiMorii [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.08.2010, 23:41:40, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
AkashiMoriiVision Film ma kilka działów (handlowy; dystr. kinowej itd.)jeden z nich (poniekąd działający na innych zasadach niż pozostałe) zajmujący się anime oraz kinem azjatyckim nazywa się Anime-Gate. (dlatego zawsze na opakowaniu są 2 loga AG i Vision a w tabelce informacyjnej i na hologramie tylko logo Vision)
[3] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
draco-san [*.tomaszow.mm.pl], 27.08.2010, 18:22:10, oceny: +1 -0
draco-sanZapomniałem wyraźnie napisać, że chodzi o to Vision z Anime-Gate (widzę, że nie wszyscy to wiedzą). Ale to temat na kolejny news, gdyż na razie Akashi z AG nie chce potwierdzić (ani zaprzeczyć) tej, właściwie już pewnej, informacji. Na razie zasłania się tajemnicą handlową... Na więcej szczegółów musimy poczekać trochę, gdyż jak wiadomo w Vision trwa przeprowadzka do nowej siedziby. ;)

PS. Wykreślcie to drugie słowo "głównie" z newsa. :P
[4] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
mojordomus [94.23.89.*], 27.08.2010, 18:23:16, oceny: +1 -5
W końcu!;d szkoda, że ten śmieciowydawca nie znika z rynku zupełnie. Za ich tłumaczenia powinni już dano być zbojkotowani (vide haruhi). A może liczą, że rebranding przysporzy im klientów?
[6] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
draco-san [*.tomaszow.mm.pl], 27.08.2010, 18:46:36, odpowiedź na #4, oceny: +0 -0
draco-sanDaruj sobie te wjazdy. AV/KAZE nie było firmą stricte Polską i tłumaczeniami zajmowała się osobą, której jęz. polski nie był językiem ojczystym. Oczywiście to zbytnio nie usprawiedliwia, ale nie było tak źle jak nasz fandom ich malował.
[11] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
would [*.warszawa.supermedia.pl], 27.08.2010, 20:25:36, odpowiedź na #6, oceny: +2 -2
Aha, czyli jeśli biednej firmy nie stać na dobrego tłumacza lub nie potrafi tego zrobić i leje na fanów, to owi fani mają się cieszyć, że cokolwiek dostają, bo przecież to nie wina wydawcy, że partoli robotę. Taaa... albo pracujesz dla AV albo płacisz za animce kasą rodziców i nie szkoda ci jej wyrzucać w błoto.
[29] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
draco-san [*.tomaszow.mm.pl], 30.08.2010, 15:41:59, odpowiedź na #11, oceny: +2 -0
draco-sanŹle mnie zrozumiałeś, tłumaczy to oni mieli wielu i często eksperymentowali żeby wybrać najlepszego. Chodziło mi raczej, że koordynacją tego wszystkiego nie zajmowali się Polacy. W najnowszych tytułach (Sekirei czy Code Geass) przekład prezentuje się bardzo dobrze. Wpadki w ich tytułach wynikały raczej z tego, że większość pozycji była tłumaczona z jęz. niemieckiego (tłumacz nieznający japońskiego powiela te same błędy dodając jednocześnie swoje), w dodatku przekładała je osoba zapewne nie znająca specyfiki anime. Dlaczego? Tłumaczy japońskiego na polski jest niewielu i są raczej drodzy, osób zajmujących się przekładem i lubiących anime też nie za wiele. Stąd też wpadki z luźnym stosowaniem japońskich końcówek jak w "Ouranie". Wątpię też, aby zwyczajowa korekta była w stanie wyłapać te drobne niuanse. Moim zdaniem takie wpadki nie są do uniknięcia w przypadku masowego wypuszczania anime naraz w kilku krajach i językach. Do tego jeszcze dochodzi fakt, że Polscy odbiorcy są dość wymagający, żądając niskich cen i bezlitośnie napiętnują wpadki. Ot, cała zagadka. I nie sądzę, żeby to miało się drastycznie zmienić, gdyż stricte Polska konkurencja (A-G) też musi się z tym borykać.

Aha, byłbyś łaskaw mnie nie obrażać? Jestem osobą dorosłą i sam na siebie zarabiam, także na płyty z anime (nie, nie pracuję dla AV), ale potrafię zrozumieć znacznie więcej niż ty.
[12] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
Grisznak [*.satfilm.net.pl], 27.08.2010, 21:02:18, odpowiedź na #6, oceny: +4 -1
GrisznakNie było źle? Było beznadziejnie. Jakość przekładów w stosunku do cen była koszmarna. Widziałem gdzieś tak połowę rzeczy, jakie wydali, bodaj "Utena" i "Code Geass" jakoś naddawały się do oglądania, reszta sprawiała wrażenie tłumaczeń z google translate. Podobnie było z wkładkami, które często straszyły językiem, krzaczkami w miejscu polskich znaków, grafikami upchniętymi nie tam gdzie trzeba. W kategorii wydawców anime w Polsce AV pozostanie niekwestionowanym królem syfu. Traktowali polskiego klienta jak idiotę to i polski klient potraktował ich tak, jak na to zasłużyli.
[18] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
Slova [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 27.08.2010, 22:50:10, odpowiedź na #12, oceny: +3 -0
Ja tam do "Dziewczyny skaczącej przez czas" nie mam zastrzeżeń. A oglądałem dwa razy i żadnych byków nie wyłapałem.
[30] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
draco-san [*.tomaszow.mm.pl], 30.08.2010, 17:08:25, odpowiedź na #12, oceny: +0 -0
draco-sanBeznadziejne, a konkretnie co? Więcej szczegółów poproszę? Dla mnie było na tyle dobre, że bez problemu zrozumiałem o co chodziło w tej 26 odcinkowej komedii. "Krzaczki" to raczej początkowa wpadka i już nie występuję. Nie mówię, że było idealnie, w każdym razie nie odbiegało od standardu i tego co serwuje np. konkurencja A-G. Zaryzykuje stwierdzenie, że przekład 'Ourana' był niejednokrotnie lepszy od tego co nam serwują nasi mainstream'owi wydawcy DVD. Ja m.in. dlatego kupuję głównie wydania zagraniczne filmów. Znając niemiecki, mogę stwierdzić, że ichnie tłumaczenie "Ourana" nie odbiega zbytnio od naszego (na pewno nie jest znacznie lepsze). Poza tym oczywiście, że była lepsza korekta (to trzeba przyznać), bo brak błędów ortograficznych i gramatycznych widocznych w naszym wydaniu. Wpadki z nazewnictwem to wina nieznajomości tłumacza realiów anime. Ale to zapewne kwestia oszczędności, ponieważ dobra korekta kosztuje, a przecież nasze wydanie jest tańsze prawie o połowę od tego z innych krajów.

Strasznie dramatyzujesz i to ubarwiasz, a z tym "syfem" to już przesada, bo wpadek z tłumaczeniami było tak naprawdę niewiele i głównie z początku działalności (via 3x3 Oczy czy pierwsza płyta Wolf's Rain). Miałem do czynienia z prawie wszystkimi ich tytułami, z czego trochę mniej niż połowę posiadam i do twojej listy "nadających się do oglądania" przekładów dodałbym chociażby: Atraea Testament, Black Lagoon, Coyote Ragtime Show, Discipline, El Cazador..., Fist of the North Star, G-Taste, GTO, Genshiken, Gravitation, Gundamy, Gunslinger Girl, Japonia..., Haruhi, Manga Love Story, Michiko Hatchin, Murder Princess, Ninja Scroll, Boginki, Paranoia Agent, Piano Forest, Planetes, Sekirei, Tokyo Marble..., Tenjo Tenge, Tsubasy, Vampire Knight, Wieczność..., Zombie Loan, Holic. Śmiem twierdzić, że po prostu niewiele z tego widziałeś (jeśli w ogóle ;P).

I ludzie jeszcze zapominają o jednym niezaprzeczalnym plusie, AV nie upycha wszystkiego na jak najmniejszą liczbę płyt, żeby tylko zbić na cenie, i nie daje reklam (to ostatnie to zmora polskich wydań w ogóle).

Oczywiście nie ze wszystkimi tytułami AV miałem do czynienia, i część pominąłem nie tylko ze względu na zrypane tłumaczenie, a także że nie widziałem ich na oczy. Cały zły hype wokół AV/Kaze uważam za niesłuszne wyolbrzymianie pojedynczych przypadków.
[5] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
olgita [*.konin.mm.pl], 27.08.2010, 18:44:00, oceny: +1 -1
olgitaUf! Przez moment pomyślałam, że już nie zdobędę Summer Wars... Zaryzykuję z tym kijowym tłumaczeniem, bo film jest tego wart~ A poza tym to nawet dobrze się składa, może w takim razie w Anime-Gate będą częściej wychodzić nowe tytuły i w końcu po NORMALNYCH cenach. Bo z AV to udało mi się zdobyć tylko "Dziewczynę..." i Ourana, bo tylko na te serie było mnie stać.
[7] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
biB [*.internetdsl.tpnet.pl], 27.08.2010, 18:50:05, odpowiedź na #5, oceny: +0 -0
biBGorzej jeżeli to ceny AG dobiją do tych proponowanych przez AV ;)

Chociaż podobno ceny produktów mają się nie zmienić.
[9] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
draco-san [*.tomaszow.mm.pl], 27.08.2010, 19:01:58, odpowiedź na #5, oceny: +0 -0
draco-san"Dziewczyna..." i Ouran miały kijowe tłumaczenia? Poza kilkoma drobnostkami trzymały dobry poziom. Oczywiście ich główny problem polegał na tym, że nie były to fansuby i dlatego większości (fandomu?) się nie podobało. Bo na Polskim rynku anime ludzie chwalili tylko tłumaczenia z IDG, które to korzystało z fansubów, a wszystkie inne "jechali" (patrz ostatnia premiera Evangeliona 1.11).
[10] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
ballaksio [*.182.177.101.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 27.08.2010, 19:54:46, odpowiedź na #9, oceny: +2 -1
Dobry poziom? Ouran? Teleskopem go tam szukałeś, że coś znalazłeś? O dziewczynie akurat było jednym z ich lepszym wydań, co nie znaczy, że choćby dobrym. Połączenie z AG nawet by cieszyło, jakość wydań wcale nie podskoczy, ale może ceny się zmienią chociaż. Lepiej by było, jakby zatrudnili tak kogoś profesjonalnego do korekty, bo na Hrabim sobie ostatnio zęby starłem od zgrzytania. Bo ludzie, już te "wielbione" fansuby, nawet średniej jakości, są bardziej składne niż większość profesjonalnych wydań od AG/AV.
[31] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
draco-san [*.tomaszow.mm.pl], 30.08.2010, 17:40:06, odpowiedź na #10, oceny: +0 -0
draco-sanNie, po prostu bez problemu zrozumiałem o co chodziło we wszystkich 26 odcinkach, i to bez wcześniejszej znajomości fansubów. A to już coś.

Fansuby składne, średniej jakości? Wybacz, ale jeszcze nie spotkałem naprawdę dobrego fansuba, gdyż często są tłumaczone z angielskiego, nie najlepszego zresztą przekładu z oryginału (wypuszczanie tego kilka chwil po premierze), w dodatku dosłownie i oddawane literka w literkę. Są tylko złe i bardzo złe. I sorry, jestem zdecydowanym ich przeciwnikiem.
[48] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
ballaksio [*.146.173.222.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 19.10.2010, 22:57:10, odpowiedź na #31, oceny: +0 -0
Taki wydawca, jacy klienci. Podejście powszechne i 'normalne', a jak już ktoś skrytykuje to jest be i w ogóle pirat. A ma prawo do krytyki, bo kupuje i wymaga. Twoja sprawa, skoro zależy ci tylko na zrozumieniu, ale wiele osób wymaga trochę więcej. Choćby korekty na poziomie przeciętnego gimnazjalisty. Mit z kiepskimi angielskimi przekładami - nice one. Myślisz, że polskie z niemieckich są lepsze? ゚◡゚
[14] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
Miras [*.StrefaWiFi.kolnet.eu], 27.08.2010, 21:39:56, odpowiedź na #9, oceny: +2 -2
Taa, nawet najgorszy fansub lepszy od legalnie wydanego DVD. Dziwię się, że ktokolwiek jeszcze próbuje robić biznes wydając anime w tym kraju...
[32] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
draco-san [*.tomaszow.mm.pl], 30.08.2010, 17:44:23, odpowiedź na #14, oceny: +0 -1
draco-sanNiestety, jak widać jest dużo osób wierzących w ten mit. Ech, piractwo. :/
[49] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
ballaksio [*.146.173.222.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 19.10.2010, 23:02:39, odpowiedź na #32, oceny: +0 -0
Faux pas.
[8] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
Gotenks [*.tvkdiana.pl], 27.08.2010, 18:59:19, oceny: +7 -0
GotenksJeśli dzieki temu spadną ceny i poprawi się tłumaczenie, to imho to dobra wiadomość.
[16] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
Mroczus [94.254.212.*], 27.08.2010, 21:41:50, odpowiedź na #8, oceny: +2 -0
Mroczusagreed
[33] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
draco-san [*.tomaszow.mm.pl], 30.08.2010, 17:48:16, odpowiedź na #8, oceny: +0 -0
draco-sanTłumaczenia AV/KAZE od jakiegoś już czasu są bardzo dobre, więc nie bardzo wiem co można by poprawiać, zważywszy że jakość tłumaczeń AG od tego nie odbiega... Chyba korektę głównie (bo ludzie znowu zaczną narzekać jak przy Ouranie). I ceny mogłaby pozostać bez zmian, gdyby tylko nauczyli się przeceniać tytułu po pewnym czasie (jak np. robią to w Niemczech) i dodawać BOX'y.
[13] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
Sir_Ace [*.adsl.inetia.pl], 27.08.2010, 21:28:03, oceny: +2 -1
Głupio to zabrzmi, ale cieszę się.
[15] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
Zyll666 [*.net.stream.pl], 27.08.2010, 21:41:18, oceny: +7 -0
No to obniżkę cen poproszę.
[17] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
DH707 [*.ssp.dialog.net.pl], 27.08.2010, 22:15:48, odpowiedź na #15, oceny: +3 -1
DH707Ten komentarz jest jak najbardziej na swoim miejscu. Anime Gate ma ciągle jakieś promocje, a ze strony AV zero... :/
[19] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
Mamba [*.xdsl.centertel.pl], 27.08.2010, 23:06:33, odpowiedź na #17, oceny: +3 -1
MambaDokładnie! AV jest dla tych, co mają za dużo kasy i nie oczekują wiele. Czyli ogólnie rzecz biorąc: praktycznie dla nikogo. Pozostaje mieć nadzieję, że po tym wszystkim się poprawią.
[35] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
draco-san [*.tomaszow.mm.pl], 30.08.2010, 18:08:39, odpowiedź na #19, oceny: +0 -0
draco-sanBzdura... jestem wymagający i raczej nie zarabiam kokosów (a kupuję ich DVD).
[41] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
Mamba [*.xdsl.centertel.pl], 30.08.2010, 22:26:48, odpowiedź na #35, oceny: +0 -0
MambaNo Ty to Ty. A co mają powiedzieć pryszczate nastolatki (w tym ja sama), którzy jakby nie patrzeć, także stanowią część fandomu? Co prawda pracuję i mam co nieco w kieszeni, ale na jakiegoś animca od AV mogę sobie pozwolić bardzo rzadko.
No fakt, przesadziłam z tym "praktycznie dla nikogo".
Ale to trochę boli, tak dać z pięć dyszek za jedną płytkę, chyba mam trochę racji?
[34] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
draco-san [*.tomaszow.mm.pl], 30.08.2010, 18:05:21, odpowiedź na #17, oceny: +0 -0
draco-sanWyprzedaże AG wynikają z faktu, że anime słabo się sprzedawały i miały za duże nakłady (pewnie dlatego wyleciał MrJedi) przez co ciągle zalegają w magazynach, a nowi szefowie chcą się tego po prostu pozbyć po kosztach. Natomiast AV/KAZE działa na dużo większych rynkach i ma zbyt, a w Polsce nie opłacało im się tego robić dlatego, że już na początku mieliśmy niższą cenę w stosunku do innych krajów. ;P
[42] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
AkashiMorii [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.08.2010, 23:32:05, odpowiedź na #34, oceny: +1 -0
AkashiMoriiTu dam ci jeszcze jeden powód wraz z zakończeniem licencji każdy wydawca ma 2 opcje: zniszczyć pozostałe DVD lub wyprzedać je nawet za symboliczną złotówkę. Co byś zrobił?
(mam déjà vu już to pisałem gdzieś wcześniej - jak poszukasz w newsach na AG znajdziesz całą litanie na ten temat)

W chwili obecnej wyprzedaże związane są z 5 urodzinami i powoli dobiegają końca, znów zbiorcze wydania wrócą do swoich cen. A na zakończenie pojawią się niebawem 2 nowe tytuły i to będą już ostatnie pozycje z promocji urodzinowej.
[44] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
Mroczus [*.play-internet.pl], 31.08.2010, 22:53:42, odpowiedź na #42, oceny: +0 -0
MroczusWrócą do cen? sry ale jak ja widzę w Empiku zestawy urodzinowe które były za 50% ceny w cenie zwykłej to mnie szlag trafia. Po prostu musiałem się wyżalić. A co do tematu to nie znałem za dobrze firmy ale mam katalog w domu jakiś zeszłoroczny i szkoda że rynek tak źle działa że muszą się pakować.
[46] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
AkashiMorii [*.internetdsl.tpnet.pl], 01.09.2010, 11:12:11, odpowiedź na #44, oceny: +0 -0
AkashiMoriiWiesz każda promocja musi się kiedyś skończyć, inaczej jaka to byłaby promocja :)
[20] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
AragornPL (unlogged @ impreza) [*.merinet.pl], 28.08.2010, 00:15:12, oceny: +3 -1
Chyba nie cieszyli się za wysokimi obrotami. Ciekawe, czy ich serie pod brandem Vision/Anime-Gate będą miały niższe ceny i ew. lepsze tłumaczenia ;d. BTW Znam syna prezesa AV-Visionen, chodzę z nim do klasy. Wypytywał się mnie o konwenty, anime na DVD i prasę mangową - czyżby robił research dla tatuśka na bazie przeciętnego mangowca? :D
[22] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
ezzi [89.230.167.*], 28.08.2010, 09:49:10, odpowiedź na #20, oceny: +3 -0
AragornPL (unlogged @ impreza)
taka kiepska impreza, że acepa śledzisz?;p
[28] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
AragornPL [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.08.2010, 06:33:10, odpowiedź na #22, oceny: +0 -0
AragornPLNie, po prostu kumple grający w Rock Bsnda stwierdzili, że będą męczyć piosenki indie, a ten gatunek co najmniej nie zalicza się do moich ulubionych. Wcześniejsza setlista mi pasowała (klasyczny rock i metal), a ta później już nie, więc nadszedł czas na chwilę przerwy.
/OT: Właśnie wstałem po B-2 :D
[38] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
łiskas anlogt [*.oswiecim.vectranet.pl], 30.08.2010, 19:51:38, odpowiedź na #28, oceny: +0 -0
Był w ogóle Rock Band?
[39] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
arag anlogt w piwnicy [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.08.2010, 20:46:19, odpowiedź na #38, oceny: +0 -0
Wnioskując z dźwięków, które słyszałem w palarni (rockowe piosenki i charakterystyczne odgłosy np. menu tej gry) był, aczkolwiek to tylko moje domysły.
[40] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
arag anlogt z piwnicy jeszcze raz [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.08.2010, 20:51:03, odpowiedź na #39, oceny: +0 -0
Jeżeli chodziło Ci o imprezę, to tak, tak, był, kumpel jest szczęśliwym posiadaczem prawie całego zestawu (ma tylko jedną gitarę, ale drugą skombinowaliśmy od znajomego). Organizował RB Room na Ecchi i PAconie. Co najlepsze, aż dwóch moich znajomych posiada zestawy do RB (w tym jeden w pełni kompletny, a drugi się zbiera do zakupu drugiej gitary, bo całą resztę ma). ~Trochę zakręcony jestem ;d
[36] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
draco-san [*.tomaszow.mm.pl], 30.08.2010, 18:38:06, odpowiedź na #20, oceny: +0 -0
draco-sanNa Polskim rynku zapewne nie, ale ogólnie wiedzie im się niezgorzej - przy słabszych tytułach sprzedaż na poziomie 1000 tyś. sztuk, przy co lepszych 2000-2500 na volumin (oficjalne dane z niemieckiego forum AV/KAZE ;P). Oczywiście nie licząc rynku francuskojęzycznego, gdzie nakłady anime nieraz są wyższe niż u nas normalnych filmów mainstreamowych (przykładowo taki Evangelion sprzedał się w liczbie około 20-30tyś egz, a to chyba lepiej niż rodzima sprzedaż Władcy Pierścieni).
[21] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
theLord [*.pl], 28.08.2010, 02:41:45, oceny: +1 -4
Z całym szacunkiem ale pominęliście w waszej edukacji etap "czytania ze zrozumieniem". W newsie napisane jest, że dystrybucje przejmuje VISION - a nie że zajmie się wydawaniem tytułów KAZE. Przekładając na polski: filmy zostaną takie same, takie samo tłumaczenie, cena ta sama. KAZE wyprodukuje i zapakuje płytki w Szwajcarii w karton, VISION otworzy karton w Polsce i zacznie wpychać je do sklepów.

"Głupio to zabrzmi, ale cieszę się." - Wow! Niema z czego! Ucieka nam z rynku potencjalny konkurent AnimeGate, a już na pewno przestaje uczestniczyć w promocji swoich filmów w Polsce. VISION na pewno będzie promował z równą natarczywością Evangeliona i Code Geass yhhhyyyy... jasne...

"No to obniżkę cen poproszę." - kolejny geniusz rynku. To, że AG sprzedaje płyty po idiotycznej cenie i robi wszystko aby obniżyć wartość płyty z anime do poziomu czystego DVD nie oznacza, że jest to najlepsza strategia marketingowa. Wręcz przeciwnie! Już teraz nie kupuje wielu tytułów AG bo wiem, że jak firmę przypili to obniży ceny o połowe w poszukiwaniu łatwej gotówki.

W chwili obecnej AV-Visionen należy do japończyków i AG nie ma z nim najmniejszych rynkowych szans. Może dojść do tego, że w dłuższym rozrachunku Anime Gate straci rolę wydawcy i przeistoczy się w zwykłego dystrybutora animców, a to była by katastrofa.
[23] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
Zyll666 [*.net.stream.pl], 28.08.2010, 12:27:15, odpowiedź na #21, oceny: +6 -0
A co mnie to, że to nie najlepsza strategia marketingowa ? A niech sobie sprzedają po "idiotycznych" cenach, i już mi nawet wisi ta jakość. Mi to na rękę. A dzięki ich poszukiwaniu łatwej gotówki mam na półce o kilka tytułów więcej.
[24] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
would [*.warszawa.supermedia.pl], 28.08.2010, 13:03:51, odpowiedź na #23, oceny: +2 -0
dokładnie. jeśli konsument na tym nie traci to jest to tylko sprawa wydawcy. AG ma zdecydowanie lepszą opinię na rynku, możliwe nawet, że tak dobrą jak IDG i czymś sobie na to zapracowali. Właśnie dzięki niskim cenom i ostatnim tytułom - choćby evangelion za 40 zł.
[25] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
AtoMan [*.chello.pl], 29.08.2010, 00:24:44, odpowiedź na #21, oceny: +0 -0
AtoManAG faktycznie swego czasu sprzedawało tytuły po idiotycznie wysokich cenach, pozostając i tak względnie tanim wydawnictwem w porównaniu do niezmiennie horrendalnie drogiego AV.

Ale do rzeczy.

Skoro zamyka się polski oddział, to polskich wersji raczej nie będą klepać oddziały niemiecki czy francuski (chociaż jakiś polak pewnie by się nawinął), więc być może za zapewnienie wersji polskiej będzie odpowiadał właśnie Vision?
[37] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
draco-san [*.tomaszow.mm.pl], 30.08.2010, 18:42:55, odpowiedź na #21, oceny: +0 -1
draco-sanWow, pierwsza w miarę rozsądna wypowiedź w tym temacie. Ale jeszcze tak nie wyrokuj, bo nie mamy pewności jak to będzie, gdyż na razie nie znamy stanowiska samego Visionu...
[27] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
HΛЯPΛGŌN [*.152.142.36.dsl.dynamic.eranet.pl], 29.08.2010, 18:00:44, oceny: +1 -5
HΛЯPΛGŌNAle Babańczyk głośno słucha Disco Polo, bez kitu 0__o
[45] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
tede [*.internetdsl.tpnet.pl], 01.09.2010, 09:55:53, odpowiedź na #27, oceny: +0 -0
Jeżeli AG walnie 5 minutowe reklamy na swoich płytach i cena zostanie zbita o 100zł to z chęcią obejrzę te reklamy ^^
[47] Re: Polski oddział AV-Visionen/KAZE kończy działalność
draco-san [*.tomaszow.mm.pl], 01.09.2010, 13:51:17, odpowiedź na #45, oceny: +0 -0
draco-sanA skąd wiesz, że AG będzie miało cokolwiek z tym wspólnego? Wyraźnie mowa jest o przejęciu dystrybucji (przez spółkę matkę), a nie produkcji. Mnie wydaje się, że po prostu dział handlowy Visionu zajmie się rozprowadzaniem pudełek z logo KAZE po sklepach, i ew. tłumaczeniem. Pozostałe sprawy typu authoring itd. nadal będą w rękach szwajcarów. No chyba, że firmy nawiązały większą współpracę... Jednak tego na razie nie wiemy i nie ma co gdybać. ;)
Powered by WashuOS