header imageheader imageheader image
{Rynek}
Projekt .hack wiecznie żywy!
Autor: Radagajs, Data: 21.04.2003, 17:09:55, Źródło: Idiotka
RadagajsDziesiątego kwietnia w Japonii ukazała się gra komputerowa hack//INFECTION EXPANSION (określana w skrócie przez fanów jako hack//QUARANTINE) będąca czwartą i ostatnią częścią cyklu gier komputerowych hack//INFESTATION. Jak zwykle, tak i tym razem do gry dołączono nowy odcinek serii OAV hack//LIMINALITY. Tytuł ostatniego już epizodu tej serii OAV brzmi "Trismegistos" (Potrójnie Mocny - dawno temu przydomkiem tym określano boga Hermesa).

Czy to już koniec projektu .hack? Jeśli tak, to trzeba przyznać, że jego dorobek jest imponujący - cztery gry komputerowe, jedna powieść , jedna manga, dwie serie telewizyjne i jedna seria OAV. Najprawdopodobniej jednak wcale nie będzie to koniec - wciąż przecież trwa emisja serii telewizyjnej hack//Legenda o Bransolecie Zmierzchu (określanej wśród fanów jako hack//DUSK) oraz tworzonej na jej podstawie mangi.

Ale to nie wszystko! Z półoficjalnych informacji wynika, że cykl gier komputerowych hack//INFESTATION ma się doczekać sequela (ciekawe, czy również i do niego dodawane będą OAVki?). Informacje niepotwierdzone głoszą natomiast, że sequela doczeka się również seria telewizyjna hack//SIGN! Będzie co oglądać w długie zimowe wieczory ^_^.

A Mąciciel Team i Juna Fansubs bardzo powoli przymierzają się do ogromnego projektu - wyprodukowania polskiego fansubu wszystkich anime wypuszczonych w ramach projektu .hack...

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 16 dodaj

[1] Re: Projekt .hack wiecznie żywy!
idiotka [80.50.8.*], 21.04.2003, 19:56:18, oceny: +0 -0
ja z małym sprostowaniem ;]

ostatnia część gry: .hack//ABSOLUTE ENCIRCLEMENT jest nazwana w Ameryce .hack//QUARANTINE (bo gry są tam wydawane), anime .hack//DUSK powstaje na bazie mangi, nie odwrotnie.

jednocześnie chciałam powiedzieć, że te informacje pochodzą głównie ze stron fanowskich więć prosiłabym o nie linczowanie mnie jeżeli coś się nie zgadza. - -'

dziękuję za uwagę.
id

[3] Re: Projekt .hack wiecznie żywy!
Radagajs [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.04.2003, 22:36:11, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
RadagajsOK , dzięki za sprostowanie :) Przy okazji - czy to znaczy , że w Ameryce oficjalne wydanie hack//LIMINALITY się nie pojawi? No to ładnie , nie ma co... I jeszcze jedno pytanie - czy ktokolwiek widział gdzieś angielski fansub "Trismegistosa"? Jak na razie nigdzie tego nie zauważyłem...
[5] Re: Projekt .hack wiecznie żywy!
idiotka [80.50.8.*], 22.04.2003, 06:13:23, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
pojawi się właśnie pod takim, zmienionym, tytułem ^^

sub czwartej OAVki jeszcze się nie pojawił

[6] Re: Projekt .hack wiecznie żywy!
Radagajs [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 22.04.2003, 09:37:35, odpowiedź na #5, oceny: +0 -0
RadagajsWłaściwie miałem na myśli co innego - zastanawia mnie , czy w Ameryce pojawi się na DVD oficjalne wydanie OAVek , czy też w celu uzyskania ich amerykańskiego wydania trzeba będzie kupić wszystkie cztery gry? ^_^
[11] Re: Projekt .hack wiecznie żywy!
gabriel [*.mlab.pg.gda.pl], 22.04.2003, 15:34:38, odpowiedź na #6, oceny: +0 -0
gabrielmysle ze bedzie tez dostepne oddzielnie... ale chyba nie przedzej niz przed wydaniem wszystkich 4 czesci gry... one zas wydawane beda do konca roku (albo i dluzej jak znam zycie)... zreszta...
CYTAT (www.gamespot.com):
The second installment in the .hack franchise, which is currently slated to ship this May, is looking good and should please fans of the series. The game's story is pretty engaging and offers some nice twists. The quest is longer than its predecessor's, and you'll find a decent amount of extras once you've finished the game. We're pleased to see Bandai taking a chance by releasing the games in the space of a year. If you liked the first game, you'll definitely want to check out .hack Part 2: Mutation. If you're new to the series, this is as good a time as any to hop on the .hack train, as two more installments in the franchise are due later this year.
NA GORZE ATRYKULU ZAS:
.hack Part 2: Mutation
Publisher: Bandai, Developer: Bandai, Genre: Role-Playing, Release Date: 05/06/2003
[2] Re: Projekt .hack wiecznie żywy!
BaToU [*.navi.okay.pl], 21.04.2003, 20:01:37, oceny: +0 -0
BaToUWszak cytrynkę dusić trzeba do końca, a .hack nie moze byc wyjatkiem.. W zasadzie mi to nie przeszkadza, ba - jestem za :} No i liczę na polskie suby, na ile pewna jest ta wiadomość o nich? :)

B.
[4] Re: Projekt .hack wiecznie żywy!
Radagajs [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.04.2003, 23:10:15, odpowiedź na #2, oceny: +0 -0
RadagajsWiadomość jest stuprocentowo pewna ze względu na to , że Mąciciel Team to ja , a od paru tygodni zajmuję się niemal wyłącznie tłumaczeniem anime z projektu .hack ^_^. W okolicach początku nowego roku szkolnego powinien się pojawić pierwszy odcinek hack//SIGN , do którego mamy już źródłówki. Projekt jest - nie ukrywam - tytaniczny ze względu na ilość anime spod tego znaku (hack//SIGN - 26 odcinków , hack//Legenda o Bransolecie Zmierzchu - prawdopodobnie skończy się na tej samej liczbie , hack//LIMINALITY - cztery epizody) niemniej jestem zdania , że fansubowanie powinno objąć wszystkie anime spod tego znaku ze względu na uniknięcie zamieszań w terminologii. Właśnie , obecnie najwięcej kłopotów podczas tłumaczenia sprawia mi terminologia - nazewnictwo przyjęte w środowisku polskich fanów RPG nie ma tu żadnego zastosowania , a polskie MMORPG oparte są na zupełnie innych zasadach niż "The World". Sporym problemem są dla mnie ostatnio klasy postaci - ktoś ma jakiś pomysł , jak _dobrze_ przełożyć klasę , do której należy Tsukasa? [Tak , wiem , że teoretycznie jest to po prostu mag , ale w oryginale określają to bardziej poetycko , a większość prób przełożenia tego na polski brzmi równie głupio , co "Crest User" po angielsku. Generalnie chodzi tu o użytkownika , który wybrał najtrudniejszą do opanowania specjalność i przez to wspiął się ku szczytom.] W chwili obecnej jedyny pomysł , jaki mi się nasuwa , to przełożenie tego jako "Wysoki" [albo "Wysoki Mistrz" ew. coś innego w tym rodzaju] i wytłumaczenie całości w przypisach , bez czego zresztą i tak by się nie obeszło.
[7] Re: Projekt .hack wiecznie żywy!
philemon [*.pustki.gdynia.pl], 22.04.2003, 11:46:20, odpowiedź na #4, oceny: +0 -0
philemon.hack//Dusk ma 12 odcinkow a emisja skonczyla sie jakies 2 czy 3 tyg temu.
[8] Re: Projekt .hack wiecznie żywy!
Radagajs [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 22.04.2003, 13:21:50, odpowiedź na #7, oceny: +0 -0
RadagajsCzyli więcej odcinków już nie będzie? Z jednej strony to dobrze , bo będę miał mniej pracy , z drugiej strony nieco mi żal tego anime - było nawet fajne , choć dosyć dziecinne.
[9] Re: Projekt .hack wiecznie żywy!
philemon [*.pustki.gdynia.pl], 22.04.2003, 14:05:57, odpowiedź na #8, oceny: +0 -0
philemondziecinne bylo wlasnie z zalozenia. i dlatego imo lepsze od sign czy liminality, bo po co udawac powage? ;] tak czy siak szkoda, seria byla naprawde sympatyczna.
[13] Re: Projekt .hack wiecznie żywy!
BaToU [*.navi.okay.pl], 22.04.2003, 23:49:50, odpowiedź na #9, oceny: +0 -0
BaToUA ja jeszcze nie ogladalem calego.. ba.. jeszcze nie dociagnalem.. WTF is my BT ? :p

B.
[12] Re: Projekt .hack wiecznie żywy!
BaToU [*.navi.okay.pl], 22.04.2003, 23:46:10, odpowiedź na #4, oceny: +0 -0
BaToUKewl :> A moze by sie popytac mudowcow o terminologie? Zna ktos jakichs ? :>

B.
[14] Re: Projekt .hack wiecznie żywy!
Radagajs [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 23.04.2003, 15:21:50, odpowiedź na #12, oceny: +0 -0
RadagajsPomysł jest niegłupi , na szczęście rozwiązałem największy problem z terminologią - jak przełożyć klasę Tsukasy. Zamierzam mianowicie użyć terminu "Wędrowiec Szczytów" który całkiem nieźle oddaje sens swego japońskiego odpowiednika. Oczywiście niezbędny będzie przypis , ale i tak byłby on nieodzowny (zresztą nie do tej jednej kwestii...)
[10] Re: Projekt .hack wiecznie żywy!
gabriel [*.mlab.pg.gda.pl], 22.04.2003, 15:19:55, oceny: +0 -0
gabrielWarto wspomniec ze gry sa zrobione w ciekawej konwencji... RPG`a off-line symulujacego RPG`a ON-LINE (w bardzo wielkim skrocie)... na temat INFECTION mozna poczytac sobie w marcowym PSX Extreme (sa zachwyceni ;)... Ja zas zastanawiam sie czy kupic sobie nagrywarke DVD, zbierac kase na oryginal czy sprobowac sie zadowolic wydaniem "multiplytowym" ;)... pewnie kupie oryginal ;P
[15] Re: Projekt .hack wiecznie żywy!
LoRE [*.elartnet.pl], 23.04.2003, 16:33:10, oceny: +0 -0
Na p.r.a. właśnie przeczytałem że są jakieś specjale do hack//SIGN pokazujące zakończenie tej serii dla różnych postaci, słyszał może ktoś o tym -_-?
[16] Re: Projekt .hack wiecznie żywy!
Radagajs [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 23.04.2003, 21:27:30, odpowiedź na #15, oceny: +0 -0
RadagajsNo! Wyjaśniło się... Ten enigmatyczny "sequel" hack//SIGN wspomniany w moim newsie w rzeczywistości składa się z trzech odcinków specjalnych , z których jeden (poświęcony bodajże Mimiru) już się ukazał , a dwa pozostałe mają się pojawić w przyszłości. Za wyjaśnienie sprawy dziękuję Shooterowi i Perfekcikowi. Od tego ostatniego otrzymałem również linka do pierwszego speciala , którego jednak podawać nie będę , jako że na razie nie działa.
Powered by WashuOS