header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Kolejna garść informacji z Animatsuri: Konflikt okresu Sengoku
Autor: Aldar, Data: 24.06.2012, 08:08:08, Źródło: Animatsuri 2012
AldarKolejna garść informacji z Animatsuri: Konflikt okresu SengokuW związku z tym, że Animatsuri zbliża się wielkimi krokami, przygotowaliśmy dla was kolejną garść informacji. W pierwszej kolejności mamy zaszczyt poinformować, że Ambasada Japonii w RP i Fundacja Krzewienia Kultury Japońskiej „Sakura” objęły naszą imprezę patronatem honorowym. Mamy nadzieję, że to wyróżnienie jeszcze bardziej uświetni naszą imprezę

Pragniemy zaprezentować wam także kolejną inwitkę, która przedstawia drugą z frakcji, do których będziecie mogli przystąpić – klan Takeda. Wszystkich gorąco zachęcamy do udziału w LARPie i zachęcamy do zapoznania się z działem „O Sengoku”, w którym znalazły się kolejne informacje. Co więcej już niedługo pojawią się kolejne opisy.Do grona naszych gości dołączył także Stanisław „Staszek” Mąderek, którego mieliśmy już przyjemność gościć na ubiegłorocznym Hellconie. Tym razem przybliży on uczestnikom sekrety samurajskiego kina i jego wpływ na współczesne kino akcji. Gorąco więc zachęcamy do udziału w warsztatach filmowych przygotowanych przez Staszka specjalnie na Animatsuri.

Ponadto w związku z naszą konwencją pojawi się blok atrakcji związanych z Usagim Yojimbo, w ramach których wystąpi między innymi tłumacz komiksów o długouchym samuraju - Jarosław Grzędowicz, który jest także znanym autorem polskiej literatury fantastycznej. Pojawi się także Tomasz Kołodziejczak, który się przyczynił do wydania tej i wielu innych serii komiksowych w Polsce. Patronem bloku o Usagim Yojimbo jest jego wydawca – EGMONT Polska, który dołączył także do grona naszych sponsorów.

W związku z nawiązaną współpracą z klubem Tonbo Kendo Warszawa, na naszej imprezie nie zabraknie również pokazu Kendo, który poprowadzi tegoroczny zwycięzca Warszawskiej Ligi Kendo - Jacek Lipiński. Ponadto będziecie mogli spodziewać się także innych atrakcji związanych z Tonbo Kendo.

Chcielibyśmy także poinformować, iż trwa ostatnia tura rezerwacji, która zakończy się 4 lipca. Cena wejściówki w tej turze wynosi 45 zł. Wszystkich gorąco zapraszamy na Animatsuri i zachęcamy do śledzenia informacji o konwencie na bieżąco!

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: Animatsuri.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 6 dodaj

[1] Re: Kolejna garść informacji z Animatsuri: Konflikt okresu Sengoku
tengu [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 24.06.2012, 13:36:01, oceny: +1 -3
Staszek się skończył na Stars in Black.
[2] Re: Kolejna garść informacji z Animatsuri: Konflikt okresu Sengoku
Guile [*.dynamic.chello.pl], 24.06.2012, 14:01:20, odpowiedź na #1, oceny: +3 -2
GuileAle Stars in Black się jeszcze nie skończyło, a niedawno nowy trailer wyszedł nawet. :)
[3] Re: Kolejna garść informacji z Animatsuri: Konflikt okresu Sengoku
SStefania [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 24.06.2012, 20:34:37, oceny: +1 -3
SStefaniaAle Usagi dzieje się w Edo, oszustwo :(
[4] Re: Kolejna garść informacji z Animatsuri: Konflikt okresu Sengoku
Aldar [*.dynamic.chello.pl], 24.06.2012, 22:01:24, odpowiedź na #3, oceny: +3 -0
AldarOd kiedy oszustwo? Po pierwsze kto mówił, że będzie tylko Sengoku i nic więcej? ;P

Inna rzecz, że młodość Usagiego i jego służba pod panem Mifune to jest jeszcze II połowa XVI w., a więc okres Azuchi-Momoyama, który jest wliczany w okres Sengoku. Oczywiście w zależności od tego jakie daty wyznaczające okres Sengoku przyjmiemy. W każdym razie Usagi nie dzieje się tylko w epoce Edo ;)
[5] Re: Kolejna garść informacji z Animatsuri: Konflikt okresu Sengoku
NEOZ [*.dynamic.chello.pl], 25.06.2012, 05:51:12, oceny: +1 -0
NEOZStaszek szybki jest! xD
[6] Re: Kolejna garść informacji z Animatsuri: Konflikt okresu Sengoku
Vulcan [*.mielec133.tnp.pl], 25.06.2012, 07:51:30, odpowiedź na #5, oceny: +2 -2
VulcanZwłaszcza ze "Stars in Black":) To taki rodzimy Duke Nukem Forever, ale skoro Duke się w końcu ukazał, to może i Staszkowi się uda.
Powered by WashuOS