header imageheader imageheader image
{Rynek}
Macross II za darmo na Youtube oraz inne nowości
CrossboyJeden z najdłużej funkcjonujących wydawców na Zachodzie, Manga Entertainment upublicznił na Youtube jedną z najstarszych dysponowanych przez nią licencji - "Super Dimension Fortress Macross II, Lovers Again" (1992). Serial jest dostępny w wersji „Macross II: The Movie” (złączone odcinki, powycinane openingi w środku), która po raz pierwszy została wypuszczona na rynek amerykański w 1995 roku na VHS. Zawiera angielski dubbing (jedyna oficjalna wersja), nie licząc czołówki, piosenek, dialogów w języku Marduków, które są w oryginale i towarzyszą im napisy.

W przeciwieństwie do pozostałych animowanych Macrossów, Lovers, Again nie należy do kanonicznej linii czasowej uniwersum – jest sequelem filmu kinowego „Do You Remember Love” oraz gier Macross 2036 i Macross: Eternal Love Song, nie oryginalnego serialu SDF Macross jak wszystkie późniejsze anime. Akcja ma miejsce w 2092 roku, gdy Ziemia staje naprzeciw nowego zagrożenia – inwazji rasy Marduków, potrafiących kontrolować wojowniczych Zentraedi, za pomocą śpiewających Emulatorek. Właśnie taką kapłankę - Ishtar, ratuje podczas jednej z potyczek nieświadomy niczego główny bohaterek – Hibiki Kanzaki. Dzięki młodemu reporterowi, który zazwyczaj poszukuje skandali, związanych z armią UN Spacy, dziewczyna dowie się, że muzyka nie musi służyć do zabijania.

Tak jak większość serii, wydawanych pod marką Macrossa, „dwójeczka” podzieliła fanów. Duża część z nich uważa ją za najgorszą część z muzycznego świata, zarzucając jej nielogiczność oraz bycia bardziej remake'em niż sequelem. Są jednak fani, którzy doceniają tą produkcję, kontratakując np. cukierkowaty i fanserwisowy „Macross Frontier”, który także jest kalką starych motywów. Sam autor newsa także ma inne zdanie i chwali koncept historii (wykorzystywanie muzyki przez Marduków, projekty mechów, muzykę), ganiąc jednocześnie za niedopracowanie fabuły.

Seria była produkowana przez AIC, a wśród sztabu tylko pięć osób pracowało wcześniej nad oryginalnym serialem z 1982 roku (w tym projektant postaci dla obu części - Haruhiko Mikimoto, który aktualnie rysuje Macross: The First). Między innymi z tego powodu nie znaleziono miejsce dla niej miejsca w oficjalnej kanonicznej linii czasowej uniwersum, stworzonej przez Studio Nue i Shojiego Kawamoriego, którzy za namową Big West (sponsora i współwłaściciela świata) wróciły po roku 1993 do tworzenia Macrossa. W dokumencie Macross: Future Chronicle, dodanym w 1994 roku do Macross Plus i Macross 7 historia zostaje uznana za "parallel story". Jedynie część elementów takich jak muzyka (np. cover „Riding in Your Valkyrie w siódemce) i zmieniona wersja „Minmay Attack”, przedostała się do kanonu. Sam serial jest wspominany przy okazji różnych rocznic Macrossa za pomocą koncertów (np. gościnny występ piosenkarki podkładająca głos pod Ishtar - Hiroko Kasahara na Macross Crossover Live), coverów (m.in. hitu Macrossa Plus - Voices w wersji Ishtar, na płycie na Macross The Tribute), gier (kampanie w Macross Ultimate Frontier i Macross Triangle Frontier). Powstały też inne produkty, oparte na niej: "amerykańska manga" Macross II: The Micron Conspiracy (Viz Comics), gra rpg "Macross II: Sourcebook One: The U.N. Spacy", arkadówka oraz modele mechów.

Inne nowości

Firma Sankyo, zajmująca się produkcją pachinko, wypuszcza kolejny automat o nazwie "Fever Macross Frontier". Grze będzie towarzyszyła muzyka i animacja, zarówno pochodząca z serialu, jak i filmów Macross F, a także nowe sceny. To już trzeci tytuł, stworzony przez Sankyo, dotyczący Macrossa. Wcześniej pracowali nad Macross Fever i Pachislot Macross, które powstawały na bazie SDF Macross z 1982. Poniżej przedstawiam spot promujący grę oraz filmiki z rozgrywki.


Od 26 marca dostępny jest 8 numer magazynu Macross Ace, a w nim m.in. komiksy Macross The First, Macross 7th Code, Macross Plus: Tac Name (mangowa adaptacja Plusa), Macross F: Secret Visions. 13 kwietnia na rynku pojawił się trzeci tom mangi shoujo "Sheryl - Kiss in the Galaxy", która po krótkim wątku o przeszłości Sheryl, totalnie odcięła się od kanonu i teraz idzie własną ścieżką fabularną, nie zważając na fabułę serialu/filmu.

Okładka 3 tomu Sheryl - Kiss in the Galaxy
http://c.wrzuta.pl/wi2540/7376f5bb0025eb384dc2e73e/0/sheryl3mini.jpg

Okładka Macross Ace vol.3
http://c.wrzuta.pl/wi11294/41216fac00003b1a4dc2e67d/0/macrossace8mini.jpg


Na kartach nowelki "Macross R - The Ride" debiutują kolejne, nowe postacie (Katori Brown Robbins, Takeru Goldenlaub, Maris Stella, Angers 672) i rodzaje myśliwców (VF-1X++, VF-9E Cutlass, YF-25 Prophecy, YF-27-5 Shaher Femail). Z ich graficznymi projektami oraz najnowszym 6 rozdziałem można się zapoznać na oficjalnej witrynie. Japończycy nie mogli też sobie odmówić ilustracji z pilotkami, dzięki czemu możemy zobaczyć pierwszą Polkę w świecie Macrossa - Magdalenę "Lenę" Zielonaską w nowym kostiumie ;)

Warto także wspomnieć o małej perełce dla fanów rockowego Macrossa 7 i fikcyjnego zespołu Fire Bomber. Po wielu latach piosenka "Remember 16" doczekała się wersji z wokalem Mylene Jenius (dotychczas śpiewana wyłącznie przez Nekkiego Basarę/Yoshiki Fukuyamę). Można ją odsłuchać za pośrednictwem Youtube (polecam od razu przełączyć na 480p):Utwór został zaśpiewany przez Chie Kajiurę (jednej z seiyuu Mylene), podczas transmisji na żywo dla internautów w serwisie Ustream, 26 lutego. Cały 90-minutowy materiał z tego wydarzenia można zobaczyć w tym miejscu (początek muzyki po 21 minucie).

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: Macross.

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 6 dodaj

[1] Re: Macross II za darmo na Youtube oraz inne nowości.
Ginga Grishonen [*.satfilm.net.pl], 08.05.2011, 15:16:21, oceny: +3 -0
Ginga GrishonenTo się nazywa news.
[2] Re: Macross II za darmo na Youtube oraz inne nowości.
Gotenks [*.tvkdiana.pl], 08.05.2011, 15:30:22, oceny: +1 -0
GotenksSuper news. Mam nadzieję, że jeśli będą pojawiać się na youtube jakieś inne anime, to też dasz znać ;)
[3] Re: Macross II za darmo na Youtube oraz inne nowości.
Anon [188.72.235.*], 08.05.2011, 18:05:07, oceny: +0 -0
Ciekawy wpis, na pewno w odpowiednim czasie przyjrzę się temu co udostępnili na YouTube.
Również chętnie się dowiem o kolejnych legalnych i darmowych wydaniach.

PS. Literówka - "główny bohaterek"
[4] Re: Macross II za darmo na Youtube oraz inne nowości.
Serduszko [*.cable.net-inotel.pl], 09.05.2011, 18:43:03, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
Kocham Ciebie za tego newsa.Fenomen Macrossa-bezcenne.
[6] Re: Macross II za darmo na Youtube oraz inne nowości.
marek1712 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 10.05.2011, 21:04:12, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
To chyba było specjalnie. Znaczy, że główny bohater to burak. Jak w połowie Macrossów.
Ja należę do grupy przeciwników tej części. Jeśli jest jakiś gorszy Macross niż Plus to jest to II.
[5] Re: Macross II za darmo na Youtube oraz inne nowości
Filik [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.05.2011, 22:14:44, oceny: +1 -0
FilikCrossboy zawsze pisze takie świetne newsy, zwłaszcza w przypadku nowinek z niesamowitego świata Macrossa, za co ciągle należą się brawa!

A co do samej treści to miło, że można obejrzeć Macrossa II, chociaż mi się on wybitnie nie podobał, gdyż po prostu odebrałem go jako totalne pójście na łatwiznę.

A nowa wersja "Remember 16" jest śliczna i pojawia się ok. 16 lat po powstaniu tego kawałka. ;)
Powered by WashuOS