header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Magnificon eXpo XI
Autor: MiOhi, Data: 17.04.2013, 18:13:11, Źródło: MiOhi
MiOhiMagnificon jest imprezą cykliczną, odbywającą się już od ponad dekady w Krakowie, poświęconą kulturze i popkulturze Japonii. Główną tematyką Festiwalu jest azjatycki komiks, animacja i gry, jednak przez lata rozbudowując program, dodaliśmy szereg atrakcji związanych z muzyką japońską i koreańską, kulturą i tradycjami krajów wschodu, a także grami komputerowymi i planszowymi z całego globu. Pojawiają się również panele i konkursy poświęcone fanom powyższych zagadnień i ich społecznościom, warsztaty artystyczne i kulinarne, a także punkty programu niezwiązane z Azją, typu LARPy czy RPG.

Nasz konwent jest od lat największą tego typu imprezą w Polsce, posiada zarówno najbogatszy program (w zeszłym roku ponad 500 godzin atrakcji przez 2 dni!) jak i skupia najwięcej fanów z całego kraju. Oczywiście należy również wspomnieć, że na 'Magni' odbywają się prestiżowe eliminacje do zagranicznego konkursu EuroCosplay, z finałami w Londynie, a także największy krajowy konkurs Cosplay, w którym co roku bierze udział ponad setka przebierańców. Z powodu tak dużego zainteresowania podzielony on został na kilka kategorii, od Debiutantów aż po Profesjonalistów.

W tym roku oczywiście pracujemy nad tym aby stworzyć jeszcze większą i bardziej atrakcyjną imprezę. Spodziewajcie się więc mnóstwa fantastycznych paneli i konkursów, ciekawych warsztatów i wystrzałowych gier i zabaw. Szykujemy również wiele niespodzianek, w tym występy polskich i japońskich gości, a także największe w kraju targi poświęcone kulturze i popkulturze Kraju Kwitnącej Wiśni, na których jednak nie zabraknie stoisk oferujących gry komputerowe, konsolowe oraz planszowe, muzykę, fantastykę oraz ręcznie robioną biżuterię w klimatach Azji, steampunka czy fantasy.

Już dziś zapraszamy Was na wyjątkowy koncert, w konwentową sobotę. Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że na Magnificonie po raz pierwszy w Polsce będzie koncertował jeden z muzyków komponujących utwory śpiewane przez wirtualne idolki takie jak Miku Hatsune czy Luka Megurine. Ryo Takeshita, znany pod pseudonimem Deadball P, wydał sześć albumów opatrzonych tytułem "DeadBall Project" z piosenkami wykonywanymi przez różne Vocaloidy. Niektóre z nich weszły w skład znanego szerzej w Polsce Project Diva. Deadball P był także jednym z artystów wystepujących podczas festiwali "MikuPa Live in Tokyo" oraz MikuFes09. W zeszłym roku gościł na jednej z największych imprez mangowych Ameryki - Anime Expo w Los Angeles. Dorobek Ryo Takeshity obejmuje nie tylko kompozycje dla Vocaloidów - jego dzieła znalazły się (pod pseudonimem Takepon Maki) na oficjalnych soundtrackach do gier YS Origin i Legend of Heroes - Sora no Kiseki, opublikował też liczne aranżacje utworów m.in. z Final Fantasy, Touhou Project i Tsukihime.

Po raz drugi, Magnificon odbędzie się na Halach Wisły, które obecnie są jednymi z największych i najbardziej reprezentatywnych budynków targowo-koncertowych w Krakowie. Na część atrakcji przeznaczony zostanie teren zielony wokół Hal, boiska oraz okoliczna szkoła, w której znajdą się SleepRoomy (zbiorowe sale noclegowe). Dodatkowo ta część miasta posiada doskonałą bazę noclegową oraz gastronomiczną, a także znajduje się blisko centrum aglomeracji i jest świetnie skomunikowana z dworcami. Wszelkie najważniejsze wydarzenia Magnificonu eXpo odbędą się na hali widowiskowej, wyposażonej w profesjonalną scenę i multimedia, które uatrakcyjnią występy oraz konkursy!

Zapraszamy zarówno stałych konwentowych bywalców, jak i osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kulturą i popkulturą Kraju Wschodzącego Słońca. Podczas tych dwóch dni, każdy na pewno będzie mógł znaleźć coś dla siebie, poznać fantastycznych ludzi i po prostu dobrze się bawić. Nie zapomnijcie również polubić nas na naszej Facebookowej tablicy, gdyż tam pojawiać się będą najświeższe informacje o Festiwalu, kliknąć swoją obecność na wydarzeniu 'Magni' i koniecznie zaprosić na nie znajomych :)

Kalendarz konwentowy:
08.04 Start Rezerwacji z promocyjną ceną na bilet dwudniowy, zgłoszeń Atrakcji oraz zgłoszeń na stanowisko Helpera
17.04 Start przyjmowania zgłoszeń Stoisk oraz rezerwacji Grupowych SleepRoomów
18.04 Koniec okresu promocyjnego dla biletów dwudniowych
25.04 Start przyjmowania zgłoszeń na Cosplay/EuroCosplay
30.04 Koniec przyjmowania zgłoszeń Atrakcji, Helperów i Wystawców
02.05 Koniec przyjmowania zgłoszeń na Cosplay/EuroCosplay
12.05 Koniec rezerwacji Biletów i Sleeproomów (jeśli wcześniej wszystkie nie zostaną zarezerwowane)
18-19.05 Magnificon eXpo XI

DeadballP

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 36 dodaj

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[2] Re: Magnificon eXpo XI
Wojtini [*.ennet.pl], 17.04.2013, 22:00:57, odpowiedź na #1, oceny: +20 -1
WojtiniWejściówki po 60zł bez promocji. Just saiyan.
[4] Re: Magnificon eXpo XI
narutofan7425 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.04.2013, 06:52:25, odpowiedź na #2, oceny: +5 -7
Gnij sobie w sleepie na [pasują tu nazwy kilku dużych konów], gdzie 90% atrakcji to PZTA lub stare wygi robiące szósty raz to samo. Ale zaoszczędzisz te 15-20 zyla i będziesz w chuj kontent bo kupisz sobie za to jakieś mangu.

Poza tym, w to się wlicza również koncert.
[5] Re: Magnificon eXpo XI
miko$ [*.warszawa.mm.pl], 18.04.2013, 07:01:27, odpowiedź na #4, oceny: +4 -3
[love 2012]....
eee miohi.... taaak pzta i miohi
btw jak tam ostatni magni?
[6] Re: Magnificon eXpo XI
Slova [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.04.2013, 07:34:37, odpowiedź na #4, oceny: +17 -0
Ale przecież a magni 90% atrakcji robi PZTA xD
Pozostałe 10% jest moja xD
[7] Re: Magnificon eXpo XI
Ceresia [*.dynamic.chello.pl], 18.04.2013, 10:32:54, odpowiedź na #4, oceny: +6 -3
CeresiaAkurat z tym PZTA to trochę się pomyliłeś, ale ogólnie rzecz biorąc to się z tobą zgadzam.

Jest ten cały okres, kiedy wejściówki kosztują 50-55zł, a to sprawia, że różnica między przeciętnym konwentem, a Magni, wynosi jakieś 10-15zł.
Po pierwsze, trzeba wziąć pod uwagę, że Miohi wynajmuje Halę Wisły, która z pewnością żąda sobie nieco więcej niż jakaś zwykła szkoła, więc to już podwyższa koszty konwentu.
Po drugie, w tym roku dodatkowo planują wynająć specjalną szkołę na sleepy - na przeciętnym konwencie za to, że można się bawić w szkole, już płaci się to 40zł.
Po trzecie, tak, jak tutaj już zauważono, będzie organizowany koncert, a sprowadzenie takiego gościa specjalnego z Japonii również swoje kosztuje, więc IMHO te 50-60zł to nie jest dużo, biorąc pod uwagę, jak wiele innowacji zostaje wprowadzonych.

Byłam na zeszłorocznym Magni i mogę się zgodzić, że miał dużo wad, ale uważam, że należy na to przymknąć oko, bo - jeśli się nie mylę - to jest jedno z pierwszych expo w Polsce, a pierwsze expo organizowane przez Miohi.
To prawda, można pójść na łatwiznę i zorganizować kolejną taką samą imprezę w jakiejś wynajętej szkółce. Ale czy naprawdę uważacie, że lepiej jest podążać utartymi ścieżkami i ciągle gnić w jednych i tych samych schematach? Bo moim zdaniem to dobrze, że ktoś próbuje wprowadzić coś nowego... szczególnie, że jak na razie to zapowiada się na to, że Miohi uczy się na swoich błędach związanych z poprzednią edycją konwentu.

Trochę dużo się wyprodukowałam, ale po prostu zaczynają mnie irytować osoby, które płaczą, że za konwent z wynajętą halą, szkołą i jeszcze koncertem (i jeszcze jednym dodatkowym budynkiem, bo jeśli się nie mylę, to cosplay odbywał się poza halą) nie zapłacimy tyle, co za konwent z wynajętą szkołą.
Lepiej siedzieć na tyłku i nic nie robić, lub raczej robić po raz enty jeden i ten sam konwent w tej samej co lata temu szkółce.
[25] Re: Magnificon eXpo XI news
KRAZ [*.cdma.centertel.pl], 19.04.2013, 15:32:14, odpowiedź na #7, oceny: +11 -2
KRAZ"w tym roku dodatkowo planują wynająć specjalną szkołę na sleepy"
Szkoła Specjalna - właściwi ludzie we właściwym miejscu. Byle by nie musieli daleko chodzić.:)
[27] Re: Magnificon eXpo XI
Kriss [*.dynamic.chello.pl], 20.04.2013, 12:28:48, odpowiedź na #7, oceny: +3 -2
Chyba pierwsze pseudoexpo mangowe. Bo mieliśmy i wciąz mamy dobre expo w Polsce, chociażby w Poznaniu i Wrocławiu. Najlepiej byłoby powrócić do starego schematu sprzed lat. Mała szkoła, konwent na 200-400 osób. Takie konwenty były najlepsze :D
[31] Re: Magnificon eXpo XI
Wukau [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 22.04.2013, 02:53:55, odpowiedź na #7, oceny: +2 -0
Taaaa sale panelowe w namiotach w których mieści się 3-4 razy mniej osób niż w normalnej sali lekcyjnej + jest (było) tak duszno, że nie dało się oddychać (i ten zapach spoconych ciał < 3) + dalej mnie zastanawia, co by zrobili z okablowaniem (i panelami) gdyby spadł deszcz.

Anyway, zastanawia mnie również gdzie BLISKO hali wisły jest jakaś szkoła. Jeżeli chodzi [bez nawiasu podstawowa, w nawiasie gimnazjum] o 5(76) lub 12(15) to jest do nich (od hali wisły) około 20 minut drogi. Ja osobiście wolę spać gdzieś na korytarzu/w hali/w panelówce (niepotrzebne skreślić) i mieć tam rzeczy niż tracić na dptarcie 40 minut.

Dodatkowo ta część miasta posiada doskonałą bazę noclegową oraz gastronomiczną, a także znajduje się blisko centrum aglomeracji i jest świetnie skomunikowana z dworcam

No tu się uśmiałem... Zacznę od "świetnego skoomunikowania z dworcem" niby gdzie o.O najbliższy przystanek to przystanek autobusowy, z których żaden nie jedzie z dworca. Dalej jest faktycznie przystanek tramwajowy, ale znajduję się on jeszcze dalej niż szkoły, jakieś 30 miniut drogi. Przez co zaczałem się zastanawiać, czy orgowie pomyśleli o tym, żeby w sleepach była rejestracja, bo jeżeli nie to z przystanku tramwajowego idziemy na hale wisły(30 minut), czekamy w kur***ko długiej kolejce, tak hmm godzinka, dwie(tak było rok temu) (1.5h), no i następnie ponownie kierujemy się do sleepów (~2h). No ale może to tylko dla mnie dużo ;).

"Dodatkowo ta część miasta posiada doskonałą bazę noclegową oraz gastronomiczną" tak o.O?Nie pamiętam, żeby gdzieś obok hali wisły znajdowały się jakieś hotele/motele (chyba, że chodzi o miasteczko studenckie AGH :D), aczykolwiek mogę się mylić... Choć nie, mieszkam tu już kawał czasu... Dla pewności sprawdziłem na mapie i w promieniu kilku kilometrów nie ma nic, bo prawie każdy hotel jest koło rynku...
Chyba że w znaczeniu "baza noclegowa" mieli na myśli sleeproomy, bo jeżeli nie to do rynku, tak z godzinka zejdzie :3

Obiektów gastronomicznych, też nie ma dużo. Obok samej hali jest tylko budka z hotdogami/hamburgerami. I niedaleko pizzeria da grasso... A ze sklepów to żabka, lewiatan na miasteczku studenckim i hmm... Tyle?
Więc każde miejsce do którego jest dowóz pizzy, jest tak samo dobre jak hala wisły.

Więc jeżeli mówimy TA część miasta i pod słową TA mamy na myśli dzielnice krowodrza, to faktycznie jest sporo obiektów gastronomicznych, noclegów i jest świetna komunikacja... NO ALE NA RYNKU.

Takża na wszystko co jest wyżej napisane trzeba patrzeć z dużym dystansem (tak jak na PONAD 500h atrakcji)

Także znajduje tylko dwa plusy tego konwentu w porównaniu do innych
1. Koncert (który dla mnie nie jest czymś specjalnym, ale jest czymś "innym")
2. Odległość do ww miasteczka studenckiego agh, na którym bez problemu można się napić piwa (policja ma tam zakaz wstępu)

Dalej zastanawiam się, czy iść w tym roku na magni, jednak cena (w stosunku do jakości) solidnie mnie odstrasza.
[30] Re: Magnificon eXpo XI
Ryuji [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.04.2013, 21:21:31, odpowiedź na #4, oceny: +0 -0
RyujiLepiej iść za tę cenę na dobry koncert, a kto wie, może nawet wliczy się w to jakiś konwent.
[8] Re: Magnificon eXpo XI
Mianda [*.dynamic.chello.pl], 18.04.2013, 10:39:26, odpowiedź na #2, oceny: +6 -1
MiandaTo kupcie w promocji, kto wam broni?
[14] Re: Magnificon eXpo XI
Ja [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.04.2013, 13:40:03, odpowiedź na #1, oceny: +3 -4
Jak Asucon zaprosił "gwiazdy" z Japonii konwent zniknął na lata... Oby w tym przypadku analogia była podobna.

W Warszawie masz Inne imprezy, ciesz się nimi.
[3] Re: Magnificon eXpo XI
Vampircia [*.dynamic.chello.pl], 17.04.2013, 22:24:11, oceny: +5 -1
VampirciaNie odpisaliście mi na maila:(
[9] Re: Magnificon eXpo XI
Grisznak [*.satfilm.net.pl], 18.04.2013, 10:53:07, oceny: +5 -4
GrisznakVocaloidy? Facio też będzie tak cienko piszczał, jak te programiki? W sumie nick "deadball" zobowiązuje...
[10] Re: Magnificon eXpo XI
Slova [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.04.2013, 11:52:14, odpowiedź na #9, oceny: +2 -1
Ja tam lubię, niektóre piosenki VL są naprawdę warte słuchania.
[11] Re: Magnificon eXpo XI
Grisznak [*.satfilm.net.pl], 18.04.2013, 12:19:03, odpowiedź na #10, oceny: +6 -2
GrisznakJa nie potrafię, ja słyszę pisk Hatsune Miku, to uszy mi więdną.
[12] Re: Magnificon eXpo XI
Zyll666 [*.chelmnet.pl], 18.04.2013, 12:23:33, odpowiedź na #11, oceny: +1 -3
Ja tam tylko samą postać trawię.

Ale nie powiem, coś takiego u nas na konie... impreszif.
[13] Re: Magnificon eXpo XI
Mianda [*.dynamic.chello.pl], 18.04.2013, 13:10:57, odpowiedź na #11, oceny: +0 -1
MiandaTo spróbuj innego. Inne mniej piszczą ;)
[18] Re: Magnificon eXpo XI
Hitsu Mayuki [*.bugaj.pabianice.pl], 18.04.2013, 22:44:12, odpowiedź na #11, oceny: +0 -3
Hitsu Mayukiw 95% piosenek nie mogę jej słuchać
[15] Re: Magnificon eXpo XI news
KRAZ [*.cdma.centertel.pl], 18.04.2013, 16:22:32, oceny: +3 -1
KRAZ*"w zeszłym roku ponad 500 godzin atrakcji przez 2 dni!".
Taka obfitość w 30 godzin konwentu. Jak dobrze, że nie streszczono się jeszcze bardziej.:)
*"Halach Wisły, które obecnie są jednymi z największych i najbardziej reprezentatywnych budynków targowo-koncertowych".
Byleby znów US, RB i DDR nie musiały dotrzymywać towarzystwa panelówkom.
*"teren zielony wokół Hal, boiska oraz okoliczna szkoła"
Taki wielki i reprezentatywny obiekt, a tu jeszcze teren zielony, normalnie zbytek.:) Ciekawe co się będzie działo w zaoszczędzonych po zwolnieniu zeszłorocznych sleepów pomieszczeniach, bo teren choć znaczny, to do poszczególnych atrakcji trzeba było po korytarzach i schodach się nałazić. Prawie jak na ostatnim Polconie, gdzie wygospodarowane sale były mocno porozrzucane. Gdyby panelówki (nie wszystkie) nie były zebrane w jednym miejscu (namioty), to dopiero byłby zjeb.
[16] Re: Magnificon eXpo XI
Accoun [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.04.2013, 17:31:17, oceny: +1 -2
Dziwne, że nie napisaliście, że Geek-on odwołany. Zwłaszcza, że najwyraźniej newsy o Magni to wg Was dobre miejsce do dawania takiego info.

Napisaliście tego newsa - z ciekawości sprawdziłem profil wydarzenia, a tu "odwołany". I nie przypominam sobie, żebyście tutaj w jakikolwiek sposób o tym wspominali... -_-
[17] Re: Magnificon eXpo XI
Hitsu Mayuki [*.bugaj.pabianice.pl], 18.04.2013, 22:41:37, oceny: +2 -0
Hitsu MayukiDeadBallP i aranżacje z th ? Trzeba przesłuchać.

Btw, nadal nie rozumiem powodu występowania tutaj tej niby śródziemnej czcionki.
[19] Re: Magnificon eXpo XI
-Zombik- [*.dynamic.chello.pl], 18.04.2013, 23:58:42, oceny: +3 -1
-Zombik-(w zeszłym roku ponad 500 godzin atrakcji przez 2 dni!)

plan atrakcji

Nope.
[20] Re: Magnificon eXpo XI
SonMati [*.czarnet.pl], 19.04.2013, 00:28:06, odpowiedź na #19, oceny: +4 -1
SonMati(421 faktycznych godzin / 500+ w niusie)*100% ≈ 85%

Prawie jak margines błędu.
[24] Re: Magnificon eXpo XI
Ja [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 19.04.2013, 10:29:51, odpowiedź na #20, oceny: +4 -0
Się czepiacie marketingu - może ten koncert to też taki chwyt - wstawią cutout z kartonu z kolesiem, a muzykę puszczą z kompa?
[26] Re: Magnificon eXpo XI
SonMati [*.czarnet.pl], 19.04.2013, 18:05:26, odpowiedź na #24, oceny: +5 -3
SonMati"marketingu"
Fajny eufemizm, ale ja wolę nazywać rzeczy po imieniu - kłamstwo.

"może ten koncert to też taki chwyt - wstawią cutout z kartonu z kolesiem, a muzykę puszczą z kompa?"
Przy randomowym kompozytorze z NND, tworzącym w syntezatorach, nie zrobi to żadnej różnicy.
[21] Re: Magnificon eXpo XI
Fenek Alfa [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 19.04.2013, 07:41:57, oceny: +2 -2
Fenek AlfaJak ktoś jest ciekawy jaką muzykę ten koleś robi, powiem tylko tyle, że to on zrobił "Japanese Ninja No.1", które zna chyba każdy konwentowicz.

Zostawię tu też ten link
[22] Re: Magnificon eXpo XI
Etna [*.adsl.inetia.pl], 19.04.2013, 07:51:28, oceny: +0 -2
EtnaIle % z wejściówek idzie na gażę dla DeadBallaP? Chyba że robi to charytatywnie, w co nie uwierzę.
[23] Re: Magnificon eXpo XI
Grisznak [*.satfilm.net.pl], 19.04.2013, 08:42:50, odpowiedź na #22, oceny: +2 -2
GrisznakCharytatywnie, pewnie zbiera na operację tych swoich tytułowych martwych jaj.
[28] Re: Magnificon eXpo XI
Hina-chan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 20.04.2013, 14:52:20, oceny: +3 -3
i to by było na tyle z deadballem:

http://www.sankaku complex.com/2013/04/20/otaku -musician-busted-for -jk-fan-sex-i- met-her-at-comiket/
[29] Re: Magnificon eXpo XI
Mianda [*.dynamic.chello.pl], 20.04.2013, 15:26:35, odpowiedź na #28, oceny: +1 -3
MiandaTo nie on, geniuszu.
[32] Re: Magnificon eXpo XI
Guile [*.dynamic.chello.pl], 22.04.2013, 20:23:33, oceny: +1 -1
GuileCzy to prawda co słyszałem, że w nocy ma nie być żadnych atrakcji?
[33] Re: Magnificon eXpo XI
Mianda [*.dynamic.chello.pl], 23.04.2013, 08:03:03, odpowiedź na #32, oceny: +0 -1
MiandaWątpię, skoro przy zgłaszaniu atrakcji dają możliwość wyboru godzin 24-8.
[34] Re: Magnificon eXpo XI
Guile [*.dynamic.chello.pl], 23.04.2013, 11:01:43, odpowiedź na #33, oceny: +0 -1
GuileNo właśnie mi jeden z twórców atrakcji powiedział, że podobnież rezygnują z nocnych atrakcji. Wolę się zapytać tutaj dla pewności, bo pomysł rodem z konwentów fantasy, czy początku zeszłej dekady.
[36] Re: Magnificon eXpo XI
Urd [83.218.99.*], 04.05.2013, 19:47:41, odpowiedź na #34, oceny: +0 -0
Konwent jest na miasteczku studenckim, tak że zapraszamy na nocne atrakcje;)
[35] Re: Magnificon eXpo XI
Ja [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 23.04.2013, 23:17:03, odpowiedź na #32, oceny: +6 -0
Mają być atrakcje - piwo, grill i takie tam - zależy co kto przemyci na teren.
Powered by WashuOS