header imageheader imageheader image

HAX-1

Albi

Stary, dobry Solvay
Jaki Solvay jest każdy widzi
Akredytacja
Akredytacja przebiegła sprawnie

Konwent odbywający się w dniach 13 i 14 września w Krakowie miał być wyjątkowy. HAX-1, czyli Hinomaru 1st Anniversary eXperimental, został zorganizowany aby uczcić pierwsze urodziny Hinomaru, grupy, która postawiła sobie za zadanie „ulepszenie” polskich konwentów. Grupa ta zasłynęła takimi pomysłami jak Cosplay 2.0 czy system Ramiel. W odróżnieniu od większości konwentów, a podobnie jak na ostatnim DOJIconie, ograniczona została ilość uczestników — do budynku Solvay mogło wejść jedynie 300 zarejestrowanych wcześniej osób. Słowo „experimental” w nazwie nawiązuje także do kolejnej niecodzienności. Otóż na konwencie Hinomaru zamierzało wprowadzić niektóre swoje pomysły po raz pierwszy w życie i „poeksperymentować” na uczestnikach, którzy również mieli wykazać się własną inwencją i podzielić się swoimi pomysłami z innymi.

Na teren konwentu zaczęto wpuszczać o godzinie 9:00. Wszystko szło w miarę sprawnie z dwóch powodów. Po pierwsze, Hinomaru wprowadziło system przyspieszający formalności — wszelkie wpłaty zostały dokonane przed konwentem, więc podczas akredytacji wystarczyło odszukać zarejestrowanego uczestnika na liście, a poza tym działały trzy równoległe kasy. Po drugie, było jedynie 300 uczestników. Mimo to nie mogę powiedzieć, że pierwszy eksperyment, czyli system rejestracji, wypadł idealnie. Odbywała się ona w dwóch turach, ponadto pozostawiono jeszcze 50 wolnych miejsc — ostatnia pięćdziesiątka miała szansę otrzymania wejściówki na miejscu. To popsuło nieco plany i wykazało, że system miał swoje niedopatrzenia lub po prostu był zbyt skomplikowany. Jeśli chodzi o identyfikator, to oddaję wielki ukłon w stronę organizatorów. Identyfikatory były laminowane, z nadrukowaną ksywką (tak jak te z MAGNIFIconu VI), ozdobione postaciami z Azumangi i flagą Japonii. Większe wrażenie zrobiło na mnie mocowanie plakietki — zamiast strzępiącego się sznureczka lub tasiemki do identyfikatora była dodana specjalna smycz. Gruba, porządna smycz koloru malinowego z białymi nadrukami musiała trochę kosztować organizatorów, ale przy 300 osobach mogli sobie pozwolić na taki wydatek. Informator też prezentował się bardzo estetycznie. Była to mała książeczka formatu A5 z kolorową, twardą okładką. Informator zawierał informacje o atrakcjach, listę organizatorów i loga patronatów, bez zbędnych grafik. Nie było regulaminu, ponieważ był on zbyt obszerny — został on za to umieszczony na stronie konwentu. Jedynym minusem było ułożenie stron — informatory należało czytać od prawej do lewej, co okazało się problematyczne.

Na dołączonej do informatora kartce widniały rozpiska atrakcji oraz plan budynku. Jak Solvay wygląda każdy widzi (lub widział, chociażby na MAGNIFIconie). Sala Lustrzana, czyli pomieszczenie przed głównym sleeproomem, w dzień była przeznaczona do atrakcji takich jak warsztaty, panele czy konkursy. Nie był to najlepszy pomysł, ponieważ te atrakcje były zagłuszane przez uczestników którzy wiecznie wchodzili do sleepa lub z niego wychodzili. W sali ekranowej od godziny 1:15 do 8:45 wprowadzono w życie kolejny eksperyment, czyli tzw. „cichy sleeproom” dla osób, które naprawdę miały zamiar się wyspać na konwencie. Niestety nie wiem, czy ten pomysł wypalił. Market Room, czyli korytarz na parterze, obfitował w stoiska. Konwent odwiedzili Komiksiarnia, wydawnictwa Waneko i Studio JG, stoisko Ailoveyou z koszulkami i biżuterią oraz różnorodne stoiska z przypinkami, poduszkami, figurkami czy płytami. Działały również coraz bardziej popularne loterie.

Nowością w rozpisce były przerwy między atrakcjami. Osobiście uważam to za bardzo dobry pomysł, tylko że w takim wypadku atrakcje powinny się „zazębiać”, a nie pozostawiać uczestnika bez zajęcia chociażby na te 15 minut. W planie było niewiele projekcji anime, zaledwie kilka pokazów AMV, co osobiście uważam za duży plus, ponieważ już minęły czasy, kiedy konwent polegał na wspólnym oglądaniu trudno dostępnych wówczas anime.

Uroczyste rozpoczęcie konwentu odbyło się w Main Roomie pod przewodnictwem K.the_one oraz Coacha. Na rozpoczęciu uczestnicy dowiedzieli się dlaczego akurat data 13 września jest uznawana za urodziny Hinomaru, zwrócono również uwagę na bezpieczeństwo (wyjścia ewakuacyjne) i regulamin konwentu, przedstawiono ochroniarzy oraz wyjaśniono zasady Full Con Alchemist. Całość wypadła dość flegmatycznie — moim zdaniem rozpoczęcie powinno być poprowadzone z humorem i impetem.

Warsztaty Para Para
Warsztaty Para Para
Panel
Jeden z licznych paneli

Jedną z pierwszych konwentowych atrakcji były warsztaty para para dance poprowadzone przez Yue i 69-chan. Dziewczyny ubrane w identyczne różowe sukienki uczyły początkujących podstawowych ruchów popularnego tańca. Była to jedna z niewielu atrakcji, które zyskały na umiejscowieniu w sali Lustrzanej, ponieważ uczestnicy mogli oglądać swoje ruchy w lustrach. Pokaz DDR-a ,mimo 20 minut opóźnienia, wywołał pozytywną reakcję publiczności. Ideą eventu było zachęcenie początkujących do tej kultowej gry oraz przedstawienie alternatywnych metod wykorzystania maty.

Na konwencie było bardzo dużo paneli. Spotkanie AA, czyli Anonimowych Animowiczów, miało być konwentową grupą wsparcia dla osób uzależnionych od japońskiej animacji. I jak na grupę wsparcia przystało, dziecięciu uczestników biorących udział opowiedziało jak zmieniło się ich życie od czasu zetknięcia z anime. Według mnie panel był poprowadzony bardzo dobrze, z humorem i energią. Równie dobrze wypadł panel o nocach na konwencie przygotowany przez Alquę. Sailor Dream na panelu o szyciu czapek i poduszek pokazała slajdy z najciekawszymi i najdziwniejszymi rękodziełami fanów i zaprezentowała własne prace

Nie znaleziono pliku "12647329"
Jeśli widzisz ten napis to znaczy, że ktoś z redakcji anime.com.pl dał ciała i nie sprawdził poprawności artykułu. Najlepiej zgłoś to na adres webmaster@anime.com.pl.
. Na panelu Starzy Fani Kontra Nowi pojawili się jedynie reprezentanci tych pierwszych, jednak uważam, że dyskusja poprowadzona przez Q.the_one była bardzo udana. Poruszono tematy mangowego rynku i konwentów w Polsce na przestrzeni lat. Wyciągnięto wniosek, że i tak największej rewolucji dokonał internet i nie ma co dyskryminować nowego pokolenia tylko dlatego że nie oglądali wszystkich anime z Polonii 1.

Cosplay
Zdobywczyni pierwszego miejsca w cosplayu

Cosplay rozpoczął się (z dwudziestominutowym opóźnieniem) występem Maids. Niestety tylko dwie uczestniczki wcieliły się w pokojówki, ale za to poziom ich strojów i zachowania scenicznego był dość wysoki. W cosplayu wzięło udział 21 uczestników, co według mnie jest pokaźną liczbą jak na konwent liczący zaledwie 300 osób. Szkoda tylko, że 12 z nich przedstawiało postacie z „Naruto”

Nie znaleziono pliku "16192417"
Jeśli widzisz ten napis to znaczy, że ktoś z redakcji anime.com.pl dał ciała i nie sprawdził poprawności artykułu. Najlepiej zgłoś to na adres webmaster@anime.com.pl.
. Poziom strojów był dość zróżnicowany. Laury zebrała Black Elf za strój Lulu z „Final Fantasy X”, drugie miejsce przypadło Sailor Dream za kostium Tiry z „Soulcalibur III”, a trzecie otrzymała Lorian Arandell za wcielenie się w postać głównej bohaterki „Princess Tutu”. Prezentacja strojów wypadła bez zarzutu. K.the_one kładł duży nacisk na odpowiednie zachowanie sceniczne zarówno na panelu „Jak nie sprzedać się źle”, jak i na próbie cosplayu. Do tego dołączono przedstawienie oryginalnych postaci na rzutniku oraz odpowiednie tło muzyczne i oświetlenie — gwóźdź programu mogę uznać za sukces. Po cosplayu odbyły się dwie scenki. Pierwsza była dobrze przećwiczona i miała podkład dźwiękowy jednak ze względu na treść nie zachwycała. I nie chodzi o to, że akcja działa się we wsi Konoha. Po prostu gagi nie powalały na ziemię. Druga scenka polegała na tańczeniu i wygłupianiu się do danej muzyki. Nic nowego pod słońcem, ale ożywiła publiczność do tego stopnia, że ta domagała się bisu. Kulminacją męczenia cosplayerów było puszczenie przez organizatorów zestawu improwizowanej muzyki. Hinomaru udało się sprostać niektórym założeniom Cosplayu 2.0.

Grill
Konsumpcja grillowa...
Impreza urodzinowa
...i urodzinowa

Bardzo pozytywnym eventem był konwentowy grill. Głodni uczestnicy mogli poczęstować się darmową kiełbaską przygotowaną przez Xionacza i AvantaRa. Nie trudno się domyślić, że ta akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, szczególnie że pogoda nie była najgorsza. Innym eksperymentem, który się powiódł było konwentowe radio HAX, w którym przeważnie leciała japońska muzyka.

Karaoke zostało poprowadzone przez Dera i jak zwykle cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników, którzy bardziej lub mniej kaleczyli wybrane przez siebie piosenki. Dzięki oświetleniu (którym zajmował się Techno) publiczność chętnie wkroczyła na scenę aby przyłączyć się do zabawy. Jeden uczestnik nawet zagrał „Zankoku” z Evangeliona na pianinie. W konkursie karaoke pierwsze miejsce zajęła Aknu. Konkurs wiedzy o mandze i anime składał się z pięciu rund: w pierwszej należało powiedzieć ile odcinków ma dana seria, w drugiej odgadnąć imię postaci, trzecia i czwarta polegały na odgadnięciu postaci lub przedmiotu z obrazka, a ostatnia sprawdzała wiedzę ogólną. Zwycięzcami byli kolejno Hayate, Kwak i Sonik. Z przykrością muszę stwierdzić, że Hentajowy Contest Dubbingowy wypadł bardzo słabo. Nie dlatego, że wyjątkowo zamiast Greya prowadził go Dajmos

Nie znaleziono pliku "1446817"
Jeśli widzisz ten napis to znaczy, że ktoś z redakcji anime.com.pl dał ciała i nie sprawdził poprawności artykułu. Najlepiej zgłoś to na adres webmaster@anime.com.pl.
, ale z powodu słabej inwencji samych drużyn. Zanim udało się je poskładać, konkurs był już zdrowo opóźniony. Z powodu małej liczby uczestników, zamiast drużyn pięcioosobowych wystąpiły cztery drużyny trzyosobowe i zrezygnowano z części live action. Trzeba jednak przyznać, że organizatorzy bardzo pilnowali, aby na tę atrakcję weszli jedynie pełnoletni uczestnicy „oznaczeni” pieczątką widoczną w ultrafiolecie. Inną „erotyczną” atrakcją był pokaz Shibari, czyli bondage. Ten z kolei wypadł znakomicie. Prowadzący go Świstak zaprezentował kilka technik wiązania swojej ofiary, a następnie konwentowicze mogli wiązać się nawzajem.

Trudno żeby na urodzinach zabrakło ciasta. Podczas Urodzin Hinomaru, które odbyły się o północy, uczestnicy (oczywiście po odśpiewaniu „Sto lat”) zostali poczęstowani różnymi rodzajami wypieków. Na urodzinach nastąpiło również rozdanie nagród za cosplay i niektóre konkursy. Niestety nie odbył się wielki pokaz para para.

Uroczyste zakończenie konwentu odbyło się w niedzielę o 12:00. Oprócz tego zakończono Full Convention Alchemist. Była to atrakcja eksperymentalna, która miała przełamywać lody między uczestnikami. Na wejściu każdy z nich otrzymywał puzzel z elementem i składnikiem. Alchemicy musieli z tych elementów utworzyć pewne kombinacje w celu uzyskania many, nagrody lub artefaktu. I tak uczestnik mógł zdobyć nagrody lub specjalne wpływy, takie jak możliwość żebrania na konwencie. Wciąż uważam, że powinno to być po prostu zakazane, ale takie rozwiązanie jest równie dobre. Najwięcej punktów zebrał Qmax, ale to nie był koniec jego zmagań. W wielkim finale, wraz z osobą która zdobyła drugie miejsce, musiał przywołać jak największą liczbę konwentowiczów na scenę. Następnie uformowano dwie drużyny, które grały rolką papieru toaletowego w dwa ognie. Zwycięska drużyna otrzymała pudełko pełne nagród.

Muszę przyznać, że na początku podchodziłam bardzo sceptycznie do inicjatywy Hinomaru. Myślałam, że trzystuosobowy konwent był skazany na nudę. Jednak muszę przyznać, że mimo kilku niepowodzeń konwent był udany. Owszem, kilka atrakcji się nie odbyło i niektóre były opóźnione, ale to jest już ogólnopolski standard. Niewielka ilość osób miała swoje plusy i minusy. Z jednej strony na niektórych atrakcjach sale świeciły pustkami i brakowało najbardziej szalonych osób które „napędzają” konwent, a z drugiej panował większy porządek. I nie mam tu na myśli jedynie pomieszczeń sanitarnych pod patronatem Okiren, ale również ogólną organizację. Chętnie bym zobaczyła jak Hinomaru poradziłoby sobie z większą ilością osób, więc mam nadzieję, że kolejna edycja odbędzie się w większym budynku niż Solvay. Tymczasem uważam eksperyment za udany.

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: HAX.

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Ocena

12345678910
Wystawiać oceny mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
5,86/10 (7 głosów)

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 114 dodaj

[1] Re: HAX-1
madame-dziwaczna [*.gal.pl], 20.09.2008, 19:56:19, oceny: +0 -0
madame-dziwacznaInformatory były cudne, z tą jedną wadą że jak człowiek za bardzo hasał to się ze smyczy po prostu wysuwały >O< tak więc całe dwa dni przechodziłam z IDentem "zabezpieczonym gumką" XD (do włosów >P)
Cichy sleep też pewno wypalił. Bo jak chciałyśmy z przyjaciółką podsłuchać za dnia panel hentai to nic z tego nie wyszło XD
A pokaz para-para, jakkolwiek mały, zorganizowało się na j-music panelu :D
No i shibari rulez @__@ *jedna z ofiar XD* ogólnie kon bardzo mi się podobał n_n
[2] Re: HAX-1
Aria [*.187.236.135.ip.airbites.pl], 20.09.2008, 20:27:15, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
AriaJa zakleiłam to metalowe plasterkiem, żeby się id nie wysuwał ;P
I tak patrząc po ludziach, brakowało konkursu na najciekawiej zabezpieczony identyfikator xD
[9] Re: HAX-1
shappi [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.09.2008, 00:31:58, odpowiedź na #2, oceny: +0 -0
shappiNadal nie moge się pogodzić ze stratą swojego ideka na stoisku z serami w Kerfurze ;_;
[18] Re: HAX-1
AvantaR [82.160.198.*], 21.09.2008, 11:36:29, odpowiedź na #9, oceny: +0 -0
AvantaRJa w kerfurze zgubilem IDka konwenty.net ;_;

Ciekawe ile tego po konwencie znalezli tam ;>
[69] Re: HAX-1
Babicz [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.09.2008, 22:40:50, odpowiedź na #18, oceny: +0 -0
o ile znaleźli ^^
[71] Re: HAX-1
Rushi [*.chello.pl], 21.09.2008, 22:47:02, odpowiedź na #69, oceny: +0 -0
RushiMm... twarożek...
[14] Re: HAX-1
puciate [83.2.178.*], 21.09.2008, 08:45:14, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
puciateja miałam ident zaklejony taśmą klejącą :D a cichy sleep by wypalił gdyby ludzie nie chrapali ==
[16] Re: HAX-1
madame-dziwaczna [*.gal.pl], 21.09.2008, 10:26:57, odpowiedź na #14, oceny: +0 -0
madame-dziwacznaOu. To pewno dlatego wyspałam się w głośnym XD
[29] Re: HAX-1
nu_na [*.adsl.inetia.pl], 21.09.2008, 15:28:56, odpowiedź na #16, oceny: +0 -0
nu_naTy też?
(no, poza chichotami, któraś miał napady... chociaż chwilami miałam wrażenie, że ta dziewczyna łka o_O)
[35] Re: HAX-1
madame-dziwaczna [*.gal.pl], 21.09.2008, 18:01:58, odpowiedź na #29, oceny: +0 -0
madame-dziwacznaJa miałam raz napad, ale to chwilowy o_O'
[50] Re: HAX-1
nu_na [*.adsl.inetia.pl], 21.09.2008, 18:48:27, odpowiedź na #35, oceny: +0 -0
nu_nanie, tamte były bardzo rozłożone w czasie ;P
[30] Re: HAX-1
Otai [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.09.2008, 15:31:41, odpowiedź na #14, oceny: +0 -0
potwierdzam :P
[3] Re: HAX-1
Kwak [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 20.09.2008, 20:37:56, oceny: +0 -0
Kwak(...)pokaz Shibari, czyli bondage. (...)Prowadzący go Cwistak(...)

Świstak.
[4] Re: HAX-1
Airly [*.51.jawnet.pl], 20.09.2008, 21:37:21, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
AirlySię dołączę:
W odróżnieniu od większości konwentów, a podonie jak na ostatnim DOJIconie,(...)
[11] Re: HAX-1
Cwistak [*.toya.net.pl], 21.09.2008, 04:21:45, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
CwistakTo widze, ze juz robie atrakcje na konwentach na ktorych mnie. slodko.
[12] Re: HAX-1
Sasek [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.09.2008, 07:30:32, odpowiedź na #11, oceny: +0 -0
SasekJakież to sekretne techniki nindżutsu posiadłeś że jesteś gdzie Cie nie ma i robisz to czego nie miałeś robić xD ?
[76] Re: HAX-1
Cwistak [*.toya.net.pl], 22.09.2008, 02:13:12, odpowiedź na #12, oceny: +0 -0
Cwistakrobienieatrakcjinojutsu?
[108] Re: HAX-1
AceMan [*.adsl.enternet.hu], 27.09.2008, 15:15:36, odpowiedź na #76, oceny: +0 -0
AceManNie wiedziałem, że jesteś into bondage, pysiaczku! Dlaczego wcześniej mi o tym nie powiedziałeś?! Let's try it, let's try!!!!!1 :*
[15] Re: HAX-1
Albi [*.pro-internet.pl], 21.09.2008, 10:10:15, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
AlbiNie wiem czemu Joe zmienił mi Świstak na Ćwistak XD W orginale było dobrze.
[20] Re: HAX-1
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.09.2008, 12:08:16, odpowiedź na #15, oceny: +0 -0
JoeZamieniłem razem z kilkoma innymi literówkami (np. Soul Calibur -> Soul Caliber, Tira -> Kira). Jak się okazało to akurat nie była literówka.
[45] Re: HAX-1
Gargu [*.60.jawnet.pl], 21.09.2008, 18:40:17, odpowiedź na #20, oceny: +0 -0
Gargu"Zamieniłem razem z kilkoma innymi literówkami (np. Soul Calibur -> Soul Caliber, Tira -> Kira)."

Mam nadzieje, ze w odwrotna strone niz sugerujesz tutaj.
[81] Re: HAX-1
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 22.09.2008, 12:04:46, odpowiedź na #45, oceny: +0 -0
JoeWidzisz jak jest w tekście, więc wyciągnij logiczny wniosek.
[83] Re: HAX-1
Gargu [*.60.jawnet.pl], 22.09.2008, 15:57:25, odpowiedź na #81, oceny: +0 -0
GarguKtos mogl po tobie ;) Tak jak twoje(?) Soul Calibur -> Soulcalibur w tekscie.
[86] Re: HAX-1
Albi [83.238.116.*], 22.09.2008, 17:29:46, odpowiedź na #20, oceny: +0 -0
AlbiWszyscy jesteśmy tylko ludźmi :) Tak czy inaczej dziękuje za korektę, ja takich rzeczy czasami nie zauważam.
[94] Re: HAX-1
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 23.09.2008, 16:21:48, odpowiedź na #86, oceny: +0 -0
JoeA proszę bardzo.
[113] Re: HAX-1
s0n1c [*.netia.com.pl], 09.11.2008, 15:07:42, odpowiedź na #86, oceny: +0 -0
s0n1cDo poprawki:
Sonik -> s0n1c. (Ale lepsze to niz soni0 ==')
Thx
[5] Re: HAX-1
Kolo_z_Wrocka [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 20.09.2008, 21:53:11, oceny: +0 -0
Kolo_z_WrockaUplasował bym HAX jako drugi-trzeci (po Pierniku, i mniej-więcej na równi z Porytem) najlepszy kon w roku - czekam na przyszłą edycję ^^
[53] Re: HAX-1
-Zombik- [*.chello.pl], 21.09.2008, 21:05:25, odpowiedź na #5, oceny: +0 -0
-Zombik-Siedź cicho, nie byłeś na Animatsuri :P
[54] Re: HAX-1
Kolo_z_Wrocka [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.09.2008, 21:07:51, odpowiedź na #53, oceny: +0 -0
Kolo_z_WrockaNo nie byłem, dlatego Animatsuri ma 0 plusów, za to jeden ogromny minus za dupny termin ;-)
[58] Re: HAX-1
Rushi [*.chello.pl], 21.09.2008, 22:11:54, odpowiedź na #54, oceny: +0 -0
RushiWłaśnie! Nie byłeś na Animatsuri :P A mi termin idealnie przypasował ;3
[59] Re: HAX-1
Kolo_z_Wrocka [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.09.2008, 22:13:38, odpowiedź na #58, oceny: +0 -0
Kolo_z_WrockaBo nie jeździsz na Woodstock ;p
[60] Re: HAX-1
Rushi [*.chello.pl], 21.09.2008, 22:20:59, odpowiedź na #59, oceny: +0 -0
RushiMiałem nawet jechać, ale stwierdziłem, że na Anima~ będzie ciekawiej :)
I nie żałuję decyzji :P
[62] Re: HAX-1
Kolo_z_Wrocka [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.09.2008, 22:25:29, odpowiedź na #60, oceny: +0 -0
Kolo_z_WrockaJa swojej również, więc dla mnie dalej Animatsuri ma dużego minusa ;p
[70] Re: HAX-1
Rushi [*.chello.pl], 21.09.2008, 22:44:46, odpowiedź na #62, oceny: +0 -0
RushiDamn it.
[77] Re: HAX-1
Der_ZB [*.multi-vision.pl], 22.09.2008, 05:55:22, odpowiedź na #70, oceny: +0 -0
Der_ZBi Woodstock i Animatsuri maja duzego minusa... za termin.. bo miałem wtedy nocke w robocie xD
[78] Re: HAX-1
Rushi [*.chello.pl], 22.09.2008, 07:17:36, odpowiedź na #77, oceny: +0 -0
RushiTaa, gdyby nie terminy, to miałbym was wszystkich w znajomych, muhaha! Duży minus dla Anima~ i Wooda :)
[107] Re: HAX-1
Ozzy [*.adsl.inetia.pl], 26.09.2008, 23:32:15, odpowiedź na #62, oceny: +0 -0
OzzyI masz rację bo w sumie nic ciekawego ten cały Animatsuri :D
Smoki grasowały na konwencie i ogólna ściema była. XD
[109] Re: HAX-1
AceMan [*.adsl.enternet.hu], 27.09.2008, 15:17:35, odpowiedź na #107, oceny: +0 -0
AceManShut up. Kto nie był na Animatsuri, ten nie umie się ładnie bawić.
[6] Re: HAX-1
SD [*.adsl.inetia.pl], 20.09.2008, 23:19:38, oceny: +0 -0
Osobiście uważam to za bardzo dobry pomysł, tylko że w takim wypadku atrakcje powinny się „zazębiać”, a nie pozostawiać uczestnika bez zajęcia chociażby na te 15 minut.
Taaaa, straszne. Nie warto jeść, srać, itp. Zajęciem dla uczestnika było choćby przejście z jednego panelu na drugi w spokoju, a nie jak miało miejsce na Magni 6 - istny tor przeszkód. Specjalnie dla ciebie zrobimy takowy - przeciskanie się przez tłumy, plecaki, śpiwory...
Ech...przecież 15 minut to nie tragedia -__-" Co innego gdyby to było pół godziny, czy godzina ;p
[7] Re: HAX-1
TEcHNO [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 20.09.2008, 23:51:16, odpowiedź na #6, oceny: +0 -0
Ja osobiscie sklaniałbym się do 10minutowych odstępów. Tak sądze że to optymalna opcja.
[8] Re: HAX-1
shappi [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.09.2008, 00:30:40, odpowiedź na #6, oceny: +0 -0
shappiZ tego co pamiętam przerwa między cosplayem a następnymi atrakcjami trwała godzinę jak nie wiecej. o.o
[38] Re: HAX-1
Spirit of Coach [*.tvtom.pl], 21.09.2008, 18:08:44, odpowiedź na #8, oceny: +0 -0
Spirit of Coach1h,15m + 15minut jest po to, by plan układać w bloki po 1,5h,
i by na palnie nie pojawiały się tak egzotyczne godzinny jak np 12:50.

Z cosplayem - przerwa wynikała z tego, że cosplay był krótszy.
Z resztą, do czasu wprowadzenia C20 strict nie da się oszacować czasu trwania, co prowadzi do konieczności dodania 'bufora' na 'poślizg kontrolowany'.
[10] Re: HAX-1
seizu-neko [*.internetdsl.tpnet.pl], 21.09.2008, 00:48:54, oceny: +0 -0
seizu-nekootwarcie złe nie było. zwłaszcza jak mnie zabili światłem XD przyznać się, kto zabił sene? XDD
[13] Re: HAX-1
Der_ZB [*.multi-vision.pl], 21.09.2008, 07:47:24, odpowiedź na #10, oceny: +0 -0
Der_ZBej... my tam mielismy probe techniczna xD ... znalazlaas sie w niedopowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie.. a konwent... bardzo udany.. :)... i jat tez robilem grilla xD a pyrznajmenij kroilem kielbaski nozykiem boazeryjnym xD....

Hax-1.. wyjatkowo udany konwent!
[17] Re: HAX-1
Kostar [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.09.2008, 10:58:55, odpowiedź na #13, oceny: +0 -0
Kostarhueuhee "Xionacza i Avantara" skad ty stary te info wziąłeś to ja nie wiem xDDDD Grila Robiłem ja i xionis :) a Avik i Der nam w tym conieco pomagali ;P
[19] Re: HAX-1
AvantaR [82.160.198.*], 21.09.2008, 11:45:00, odpowiedź na #17, oceny: +0 -0
AvantaR"conieco".

Bez nas to byś guzik a nie grilla zrobił :P
[22] Re: HAX-1
Kolo_z_Wrocka [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.09.2008, 12:37:01, odpowiedź na #19, oceny: +0 -0
Kolo_z_WrockaNo i w niedzielę to Wy robiliście ;p
[31] Re: HAX-1
nu_na [*.adsl.inetia.pl], 21.09.2008, 15:38:13, odpowiedź na #13, oceny: +0 -0
nu_naprogressive knife?
[21] Re: HAX-1
GREY [83.2.110.*], 21.09.2008, 12:12:36, oceny: +0 -0
GREYZ przykrością muszę stwierdzić, że Hentajowy Contest Dubbingowy wypadł bardzo słabo. Nie dlatego, że wyjątkowo zamiast Greya prowadził go Dajmos, ale z powodu słabej inwencji samych drużyn.

Cos o tym wiemy z poprzednich edycji... Zdarzaly sie druzyny, ktorym po paru sekundach braklo pomyslow i po prostu wydawaly dzwieki lub milkly. Dlatego na BAKE proponuje ulatwienie czyli udostepnie listy hentai, ktore zostana wykorzystane w czasie konkursu:
  • Anejiru The Animation
  • Hika Ryoujuku Lust of Shame
  • Humiliated Wives
  • Karen
  • Kowaremono - Fragile Hearts
  • Lesbian Ward
  • Living Sex Toy Delivery
  • Milf Mansion
  • Renzu

Zanim udało się je poskładać, konkurs był już zdrowo opóźniony. Z powodu małej liczby uczestników, zamiast drużyn pięcioosobowych wystąpiły cztery drużyny trzyosobowe i zrezygnowano z części live action.

Przypominam, ze na BACE tez bedzie prowadzony HCD w wersji klasycznej czyli 4 druzyny po 3 osoby. Prosze tez by w kazdej druzynie byla chociaz jedna dziewczyna bo yaoi na HCD juz wiecej nie bedzie :P

Trzeba jednak przyznać, że organizatorzy bardzo pilnowali, aby na tę atrakcję weszli jedynie pełnoletni uczestnicy „oznaczeni” pieczątką widoczną w ultrafiolecie.

Na BACE nie inaczej. Dowodziki i legitymacje prosze miec przy sobie. Jesli ktos ma watpliwosci czy zostanie wpuszczony nawet jak mu bedzie brakowalo 3h do 18tych urodzin to od razu mowie, ze nie zostanie wpuszczony.

Zapraszam tez do odwiedzania watku Hentajowy Contest Dubbingowy na forum BAKI, zapoznania sie z regulaminem konkursu oraz zaznaczeniem na stronie baki swojego zainteresowania tym konkursem bysmy mogli ocenic ile osob jest zainteresowanych tym konkursem.
[23] Re: HAX-1
Minoya [*.57.jawnet.pl], 21.09.2008, 13:36:16, oceny: +0 -0
MinoyaA ja bardzo dziękuję prowadzącemu karaoke, bo bawiłam się tak świetnie, jak na MAGNIFIconowym. Może nawet troszkę lepiej... ^^
[24] Re: HAX-1
Aria [*.187.236.135.ip.airbites.pl], 21.09.2008, 13:57:51, odpowiedź na #23, oceny: +0 -0
AriaRobimy falę *ziuu* xD
A ja zwiałam, zanim przyszła moja kolej na śpiewanie xD""
[25] Re: HAX-1
seizu-neko [*.internetdsl.tpnet.pl], 21.09.2008, 14:29:26, odpowiedź na #24, oceny: +0 -0
seizu-nekoczyli to CIEBIE szukano! XD
[26] Re: HAX-1
Minoya [*.57.jawnet.pl], 21.09.2008, 14:37:49, odpowiedź na #23, oceny: +0 -0
MinoyaO Ty zua! D: Przecież to tylko zabawa, nie ma czego się bać... ^^
[33] Re: HAX-1
Aria [*.187.236.135.ip.airbites.pl], 21.09.2008, 16:09:50, odpowiedź na #26, oceny: +0 -0
AriaNie bałam się, tylko miałam spotkanie gromadki ANSI, na którym mi zależało xP
Odbiję sobie na następnym konwencie xP
[36] Re: HAX-1
Der_ZB [*.multi-vision.pl], 21.09.2008, 18:02:03, odpowiedź na #33, oceny: +0 -0
Der_ZBAria... ^^ na nastepnym karaoke znajde dla Ciebie utwor speclajnej trudnosci i bedziesz spiewac acappella xD
[40] Re: HAX-1
Aria [*.187.236.135.ip.airbites.pl], 21.09.2008, 18:12:01, odpowiedź na #36, oceny: +0 -0
Aria*próbuje się nie rozpłakać*
Złyy Der, straszny Deer~! ._x
[41] Re: HAX-1
Katka [*.mas.airbites.pl], 21.09.2008, 18:17:16, odpowiedź na #40, oceny: +0 -0
trzeba się było nie przyznawać! xDD
[37] Re: HAX-1
Der_ZB [*.multi-vision.pl], 21.09.2008, 18:05:38, odpowiedź na #23, oceny: +0 -0
Der_ZBwydaje mi sie ze to karaoke wyszlo duzo zywiej od magnificonowego.. chociaz tamto tez posiadlo moc..

no i jesli dane mi jeszcze bedziesz prowaidzc karaoke to bedziemy cwiczyc fale bo Wam fajnie wychodzi xD...

i nie ma za co.. dobra zabawa to wasza zasluga w wiekszej czesci :)
[82] Re: HAX-1
Kiato [*.chello.pl], 22.09.2008, 13:37:52, odpowiedź na #37, oceny: +0 -0
Kiatoćwiczyć falę? pfi! Przecież my już jesteśmy mistrzami w robieniu fali xD
[85] Re: HAX-1
Der_ZB [*.multi-vision.pl], 22.09.2008, 17:00:04, odpowiedź na #82, oceny: +0 -0
Der_ZBtak.. przychodzi noc... i jest fala. .starsi maltretuja nowicjuszy.. Konwenty M&A w Polsce... strzeż swoje dzieci... wyślij je do wojska
[106] Re: HAX-1
seizu-neko [*.internetdsl.tpnet.pl], 24.09.2008, 16:34:18, odpowiedź na #37, oceny: +0 -0
seizu-nekomy tą falę mamy do perfekcji opanowaną XD wymyśl coś nowego! ^o^
[39] Re: HAX-1
Spirit of Coach [*.tvtom.pl], 21.09.2008, 18:11:22, odpowiedź na #23, oceny: +0 -0
Spirit of CoachCo sprowadza się do tego samego w zasadzie, boobie atrakcje robiła ta sama ekipa -_^
Plus Technoświatła na HAX.
[27] Re: HAX-1
Vampircia [*.chello.pl], 21.09.2008, 15:05:58, oceny: +0 -0
VampirciaWydaje mi się, że plan atrakcji mógł być trochę lepiej ułożony. Były momenty, kiedy odbywało się zbyt wiele rzeczy na raz, a były takie, kiedy działo się za mało. Ale ogólnie było OK.
[32] Re: HAX-1
nu_na [*.adsl.inetia.pl], 21.09.2008, 15:48:44, odpowiedź na #27, oceny: +0 -0
nu_naMogłabym napisać to samo, ale każdemu podoba się co innego i to bardzo subiektywne odczucie: brak/nadmiar czasu na konwencie :P
[28] Re: HAX-1
Ptachu [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.09.2008, 15:23:02, oceny: +0 -0
Ptachu"Jedynym minusem było ułożenie stron — informatory należało czytać od prawej do lewej, co okazało się problematyczne."
lol, teraz dopiero zauważyłem^^. A z pieczątkami +18 i -18 nie wyszło bo szybko zeszły i do niczego się nie przydały.
[34] Re: HAX-1
xionacz [*.c192.msk.pl], 21.09.2008, 16:13:47, oceny: +0 -0
xionaczgrill był sprawka moja Kostara Avika i Dera ;) jakby co ;p
[47] Re: HAX-1
Albi [83.238.116.*], 21.09.2008, 18:43:08, odpowiedź na #34, oceny: +0 -0
AlbiPardon, zanotowałam te osoby które najbardziej rzucały mi się w oczy.
[42] Re: HAX-1
Gargu [*.60.jawnet.pl], 21.09.2008, 18:22:13, oceny: +0 -0
Gargu"Jeśli chodzi o identyfikator, to oddaję wielki ukłon w stronę organizatorów. Identyfikatory były laminowane, z nadrukowaną ksywką (tak jak te z MAGNIFIconu VI)"

Czcionka taka, ze nie widac jesli sie nie wezmie do reki.

"Szkoda tylko, że 12 z nich przedstawiało postacie z „Naruto”"

Czego "szkoda"?

"darmową kiełbaską przygotowaną przez (...) AvantaRa"

"Nie lubie cie bo zajebales mi kielbaske i powinno sie ciebie w klatce trzymac, baaaaw."

"Innym eksperymentem, który się powiódł było konwentowe radio HAX, w którym przeważnie leciała japońska muzyka."

lol wut
[43] Re: HAX-1
Rushi [*.chello.pl], 21.09.2008, 18:25:46, odpowiedź na #42, oceny: +0 -0
Rushi>Czego "szkoda"?
Bo wtórność?
[44] Re: HAX-1
Gargu [*.60.jawnet.pl], 21.09.2008, 18:26:38, odpowiedź na #43, oceny: +0 -0
GarguJaka "wtornosc"?

"Pierwsza była dobrze przećwiczona i miała podkład dźwiękowy jednak ze względu na treść nie zachwycała. I nie chodzi o to, że akcja działa się we wsi Konoha. Po prostu gagi nie powalały na ziemię."

Pytanie: jakie gagi powalily cie na ziemie?

"Na panelu Starzy Fani Kontra Nowi pojawili się jedynie reprezentanci tych pierwszych"

Co.

"Wyciągnięto wniosek, że i tak największej rewolucji dokonał internet i nie ma co dyskryminować nowego pokolenia tylko dlatego że nie oglądali wszystkich anime z Polonii 1."

Moze zaczniesz od nie dyskryminowania fanow Naruto.

"Oprócz tego zakończono Full Convention Alchemist. Była to atrakcja eksperymentalna"

Niczego takiego nie bylo juz wiele lat temu na Asuconach wcale.

"Nowością w rozpisce były przerwy między atrakcjami. Osobiście uważam to za bardzo dobry pomysł"

?

"W planie było niewiele projekcji anime, zaledwie kilka pokazów AMV, co osobiście uważam za duży plus, ponieważ już minęły czasy, kiedy konwent polegał na wspólnym oglądaniu trudno dostępnych wówczas anime."

No, jesli nie masz co robic, bo nie ma nic do roboty z powodu programu, to zamiast przesytarzale wspolnie ogladac anime, wspolnie sie nudz i narzekaj ze nic do roboty nie ma. Eksperyment taki.
[46] Re: HAX-1
Rushi [*.chello.pl], 21.09.2008, 18:41:51, odpowiedź na #44, oceny: +0 -0
RushiTe zarzuty nie do mnie, ja recki nie pisałem :P

>"Szkoda tylko, że 12 z nich przedstawiało postacie z „Naruto”"
>Czego "szkoda"?
Na to odpowiedziałem 'wtórność'. Dlatego szkoda, że było tak dużo postaci z Naruto, to wszystko już widzieliśmy wielokrotnie i z każdego konwentu na następny pojawia się co najmniej kilku narutardów, mnie to już nudzi.
[48] Re: HAX-1
Gargu [*.60.jawnet.pl], 21.09.2008, 18:45:05, odpowiedź na #46, oceny: +0 -0
GarguJaki cie nudzi, to sobie rozrywke wymysl. Cosplaye sa dla cosplayowiczow, robia to co ich bawi.
[49] Re: HAX-1
Rushi [*.chello.pl], 21.09.2008, 18:48:21, odpowiedź na #48, oceny: +0 -0
RushiA czy ja się czepiam cosplayowiczów? Nie mam prawa powiedzieć, że mnie wtórność postaci na cosplayach nudzi?
Oni się przebierają, widzę ich stroje, czasem są bardzo dobrze zrobione i budzą szacunek, ale mnie nudzą, bo co cosplay widzę te same postacie.
>Cosplaye sa dla cosplayowiczow
To po co wpuszczać na cosplay publiczność?
[51] Re: HAX-1
Gargu [*.60.jawnet.pl], 21.09.2008, 19:05:54, odpowiedź na #49, oceny: +0 -0
Gargu"Wpuszczac", a nie zaganiac. Cos juz pisalem o tym, a wiec cosplayerzy nie sa organizatorami i nic nie placisz im za dostarczenie ci rozrywki koniecznie dla ciebie (czy ten budynek to aby nie dostaje sie za darmo?), wiec tego od nich nie wymagaj. Ktos moze byc nawet fanem np. tylko i wylacznie Naruto i chciec sie przebrac za dana postac bo tak, a tobie nic do tego. Ani recenzentowi, ktory powienien ocenic organizacje cosplayu, zamiast oceniac sobie co tez lubia fani okolokrakowscy a powinni co innego.
[52] Re: HAX-1
Kolo_z_Wrocka [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.09.2008, 20:48:43, odpowiedź na #51, oceny: +0 -0
Kolo_z_WrockaZasadniczo to każdy może sobie robić co chce, przebierać się za dowolne postacie, robić dowolne scenki itd, i może to robić zawsze (chociaż przyznam, że na widok ludzi przebranych za postacie z Akatsuki szlag mnie trafia, i rzadko obejdzie się bez komentarza z mojej strony, no ale jednak mają do tego prawo).
Jednak na cosplay nie idzie się po to, żeby ubrać sobie strój, czy zrobić scenkę (bo przecież można zrobić równie dobrze w domu, na podwórku, czy na łące), idzie się po to, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony (zarówno pod względem stroju, jak i pod względem scenki).
Wobec tego wypada zasugerować się zdaniem publiczności.
Dobra scenka, nawet z Naruto, sama się obroni (patrz - przykład scenki z Pierniconu 3, która po wydarzeniach ubiegłorocznego Dojiconu wydawała się z góry skazana na porażkę, a jednak zaprezentowała bardzo wysoki poziom i generalnie większości osób się podobała).
Ale jeżeli publiczność jest już zmęczona oglądaniem strojów (które na ogół polegają na zakupieniu czarnego płaszcza z czerwonymi chmurkami) i scenek z Naruto (które na ogół są hermetyczne i kiepskie - przynajmniej tak wynika z opowiadań, ja przez kochanych narutardów na cosplay przestałem uczęszczać), to ludzie powinni zrozumieć, że ok - robimy sobie stroje, scenki, ale nie narzucamy się z nimi widowni.
Bo cosplay (jako atrakcja konwentowa) nie jest tylko dla cosplayowiczy - jest również dla widzów.
I owszem - widz nie płaci cosplayowiczowi za dostarczenie mu rozrywki, ale cosplayowicz na ogół dostaje zniżki - bo na dobrą sprawę jest jednym z twórców atrakcji zwanej cosplayem, ma więc dostarczyć widzowi rozrywki. Wobec czego organizator ma (moim zdaniem) prawo oczekiwać od cosplayowicza, że rozrywka ta będzie godziwa.
I tak recenzent, jak i każdy inny widz cosplayu ma święte prawo pisać o poziomie uczestników co mu się żywnie podoba.
[55] Re: HAX-1
Gargu [*.60.jawnet.pl], 21.09.2008, 21:29:29, odpowiedź na #52, oceny: +0 -0
GarguTak jak w Gazecie Telewizyjnej o Naruto, tak? Czekaj, jak to bylo... "Nie podoba mi sie, nie bede ogladac, to sa moje argumenty, wiec ODRADZAM! i uwazam ze nie powinno byc tego w ogole z tego wlasnie powodu, recenzja gotowa, Michnik dawaj kase [oklaski]"? A wiec wiesz, chuja prawda, kazdy moze przebierac sie jak tylko chce, bo to jest jego zabawa. A te cale znizki nawet nie pokrywaja kosztow, oglednie mowiac, nawet i z glowna nagroda jak ktos wygra, wiec co ty bredzisz?

Tymczasem wiele konwentow jest po to, zeby zarabiac na uczestnikach, nie wytykajac palcem, wiec i w tym na BAWIACYCH SIE w cosplay. I jak chcecie im psuc te zabawe, ktora ICH kosztuje a nie was wcale (i nie, nie robi z nich organizatorow), wytykac im ze "nudza" bo "niestety" lubia co innego niz wy, no i teraz musza sie przystosowac, zeby wam lepszej klasy darmowej rozrywki dostarczyc, a jak nie to spierdalac i gwizdy jak na Pierniconie wg pomyslu prowadzacych, to moze lepiej napisz mi cos wiecej tych swoich madrosci zyciowych, na przylad o tym, jak to bys chcial "legalizacji tortur", idioto.
[56] Re: HAX-1
Kolo_z_Wrocka [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.09.2008, 22:01:02, odpowiedź na #55, oceny: +0 -0
Kolo_z_WrockaPrzecież wyraźnie napisałem, że owszem, każdy może się przebierać za jaką tylko postać chce. Ale nie musi się z tym obnosić, skoro to jest zabawa tylko dla cosplayowiczów, to na cholerę idą z tym na event cosplayowy, którego nieodłącznym elementem jest widownia? Jeżeli nie chcą krytyki, to niech nie idą na cosplay, tylko bawią się we własnym gronie (co zresztą często robią, i nikt ich chyba za to nie krytykuje). Każdy występ o charakterze artystycznym ma to do siebie, że każdy ma prawo go krytykować.

Natomiast co do moich mądrości życiowych - podaj mi jakikolwiek racjonalny powód, dla którego torturowanie przestępców miało by nie być legalne (nie licząc tego, że jest to sprzeczne z bzdurą jaką są prawa człowieka - nie są one dla mnie w obecnym stanie żadną wartością, wobec czego powoływanie się na nie nie jest żadnym argumentem).

Jeżeli to, że potrafię wyjrzeć poza narzucony przez debilne społeczeństwo schemat świata robi ze mnie idiotę, to mogę być nawet i królem idiotów.
[63] Re: HAX-1
Gargu [*.60.jawnet.pl], 21.09.2008, 22:26:19, odpowiedź na #56, oceny: +0 -0
GarguZeby cie nikt nie torturowal, ty debilu.
[66] Re: HAX-1
Kolo_z_Wrocka [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.09.2008, 22:37:45, odpowiedź na #63, oceny: +0 -0
Kolo_z_WrockaTo jest argument? Jeżeli (zapewne pod wpływem loliconów) zgwałcę i zabiję 20 malutkich dzieci, to jak najbardziej należeć mi się będą tortury (a potem kara śmierci).
Nie rozumiem, z jakiej paki ktoś, kto wyrządzi drugiej osobie krzywdę, nie dość, że jest utrzymywany przez państwo (z moich podatków), to jeszcze sam krzywdy ma nie zaznać. Bo to jest niehumanitarne? Hahahahaha...

Oczywiście, można uznać, że w pewien sposób osoba ta i tak zostanie ukarana (przez współwięźniów i strażników), ale takie rzeczy powinny być skodyfikowane i wykonywane przez państwo. Żadnych samosądów, prawo ma być pewne.
[72] Re: HAX-1
Gargu [*.60.jawnet.pl], 21.09.2008, 22:58:18, odpowiedź na #66, oceny: +0 -0
GarguBo, kretynie skonczony, ktos sie pomylil i uznal ze "zgwalciles i zabiles 20 malutkich dzieci". Albo zrobiles cos innego, nie wiem co ty sobie wyobrazasz, moze urznac ci palca wskazujacego od LMB za to skradzione internetem filmy. Nie wiem coz ty tam masz w glowie i co sobie zajebiscie obmysliles, wiec nie bede wymyslac za ciebie.
[73] Re: HAX-1
Kolo_z_Wrocka [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.09.2008, 23:14:53, odpowiedź na #72, oceny: +0 -0
Kolo_z_WrockaNie mówię o ucinaniu palców za ściąganie filmów z Internetu, mówię o krzywdzie za krzywdę (chociaż znalazło by się pewnie kilka przypadków, w których za coś innego też by się należało). Co więcej, nie musi to być od razu okaleczanie, chodzi raczej o zadanie bólu.
A od tego, żeby nikt się nie pomylił, jest instancyjność sądów i cały czas rozwijająca się nauka.
Gdyby teraz sąd się pomylił w tej samej sprawie, to dostał bym pewnie 25 lat (czy tam dożywocie) dostawania wpierdolu i bycia ruchanym w dupę na koszt państwa - może i surowa kara, ale w chuj kosztowna.

BTW, nazwałeś mnie już idiotą, debilem i kretynem (skończonym), ciekawe na jakie nowe epitety teraz zejdziesz, bo nazwy chorób psychicznych (których zresztą dotychczas u mnie nie stwierdzono) powoli Ci się kończą.
[74] Re: HAX-1
Gargu [*.60.jawnet.pl], 21.09.2008, 23:21:27, odpowiedź na #73, oceny: +0 -0
GarguHe he, "rozwijajaca sie nauka". Raport Mniejszosci mi sie przypomnial. Jesli potrzebujesz sredniowiecza, to wyjedz do co poniektorych krajow arabskich, bedziesz miec male kamieniowanko co jakis czas, tudziez moze cos innego co pozwoli ci zaspokoic twoje zadze przezywania zadawania bolu innym w majestacie prawa. (Najpierwiej chcialem cie wyslac do blizej i do Ruskich, ale tam tortury, choc powszechne, to jednak sa zasadniczo oficijalnie nielegalne, wiec nie wiem czy by ci to wystarczylo.)
[75] Re: HAX-1
Kolo_z_Wrocka [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.09.2008, 23:38:32, odpowiedź na #74, oceny: +0 -0
Kolo_z_WrockaJa nie mam potrzeby zadawania bólu innym, ale będę zadowolony wiedząc, że jak dostanę wpierdol od dwumetrowego karka, to oprócz zawiasów (bo więcej mu pewnie póki co nie dadzą) tak mu dopierdolą, żeby odechciało mu się więcej takich sztuczek.
Może to i średniowieczne, ale (cytując z pamięci za Ciri z 'Wiedźmina' Sapkowskiego):
'Oko za oko? Nie! Para oczu, bo ślepy wróg nigdy ci już nie zagrozi. Ząb za ząb? Nie, wszystkie zęby, aby nie miał więcej czym gryźć'. Oczywiście takie mega drastyczne środki to tylko w przypadku wyjątkowego okrucieństwa / wielokrotnej recydywy.
Państwo jest utrzymywane głównie z pieniędzy obywateli praworządnych, więc powinni oni być odpowiednio zabezpieczeni przed agresją bandytów. Tymczasem u nas mało kto przejmuje się ofiarami przestępstw (chyba, że są to gwałty na dzieciach, bo to jest medialne - tak samo, jak ktoś zginie w kopalni razem z 20 innymi osobami, to jego rodzina dostanie większe wsparcie, niż rodzina ofiary wypadku samochodowego, bo państwo się musi pokazać w mediach), natomiast każdy pilnuje, co by się bandycie nic złego nie stało, bo przecież trzeba być humanitarnym wobec tych, którzy humanitarni nie są...
Wiem, że nasze społeczeństwo jest oparte na wartościach chrześcijańskich, ale ja nie zamierzam nadstawiać drugiego policzka - ja wolę się schować za plecami finansowanego przeze mnie państwa (w końcu geneza państwa jest zasadniczo taka, że zrzekam się niektórych swoich praw na rzecz państwa, które mnie broni), które za tego policzka wymierzy bandycie solidnego kopa w mordę.
[79] Re: HAX-1
Gargu [*.60.jawnet.pl], 22.09.2008, 08:17:43, odpowiedź na #75, oceny: +0 -0
Gargu"zrzekam się niektórych swoich praw na rzecz państwa"

Jakich praw? Kto ci te prawa dal? Ty tych opresyjnych miedzynarodowych, narzuconych z NYC tudziez Brukseli to nie uznajesz.
[80] Re: HAX-1
Kolo_z_Wrocka [*.internetdsl.tpnet.pl], 22.09.2008, 11:57:11, odpowiedź na #79, oceny: +0 -0
Kolo_z_WrockaPrzed powstaniem państwowości człowiek posiadał wszelkie prawa, w tym i prawo do obrony przed napastnikami.
Jednak tamten stan cechował się mocną niepewnością i groźbami ze wszystkich stron, wobec czego człowiek zgodził się nie egzekwować sprawiedliwości na własną rękę, w zamian za co został objęty ochronną ręką państwa.
[84] Re: HAX-1
Gargu [*.60.jawnet.pl], 22.09.2008, 16:02:42, odpowiedź na #80, oceny: +0 -0
GarguKtoz to taki i kiedy nadal "czlowiekowi" (kazdemu? to musialo byc wiekopomne wydarzenie) "wszelkie prawa" "przed powstaniem panstwowosci"? Nie masz czasem na mysli brak jakichkolwiek praw przed powstaniem pierwszego prawa (na danym terytorium)?

To inaczej moze: wracaj do jaskini, tudziez zostan radykalnym anarchista, bo prawo szariackie jednak tez ci sie nie spodoba.

Amerykanskie oszolomy od Paula moga przynajmniej pierdolic o ichniej konstytucji (sprzed ponad 200 lat). Ty pierdolisz tylko bzdury.
[87] Re: HAX-1
Arianna [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 22.09.2008, 17:46:21, odpowiedź na #84, oceny: +0 -0
AriannaNie chciałabym się jakoś specjalnie wtrącać, ale czy aby na pewno ACP jest odpowiednim miejscem na dyskusje na temat tego, skąd się wzieły prawa człowieka, po co są, jaki mają sens i jak należy ich przestrzegać? :P

(swoją drogą podziwiam ewolucje tego tematu od rozpoczęcia przy problemie Narutardów i nudnego cosplayu :>)
[88] Re: HAX-1
Rushi [*.chello.pl], 22.09.2008, 17:52:29, odpowiedź na #87, oceny: +0 -0
RushiWszelkie podziękowania do G***u, szybko przerzucił swoje 'ale' do tutejszej rozmowy :3
[89] Re: HAX-1
Gargu [*.60.jawnet.pl], 22.09.2008, 17:54:43, odpowiedź na #87, oceny: +0 -0
GarguOn nie uznaje praw czlowieka, on mowi o jakichs prawach wyciagnietych z dupy, jakie jakoby otrzymal byl zanim powstalo panstwo, laskawie zgodzil sie oddac i teraz chce z powrotem (bo jest entuzjasta torturowania ludzi, a prawodawstwo mu zabrania).

Btw, sadyzm to tez zboczenie.
[90] Re: HAX-1
Kolo_z_Wrocka [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 22.09.2008, 21:27:58, odpowiedź na #89, oceny: +0 -0
Kolo_z_WrockaBrzmi jak byś na mnie skarżył ;p I to Ty mnie w tym temacie sprowokowałeś ;-)

Generalnie, jak już napisałem pod komentarzem co do loliconów - dla mnie eot w internetowych kłótniach (na najbliższy czas ;p), jeżeli masz ochotę kontynuować dyskusję, to zapraszam na jakimś konwencie na piwo, bo taki wzajemny trolling na ACPie nie głębszego sensu (a przy piwku chętnie podyskutuję) ;]
[91] Re: HAX-1
Gargu [*.60.jawnet.pl], 23.09.2008, 04:15:22, odpowiedź na #90, oceny: +0 -0
GarguRaczej podsumowal.
[98] Re: HAX-1
-Zombik- [*.chello.pl], 23.09.2008, 17:06:08, odpowiedź na #84, oceny: +0 -0
-Zombik-Nie będę się wypowiadał na temat kar cielesnych, ale to, co pisze Kolo a propos praw, to akurat prawda. Przynajmniej teoretyczna. Polecam przeczytać "Lewiatana" Thomasa Hobbesa, opisał proces powstawania państwa jasno i klarownie. Skrót jego rozumowania masz na wikipedii.
[101] Re: HAX-1
Gargu [*.60.jawnet.pl], 23.09.2008, 20:36:41, odpowiedź na #98, oceny: +0 -0
GarguBeginning from a mechanistic understanding of human beings and the passions, Hobbes postulates what life would be like without government, a condition which he calls the state of nature. In that state, each person would have a right, or license, to everything in the world. This inevitably leads to conflict, a "war of all against all" (bellum omnium contra omnes), and thus lives that are "solitary, poor, nasty, brutish, and short" (xiii).

To o tych kolowych prawach nie-czlowieka (nadczlowieka?) jakoby nadanych mu przez niekoreslonego kogos w nieokreslonym czasie i odrebanych mu przez to wredne panstwo takze w nieokreslonej dacie, czy tez moze o tym ze totalna anarchia to taki Mad Max czy Somalia do kwadratu, czyli dla mnie nic nowego?

Natomiast Albi sie do krytyki nie ustosunkowala w ogole.
[104] Re: HAX-1
Kolo_z_Wrocka [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 23.09.2008, 22:16:23, odpowiedź na #101, oceny: +0 -0
Kolo_z_WrockaMocna nadinterpretacja.

Jeżeli nie ma państwa, to chyba jasne, że nie ma praw, co w rezultacie powoduje, że mamy nieograniczone 'prawo' do wszystkiego (jeżeli nie pasuje Ci tu wyraz prawo, to nazwijmy to możliwością czynienia wszystkiego bez sankcji).

I ja nie pisałem nigdzie, że odebranie mi praw przez państwo jest wredne - ja jak najbardziej jestem za tym, że zrzekam się prawa do wymierzania samosądu wszystkim agresorom, za to państwo się nimi zajmie, dzięki czemu będę mógł sobie pozwolić na rozwój we własnym zakresie.

Ja tylko uważam, że państwo źle wywiązuje się ze swojego obowiązku ;]

(damn, miałem już nic nie pisać ;p)
[105] Re: HAX-1
Gargu [*.60.jawnet.pl], 23.09.2008, 22:37:22, odpowiedź na #104, oceny: +0 -0
GarguJesli nie ma praw, to nie masz zadnych praw jakie mozna ci odebrac - poza tzw. prawem dzungli, tudziez piesci.

Juz widze, jak wymierzasz samosady postapokaliptycznym gangom.
[57] Re: HAX-1
Rushi [*.chello.pl], 21.09.2008, 22:06:23, odpowiedź na #51, oceny: +0 -0
Rushi>wiec tego od nich nie wymagaj
Gdzie wymagam? Oceniam ze swojej perspektywy. A ocena jest rzeczą subiektywną.
Cosplaye Naruto mi się przejadły, więc mnie nudzą. Proste.

>Ktos moze byc nawet fanem np. tylko i wylacznie Naruto i
>chciec sie przebrac za dana postac bo tak, a tobie nic do
>tego.
Jak już wcześniej pisałem, każdy może się przebrać za kogo chce, jak zrobi tego Narutarda i zrobi to dobrze, to zyska moje uznanie i szacunek, bo ma skilla, nawet pomimo tego, że będzie to postać z Naruto.

ps. Ja nie buczę przy wejściu cosplayowiczów Naruto. Tak, żeby nieścisłości nie było :)
[61] Re: HAX-1
Gargu [*.60.jawnet.pl], 21.09.2008, 22:25:25, odpowiedź na #57, oceny: +0 -0
Gargu"ps. Ja nie buczę przy wejściu cosplayowiczów Naruto. Tak, żeby nieścisłości nie było :)"

No to teraz nie wiem czy widziales, ale to co sie dzialo na ostatnim Pierniku bylo przechujowe. Pomyslodawcy tego rozwiazania nalezy sie Zloty Penis bez zlota (2.0). Gwizdy, na komende, byly nawet przed ukazaniem sie osoby na scenie. Ja po takim intrze nie wyszedl bym w ogole (a jesli to Moj Pierwszy Raz, no to ja seredecznie pierdole taka zabawe). Przykre i zenujace. Zamiast wymyslec takie idiotyzmy, powiedzieliby lepiej jednej grupie zawczasu zeby swoja scenke skrocila o 2/3.

A, wlasnie. Kompresujcie ludzie swoje scenki, jesli to sa niszowe kabarety a nie sa jakies show piesni i tanca.
[64] Re: HAX-1
Kolo_z_Wrocka [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.09.2008, 22:28:36, odpowiedź na #61, oceny: +0 -0
Kolo_z_WrockaIdąc twoim tokiem rozumowania - odczep się od nich, przecież mają prawo robić scenki takie długie, jak im się to podoba, to jest przecież ich zabawa, Ty im nie płacisz za zorganizowanie rozrywki.
[65] Re: HAX-1
Gargu [*.60.jawnet.pl], 21.09.2008, 22:32:12, odpowiedź na #64, oceny: +0 -0
GarguIdac moim tokiem rozumowania, scenka im sie rozjebala totalnie i nie byla to zadna rozrywka, a pewnie wystarczyloby ja skrocic i byloby lepiej. Nie jecze, ze "niestety" byli.
[67] Re: HAX-1
Kolo_z_Wrocka [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.09.2008, 22:39:15, odpowiedź na #65, oceny: +0 -0
Kolo_z_WrockaJa też nie jęczę, bo nawet nie wiem o jakiej scence mowa.
Jednak mimo wszystko każdy ma prawo jęczeć.
[68] Re: HAX-1
Rushi [*.chello.pl], 21.09.2008, 22:39:43, odpowiedź na #61, oceny: +0 -0
RushiJak pisałem, ja nie buczę na wejściach Narutardów itp.
Zachowanie tych, którzy buczeli, świadczy o ich kulturze.
Jedna rzecz znudzenie cosplayem konkretnych postaci, druga tępienia osób, które na nie się zdecydowały.

>Pomyslodawcy tego rozwiazania nalezy sie Zloty Penis bez zlota (2.0).
Tutaj się z tobą zgodzę. Nic dodać, nic ująć.
[92] Re: HAX-1
GREY [83.2.110.*], 23.09.2008, 11:16:43, oceny: +0 -0
GREYTaki offtopic odnosnie dialogu Garga i Kola.

Ostatnio na konie podeszla do mnie znana fanka naruto LadyStyx i spytala mnie czy tez jestem Gargutardem. Pytanie totalnie mnie zagielo bo sposob jego wypowiedzenia sugerowal, ze juz mam doczynienia z jednym Gargutardem w postaci LadyStyx. Fandomie czy Garg stal sie Mojzeszem narutardow? oO
[93] Re: HAX-1
Kolo_z_Wrocka [*.internetdsl.tpnet.pl], 23.09.2008, 16:14:24, odpowiedź na #92, oceny: +0 -0
Kolo_z_WrockaMnie też chciały (chyba same dziewczyny, więc może trzeba jednak było ;p) wciągnąć w odprawianie jakiegoś Gargutardyzmu, ale uciekłem :D
[110] Re: HAX-1
Grisznak [*.satfilm.net.pl], 29.09.2008, 18:24:22, odpowiedź na #93, oceny: +0 -0
GrisznakNa pierniconie był panel o Gargu i próba definicji Gargutarda. Czym to się skończyło, nie wiem, bo wyszedłem w chwili, gdy panie zaczęły roztrząsać kwestię, czy Gagru nosi cały czas te same ciuchy czy może jest jak Dexter, ma kilkadziesiąt identycznych kompletów.
[111] Re: HAX-1
Albi [83.238.116.*], 29.09.2008, 19:22:00, odpowiedź na #110, oceny: +0 -0
Albi*dies*
[112] Re: HAX-1
Gargu [*.60.jawnet.pl], 30.09.2008, 21:30:18, odpowiedź na #110, oceny: +0 -0
GarguLol, bluzy i podkoszulki rzeczywiscie tylko czarne, kiedys mnie podobno wyszczupalo optycznie i w ogole bylem mroczny i tak zostalo. Kiedys chcialem kupic szara, ale okazalo sie ze obiera. Ciezko kupic cokolwiek na mnie zeby pasowalo, mnie sie nie chce lazic po sklepach tez (nie jestem jakas baba), wiec mam zawsze ulubiony zestaw (majtasy specjalne, zajebiste jak dla mnie i nie wiem gdzie takie mozna dostac bo szukalem nawet).
[95] Re: HAX-1
Kwak [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 23.09.2008, 16:34:48, oceny: +0 -0
KwakDziś po siedemnastej rusza audycja w radioakcja.pl z konwentu HAX-1!!! Sam się dowiedziałem przed chwilą, może ktoś z was będzie zainteresowany.
[96] Re: HAX-1
Rushi [*.chello.pl], 23.09.2008, 16:40:55, odpowiedź na #95, oceny: +0 -0
RushiW samą porę :P
[97] Re: HAX-1
Albi [83.238.116.*], 23.09.2008, 16:58:54, odpowiedź na #95, oceny: +0 -0
AlbiCiekawe jak im to wyjdzie tym razem :P
[99] Re: HAX-1
Kwak [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 23.09.2008, 17:20:34, odpowiedź na #95, oceny: +0 -0
KwakGodzina 17.15, audycja właśnie ruszyła.
[100] Re: HAX-1
XeN [*.chello.pl], 23.09.2008, 20:00:12, odpowiedź na #95, oceny: +0 -0
Co robią ludzie w Radioakcji? Bawią się w radio :P
[102] Re: HAX-1
Kikut [*.lan.net.pl], 23.09.2008, 20:49:54, odpowiedź na #100, oceny: +0 -0
KikutNo no no niezle przerobiłes kawał o Redzie :D
[103] Re: HAX-1
Albi [83.238.116.*], 23.09.2008, 20:50:26, odpowiedź na #102, oceny: +0 -0
AlbiIdz sie zabij :P
[114] Re: HAX-1
Rabit [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 19.07.2009, 23:54:51, oceny: +0 -0
RabitTrochę fotek z HAXa Klik.
Powered by WashuOS