header imageheader imageheader image
asset

Teksty

Polecane teksty

Otaku otaku „o takiego!”
Data: 29.09.2011 Autor: Michał Durys
Co właściwie oznacza „od fanów dla fanów”? Jak pokazują ostatnie wydarzenia może to oznaczać, że fani, którzy dla fanów tłumaczą mangi, obrażają się na fanów, którzy dla fanów rozpowszechniają tłumaczenia tych pierwszych fanów i ogłaszają strajk, który ma uświadomić fanom, że ci drudzy fani są niefajni.
Odsłony: 18965
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentowe
Data: 12.11.2011 Autor: Krzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja
Pierwotnie kwestię regulaminów konwentowych chciałem poruszyć na jakimś panelu, później rozpocząłem szybkie prace nad tym artykułem, gdy ujrzałem regulamin Niuconu PRL. Jednak z różnych względów (zwłaszcza celem uniknięcia niepotrzebnych w owym czasie dram) publikacja artykułu odwlekła się w czasie (regulamin ten omówię w dalszej części, jako przykład, jak nie pisać regulaminu). W związku z tym, iż poproszono mnie o napisanie regulaminu Magiconu, postanowiłem ten artykuł odświeżyć, wzbogacić i wreszcie opublikować.
Odsłony: 11640
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)
Data: 22.05.2012 Autor: Lord Raven
Magnificon - nazwa ta kojarzona jest nieodmiennie z największym polskim konwentem dla miłośników anime oraz mangi. Edycja która zakończyła się dziś po południu (20.05.2012), była szczególna dla firmy MiOhi z dwóch powodów. Po pierwsze była to dziesiąta edycja imprezy pod kierownictwem Mikos. Po drugie imprezie nadano nazwę "expo" i reklamowano jako pierwszą tego typu imprezę w Polsce. Jak wypadło to połączenie poczytacie poniżej.
Odsłony: 9359

Wszystkie teksty

Sortowanie:
TytułAutorDataOdsłon
Magnificon XI - relacjaSlova27.05.201318009
Relacja z Podlaskiego Festiwalu AnimeSlova09.10.20127327
Różnica pokoleń, a przyszłość fandomu w PolsceKrakerus01.06.201215291
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)Lord Raven22.05.20129359
Magnificon eXpo - relacjaSulo21.05.20126569
Polski Street Fighteruczestnicy15.12.20116058
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentoweKrzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja12.11.201111640
Testament DamoklesaMarcin Wełnicki19.10.20118651
Otaku otaku „o takiego!”Michał Durys29.09.201118965
Pierwszy Krakowski Cosplay WalkInalion23.08.20116325
London Anime Con 2011 (Inner World)mroczna_sarna21.04.20115339
Podsumowanie roku 2009 w animeGrisznak31.12.20099827
Mangadō czyli droga polskiego mangowcaDer08.11.200918832
Kiedy płaczą cykadyGaweł "Chaos" Ciepielewski11.10.20099557
Raport z Oblężonego FandomuGrisznak22.07.20098176
Polska mentalność a konwenty M&ADer21.07.200912143
Balcon — Oświadczenie Stowarzyszenia „Hikari”Michał "Lord Raven" Kumik20.07.200912013
Crossovery w mandze i animeDymek24.05.200910055
Wchodzić z butami w czyjeś życie, czyli japoński zwyczaj zmiany obuwiaSaiyuko19.04.200913309
Rola informacji w organizacjiCoach08.05.20086979
Krótka historia yuri w mandze i animeGrisznak31.12.200716466
Wywiad z Andrzejem WójcikiemMichał Durys14.04.20078564
Wywiad z Andrzejem KownackimAnka16.08.20069091
Świat z Papieru i StaliJan Godwod27.10.20058455
Na japonistykę!Arkard29.08.200531466
Niepełnosprawni w mandze i animeArkard29.08.200510909
Uczymy się japońskiego?Mariko28.08.200524410
Czy mówisz po japońsku?Danuta Kowalska30.07.200513181
Dlaczego Japonia jest modna?Michał "Drian" Goszczyński30.07.200512957
Portret Otaku XMayonaka Makoto27.07.20059073
Azjatycki plan opanowania ŚwiataYoghurt25.07.200513731
Z ichniego na naszeMizuniak25.07.20056230
Czarne charakteryMizuniak24.07.200510917
Matematyk w łóżkuHyoger i Krasnoludka24.07.20059892
Dubbing do de?Michał Durys23.07.200512970
Krajobraz po KawaiiMichał Durys01.07.200516246
Poradnik pomagiera acpMichał Durys24.06.200523333
Jak zrobić fanzin... w weekendJerzy "V2" Moskal09.06.200512301
Crystalicum: Kryształowa Gra KarcianaTomasz Z. Majkowski07.06.200511311
Matka, żona, kochanka czyli seksmisja po japońskuAleksandra Kaniewska05.04.200514581
Wywiad z Marcinem PodsiadłosONY05.02.20059590
Konwencja mangowa w CrystalicumsONY10.12.20049766
Martyrologia stosowanaYoghurt02.12.200412445
Pryncypia CrystalicumTomasz Z. Majkowski27.11.200411529
W głowie mam cygański zajebTomasz „Radagajs” Flasiński04.09.200411429
Ankieta 2K3 - wynikiKyo16.01.20047406
MANGAzyn vs Kawaii - walka rozpoczętaYoghurt01.11.200322164
Wczesne podsumowanie 2002/2003Demiqu23.08.20036148
Bunt japońskich lolitek wg. RenfriRenfri14.08.200311959
Uwaga! Pornograficzna mangaDżordż16.07.200378603
Podusmowanie konkursu haikuMichał Durys15.07.200311427
Jak Cudne Są WspomnieniaTomasz "Radagajs" Flasiński07.02.200314715
Kim jest Generał Niebieski?Tomasz „Radagajs” Flasiński21.11.20029729
Quo vadis EDA?Michał Durys03.11.20026412
Manifest powstańczyMichał Durys31.08.20028896
ZupkaMateusz Nowak24.08.20027758

Najnowsze telsty: nagłówki RSS RSS nagłówki RDF RDF nagłówki ATOM ATOM (szczegółowe informacje)

Powered by WashuOS